10.PTO Severka

Aktuálně ze Severky

aneb
Oddílové zprávy

27. 04. 2009  * Změna - Rukodělky ve středu NEBUDOU!

Omlouváme se všem, ale lektorka rukodělků Bára musí bohužel středeční Smaltování zrušit, ze studijních důvodů. Rukodělky budou přeloženy na středu 13.května, ale o tom vás ještě budeme informovat. Všechny Severáky a další přihlášené jedince budu ještě zvlášť informovat mailem večer, jakmile dorazím domů.

Ve středu proběhne normální schůzka družin jako obvykle.
Děkujeme za pochopení, přejeme hezký den...
Hanča

20. 04. 2009  * Krucemburk - Aprílový šaškec

Nedá mi to, abych se tady nepodělila o aktuální dojmy z víkendové akce pro rodiče - Krucemburk 2009 aneb Aprílový šaškec. Samozřejmě očekávejte podrobný článek a spoustu fotek, zlatým hřebem bude videoklip, který natočili sami účastníci :-)

Akce byla povedená, výborná, úžasná :-) Úžasní byli ale především sami účastníci, kterým patří moje poděkování a obdiv. Sice nám děkovali za to, jak jsme to pro ně připravili - ale naše zásluha je to maximálně z 50%. Zbylá část se povedla pouze díky nim, hravým dospělákům, kteří šli do každé akce s nasazením a odvahou a chutí, všechno si to skvěle užívali a nezkazili žádnou srandu. Bez vás, naši milí účastníci :-), by to vůbec nebylo tak super !

Zažili a vyzkoušeli jsme si spoustu her, jedna akce stíhala druhou a program byl opravdu nabitý. Přesto všichni všechno zvládli a myslím, že by děti zíraly, jak si dospěláci dokázali svou výpravu užít. Co jsme všechno hráli a jak se nám to povedlo, se dozvíte z článku a z fotek, doufám, že co nejdřív, snad ještě tento týden...

A závěrem samozřejmě ještě posílám velké poděkování a pochvalu pořadatelům - o program se starali Merlin, Bocman a já, o žaludky nás všech potom Bizon s Luckou. Děkujeme, nemělo to chybu :-)
Hanča

31. 03. 2009  * Uzávěrky

Máme tu konec března a tak ještě touto cestou jednou připomínám všem, že je potřeba uzavřít počty účastníků na následující akce:
- Krucemburk - akce pro vedoucí a rodiče. Zde je opravdu ve středu poslední možnost se přihlásit, potom to uzavřeme a program bude připraven pro konkrétní sestavu účastníků !
- Rodinka Slovensko - Expedice Hron - už je téměř plno a na několik posledních míst si brousí zuby zájemci mimo oddíl. Na oddílové už čekáme jen do středy, potom místa uvolníme :-)
- Letní tábor - vzhledem k pozdnímu rozdání přihlášek samozřejmě ještě čekáme dál, ale zájemců o volná místa je taky dost, takže šup šup, neváhejte :-) Už se to plní!
Zvadla na všechny akce najdete na webu.

Dále pro vás připravujeme v nejbližších dnech články z posledních několika výprav. Část už mám u sebe, zítra to předám i s fotkama Víťovi a pak už je to na něm :-)

Hezké jaro všem :-)

Hanča

8. 03. 2009  * DVD Slideshows

Mám pro vás SPECIÁLNÍ nabídku - DVD se všemi (asi) v tuto chvíli dostupnými Severáckými slideshow a trailery.
Slideshow - sestavené fotky z nějaké akce, doplněno hudbou, Trailer - krátký film z nějaké akce.
Obsah DVD: Výročí 20 let, Korsika 2005, Klubovna, Fan Club, V3K 2007 Oskaři, Vikingové 2008, MASH 1997, Indiáni 2008 foto a trailer.
Tentokrát to není automaticky a zadarmo, ale na objednávku a za dvacku.
Příjem objednávek zahájen teď ! :-)

P.S: Odeslala jsem tento mail a sedla k počítači, že začnu DVD pro vás pálit. Jenže... se to nějak zvrtlo a já už dvě hodiny na ty všechny fotky a videa koukám... Je to úžasný, celej Severáckej život před očima. Doporučuju i nováčkům, aby viděli, co všechno už v Severce máme za sebou. Je to pro mě velkej doják - utřela jsem slzy a vzpomínám na vás všechny a na všechny akce... Jsem úplně na měkko. Zdravím všechny Severáky a jsem moc ráda, že vás mám. Tohle všechno, ty všechny roky... Mělo to smysl a stálo to za to :-)
Hanča

16. 02. 2009  * Novinky a akce klubu

1) S radostí vám oznamuji, že jsme pro vás připravili fotky a články z řady minulých akcí (omlouváme se za zpoždění). Jedná se o:
- Bizonovu svatbu
- výpravu Halloween
- Vánoční výpravu
- Vánoční svářku
- Večer tříkrálový
- Rodinku Bílá (účastníci ještě obdrží komplet foto)
Přejeme příjemné koukání... :-)

2) A za další mám pro vás informaci, že na schůzkách obdrželi nebo ještě obdrží všichni zájemci - členové Severky (kdo byl v Severce v minulém šk. roce) DVD FOTO 2007/2008 - obsahuje kompletní set fotek z minulého oddílového roku (krom tábora a Slovinska, ty jsou na zvláštním CD). Kdo nebyl členem Severky a přesto by DVD chtěl, prosím aby se ozval. Díky !

3) Dovolujeme si vám nabídnout další z nabídky našeho Klubu Za školou - pozvánky v Novinkách:
- Pletení košů z proutí - POZOR, změna termínu !!! Neděle 1.3., přihlášky nutné !
- Pletení z pedigu (ratanu) - čtvrtek 5.3., přihlášky nutné kvůli zakoupení materiálu
- Přednáška s fotkami - PANAMA - úterý 10.3. - naši dva pionýrští kamarádi Kačer a Bareťák absolvovali poněkud dobrodružného Silvestra 2007 a přijdou nám o tom povyprávět... Jste všichni zváni k našemu promítacímu plátnu do sálu :-) !!!

Všechny akce jsou otevřené pro veřejnost, pozvěte i známé.
Hanča

10. 02. 2009  * Děkujeme!

Dnes jen krátce: přátelé našeho oddílu vyslyšeli moje prosby z minula. Včera jsem přišla do klubovny a zjistila, že vytoužená zásilka tyčinkových lepidel už dorazila :-) To je fofr. Ježíšku, DĚKUJEME, s tím zase nějaký pořádný čas vydržíme :-)

A když jsme už u těch poděkování - na naše nové týpí v jeho dnešní podobě jsme už vybrali téměř kompletní sumu - přes 15.000. Do plné ceny týpí chybí už asi jen pětistovka. To je nádhera a jsme nadšení! Samozřejmě k týpku bude ještě třeba do tábora dokoupit lining, tedy vnitřní plachtu, aby se v něm dalo spát. Ale na to už snad schrastíme nějakou dotaci. Takže i tady mi nezbývá, než dodat ještě jednou - všem rodičům, vedoucím a kamarádům za příspěvek moc DĚKUJEME!
Hanča

2. 02. 2009  * Kalendář a prosby

Jak jste si zajisté všimli, máme tu nějaké novinky: Dvě zvadla na výpravy pro Školku a Bubáky, pozvánku na Rukodělky a Bárou, ale zejména nový Kalendář akcí až do konce roku. To, co je do prázdnin, by mělo být závazné, od září je to zatím jen nástřel.

Dále vám dlužíme hromady článků a fotek - myslím na to :-) Ale to víte, nikdo to za mě nenapíše, vedoucí (šéfové akcí) asi nemají slinu nebo co. A tak zasednu a postupně to na vás budu hrnout osobně :-)

A dnes malá prosba - vyzkoušíme si, kolik vás tyto informace čte :-)
- nemá někdo pro nás několik lepidel do klubovny ? Taková ta tyčinková, malá i velká... Všechno se už vyplácalo a zbytky vyschly. Děkujeme :-)
- hledáme ochotnou maminku, která by nám našila potahy na 3 matrace v čajovně. Látku asi seženeme, nebo se nějak domluvíme. Domluva osobně v klubovně...
- potřebujeme vyklidit binec z garáže mých rodičů (aby se tam vešel zaparkovat přívěsný vozík) a překáží nám tam nějaké věci. Nechcete někdo: zbytky sádrokartonu a nějaké plechové latě k tomu? Starou magnetickou zelenou tabuli? Stará okna s dřevěným rámem - za odvoz nebo za drobnost, nebo poraďte, kde to vybírají???

Konec hlášení :-)
Ahoj !
Hanča

28. 01. 2009  * Co přinesl leden...

Mám dnes nějak "povídavou" a i když je už po půlnoci a chce se mi už hrozně spát, povím vám ještě ve zkratce (cha cha...), co přinesl nový rok, teda zatím leden.

Přes vánoce jsem si téměř dokonale odpočala. "Téměř" proto, že by to volno mohlo trvat aspoň měsíc... Abych mohla ještě dýl spát, koukat na filmy, číst, relaxovat, nebo i dodělávat resty. Ale i ten kousek mi stačil a byl to bezva klídek. I když jsem se už pak z té své ulity těšila zpátky mezi lidi :-)

A návrat to byl hektický. Vypuklo to bez varování a byl to fofr. Především jsme finišovali s Ďoubalíkem s naším studiem (kdo to ještě nepochytil, studujeme při Lužánkách "Dokážu to", zkráceně DoTo, takové manažerské studium pro střediska volného času. Takže i pro naše SVČ Řečkovice :-) se mi to hodí...). Čekal nás závěr prvního ročníku, neboli dokončit všechny úkoly na internetu, které měly být dávno hotové, ale taky obhájit závěrečnou ročníkovou práci (a obhajobu si připravit). Takže půl ledna jsem po večerech seděla jako přikovaná k židli u počítače a hrnula úkoly jeden za druhým. Ale na druhou stranu - psala jsem o vás, o Severce, tak mi to celkem šlo :-) Nejen že jsem si úkoly modelovala na našem oddílu, ale ročníkovou práci jsem psala na téma Spolupráce s rodiči oddílových dětí. Takže o vás všech :-) A měla jsem úspěch a vy jste teď všichni slavní, protože jsem o vás psala, jak jste super :-)

Krom této práce se samozřejmě rozběhlo další dění v roce 2009 i v Severce. Hned z kraje jsme se setkali na V3K - další ročník akce Večer tříkrálový. Ten si samozřejmě zaslouží zvláštní článek, na který doufám brzo dojde, i s fotkama. Téma bylo "My letci máme ocelové ptáky" a když jako ochutnávku prozradím, že všichni měli skvělé kostýmy a Pepa Glos visel s padákem ze stromu u klubovny, je vám jasné, že to zase byla bomba :-) Detaily příště :-)

Školka si vyrazila do kina a prý to bylo fajn. Všechny družiny teď plánují vlastní družinové výpravy, což jsem moc ráda, protože ty jsou vždycky bezva a navíc tyhle všechny vypadají moc zajímavě a lákavě, jaký budou mít program. Zvadla budou už zítra, teda ta pro Školku a Bubáky. Máte se na co těšit.

Rozbíhá se taky příprava dalších akcí, jako je Sraz PTO, akce pro rodiče v dubnu, březnová společná výprava, letní tábor a mnohé další... Proběhla registrace oddílu a skupiny, kde jsme zaznamenali mírný nárůst počtu členů z řad dětí, ale také úbytek členů z řad Fan Clubu :-( No, snad se to zase zlepší, o akce pro dospěláky je přece velký zájem!

Z dalších informací tu mám například tu, že nám opět podražila klubovna a rok 2008 nás stál necelých 170 tisíc korun!!! Brrr..., to je teda síla. Naštěstí se i tentokrát podařilo ty peníze schrastit - a to i díky vám, takže moc díky. Budeme doufat, že je seženeme i nadále a že nebudeme muset naše doupě opouštět... S penězi souvisí i náš vánoční dáreček - týpko - ještě stále se scházejí penízky a částka už dosáhla 15 tisíc korun. DĚKUJEME !!!

V klubovně to stále žije - krom toho, že se pokoušíme rozběhnout klub Kulička pro předškoláky (v úterý), konalo se taky druhé kolo turnaje Šipek. O tom se snad taky dočkáme vlastního článku. A s tím souvisí i to, že se pomalu ale jistě chystá nový skupinový web - tedy stránky PS Pionýr Řečkovice. Jak to spustíme, hned vás budu informovat :-)

A na závěr ? Čerstvé dojmy přinesl uplynulý víkend, který jsme s čtyřicítkou účastníků (rodičů a dětí) strávili v Bílé, v Beskydech, na zimní Rodince 2009. A bylo to - jak jinak - bezva. Samostatný článek se spoustou fotek čekejte co nejdříve. Lyžovalo se, hráli jsme potrhlé hry, ale zlatým hřebem byla Taneční podložka. Té propadli snad úplně všichni a mnozí si ji budou taky pořizovat domů - nejen Bulíci, kterým ji už přinesl Ježíšek. Trdlovali jsme v sestavě jeden na podložce a hafo lidí okolo, pobavili se úžasně - a můžu vám prozradit, že do klubovny podložku už velmi brzo pořídíme. Legrácka tohoto typu nám nemůže chybět :-)

Zítra máme pravidelnou poradu Rádcovského kruhu, kde se budeme bavit mimo jiné o akcích nadcházejících, ale zejména o termínech do Kalendáře akcí. Takže v příštím náčelníkově okénku :-) očekávejte hlavně nový kalendář a plány do budoucna. A taky budu chválit vedoucí, protože i když někdy zlobí, až bych je bacila, většinou všechno funguje a lidičky dělají hodně práce, hlavně při vedení družin a pořádání akcí. Take díky !

Tak jsem splnila svou Severáckou povinnost informovat zvědavé davy a taky se před spaním tak trochu vypovídala :-) Škoda, že je to jen jednostranné a nemůžete mi hned odpovídat, co vy na to :-) Ale to se časem změní - a zatím víte, na jakém mailu mě najdete :-) Zajímá mě všechno, jak to vidíte a co byste rádi, co vás štve a na co se těšíte - třeba aktuálně vaše názory k Zimní Rodince. Ale po tom podrobněji třeba příště.
A teď už fakt dobrou noc...
Hanča

13. 01. 2009  * Termín tábora

Včera byl konečně dohodnut termín letošního tábora, stále jsme čekali na rozhodnutí Mustangů o jejich táboře.

Termín našeho tábora bude od soboty do soboty 18.7. - 1.8.

Další termíny léta jsou tyto:
26.-28.6. stavba tábora, kdyby některý tatínek chtěl jet pomoct
od 29.6.? nebo od 1.7. do 5.-6.7. Rodinka - expedice Slovensko, detaily připravujeme, brzo
od 1.7. do 10.7. Dovolená u Kalicha - pobyt na táboře pro rodiny s dětmi, pořádá naše skupina, ale ne náš oddíl, i když je možné, že tam někdo od nás bude.
11.7. - 18.7. tábor Mustangové (volná místa, můžete doporučit kdekoli)

Tábor letos bude klasický, stálý, malé děti normálně zapojené mezi ostatní (ne zvlášť jako loni).
Velmi pravděpodobné je, že družina Vikingové bude mít zvláštní program, řešíme a jednáme.
Hlavním vedoucím tábora bude opět Ďoubalík - Petr Klouda.
Další detaily o táboře připravujeme, momentálně probíhá jednání o personálním obsazení a programu. Vše se dozvíte co nejdříve. Teda o motivovaném programu se dozvíte, až to bude vhodné :-)

VÍTE-LI PŘEDBĚŽNĚ VÁŠ ZÁJEM O TÁBOR, uvítáme, dáte-li nám vědět. Nebo i NEZÁJEM. DĚKUJEME !!!
Dále je pravděpodobné, že bude letos více volných míst pro "cizí" děti, různé příbuzné a kamarády. Máte-li někoho takového, dejte vědět - prosím ale MAILEM, informaci sdělenou ve dveřích klubovny neudržím. Díky :-)
Hanča

24. 12. 2008  * Vánoční svářka

Ani letos tady nebudou chybět pozdravy z Vánoční svářky. Dnes u klubovny padaly rekordy - sešlo se minimálně 90 lidí a 3 psi - tolik jsem si aspoň stihla zapsat. Možná i víc, počítat tolik pohybujících se lidiček byl pěkný oříšek. Vypilo se ale celkem obvyklé množství vína - 18,5 litru - to bude asi tím, že z těch návštěvníků bylo dost malých dětí včetně těch v kočárku :-)

Letos nás překvapivě navštívíl i bývalý klan Pittnerka - rodiny z Fan Clubu, které už s námi nejsou moc v kontaktu, protože děti už nejsou v Severce aktivní (vyrostly). Přišli kompletně Svobodovi, Bokorovi, Kuncovi i Vlčkovi, nechyběli z bývalé sestavy ani Hlouchovi a mnozí další... takže ve "čtenářském koutku" za rohem bylo na co vzpomínat :-)

Radost jsme měli samozřejmě i z řady dalších, ale také z nováčků, prostě byla krásná veliká účast. Dále jsme dostali pozdravy od několika dalších Severáckých rodin, které se nemohly pro nemoc zúčastnit. Všechny pozdravujeme a přejeme brzké uzdravení !

Zlatým hřebem - krom rozdávání dárečků - bylo dnes slavnostní "odhalení" našeho nového týpí. Jak mnozí víte - a mnozí jste se na tom podíleli - naše oddílové rodiny a vedoucí mezi sebou vybrali peníze na další krásný vánoční dáreček - dostali jsme indiánské týpí ! Za přispění více než 30 rodin i jednotlivců se vybralo už 14.000 Kč a tato částka ještě stále není konečná, někteří se ještě dále přidávají. Z týpka jsme měli radost všichni, moc děkujeme ! Doufáme, že budete mít všichni příležitost si ho vyzkoušet - nejen děti na táboře, ale třeba i rodiče na nějaké akci.

Teď už je všechno snězeno, vypito, uklizeno, dárečky jsou rozdány a týpko se suší v klubovně :-) Naše vánoční akce se nám opět povedla, takže děkujeme všem za účast, za dobrou náladu, pomocníkům za pomoc... Doufáme, že jste si kousek dobré nálady osnesli všichni i domů :-)

Přejeme celé Severce krásné vánoce, hodně dárečků, nějaký ten sníh na zimní radovánky - a budeme se těšit na další setkání a společné akce ! Ahoj !

Hanča

14. 12. 2008  * Tisková zpráva :-)

Po dlouhém uvažování (a prodiskutování s vedením oddílu a spoustou dalších přátel) jsem dospěla k rozhodnutí, že bych ráda v září 2009 na oslavách 25.výročí Severky předala vedení oddílu svému nástupci, novému náčelníkovi.

Neznamená to, že bych chtěla odejít ze Severky, že bych chtěla hodit všechnu práci na hlavu někomu jinému. Naopak - ráda bych v Severce zůstala, věnovala se dál tomu, co je moje parketa a co mě baví, a novému náčelníkovi poskytovala veškerou pomoc a podporu.

Ráda budu dál "Matka pluku" :-) Toho pocitu se asi dlouho nezbavím, možná nikdy. Severka je to, co se mi v životě zatím nejvíc povedlo, takže ji nechci opustit. Ale jsem přesvědčená, že už přišel čas, abych to „kralování“ předala někomu mladšímu, tlačit tu káru dál by už měl někdo akčnější, modernější, méně unavený.

Ráda bych odešla ve chvíli, kdy jsem na Severku pyšná, kdy se na ni dál chci dívat, kdy si ten svůj "odchod" užiju bez hořkosti v puse (než kdybych odcházela za nějakých vypjatých okolností). Není to tak, že bych "odcházela" ve chvíli, kdy jsem naštvaná, kdy se něco nedaří, kdy jsou problémy. Naopak. Všechno se daří, všechno šlape. Máme velkou klubovnu a zatím jsou na ni finance. Máme plno dětí a spoustu vedoucích, dobrý kolektiv. Jistě se podaří i snaha o novou táborovou základnu.

V roce 2004 jsem v dotazníku k 20.výročí na otázku, kdy odejdu ze Severky, napsala:
„Až budu mít pocit, že to stačilo. Až budu mít pocit, že už ty mladý štvu víc, než unesu. Až budu mít pocit, že už tomu nemám co dát a že už na to nemám.“

Ten čas už myslím přišel. Tedy ne čas odchodu ze Severky, ale čas odchodu z funkce :-) Není to pro mě samozřejmě lehké rozhodnutí - a proto vám to tady tak podrobně říkám, abyste viděli, že to mám promyšlené a že to není momentální nálada :-) Jsem unavená, mám často pocit, že už jsem na to stará, že mám moc mladý kolektiv, který se mi vzdaluje. Občas moje přehnaná péče a snaha o dokonalost můj tým ubíjí a odrazuje. Myslím, že změna nám prospěje a nebojím se, že by to s náma nějak zamávalo. Já nikam neodcházím, já tady budu dál a když bude potřeba, pomůžu. Ale je na čase, aby se moje děti (vedoucí) postavily na vlastní nohy :-)

A proč to říkám teď, když bych to chtěla předat až v září ? Je to za dlouho, že ? Ale já to chci říct dost dopředu. Severákům jsem to oznámila na Vánoční výpravě. Nerada bych, aby se začaly šířit nějaké fámy nebo obavy. Ráda bych, aby se na to nový náčelník mohl v klidu připravit, všechno jsme domluvili a předání proběhlo v klidu, v návaznosti, nezamávalo to s oddílem.

Ráda bych taky odešla ve chvíli, kdy mám pocit, že tu je někdo, kdo to může převzít po mně, má tomu co dát a já si umím představit, že s ním dál dobře spolupracuju.

Takovým člověkem je pro mě Ďoubalík a já bych ho ráda doporučila jako svého nástupce. Podle Severáckých stanov totiž volbu nového náčelníka musí provést Rádcovský kruh, takže nás v historii Severky poprvé čeká předvolební kampaň a volby. Na výpravě se kolem toho už rozvinula řada vtípků a hecování :-)

Ďoubalík splňuje základní předpoklady - věk, má rádcovskou zkoušku, pionýrské vzdělání, zkušenosti a důvěru týmu. Vyrostl tady, zná Severku, prostředí, atmosféru, žije naším oddílem. Je ochoten se nějakou dobu a za určitých podmínek Severce věnovat.

Pro mě osobně je momentálně jediným možným kandidátem. U všech větších věcí, co se v poslední době v Severce děly, stál vedle mě - výročí 20 let, Korsika, klubovna, Slovinsko, ... Má mou plnou důvěru, velmi dobře mě zná, je mi blízkým člověkem. Ví, jak oddíl vedu teď a co od toho čekávám. Umím si představit, že mu to předám a že s ním na tom budu nějakou dobu úzce spolupracovat.
Nebojí se říkat nepříjemné věci a nebojí se být přísný na lidi. Nebude se bát řešit problémy, které před něj oddílový život postaví, nebojí se nepopulárních řešení, které jdou ale k jádru věci a vedou k cíli. Je režisér, shánil, tahoun a taky trochu hasič (pro laiky - to jsou typy rolí v týmu :-) ). A není flegmatik :-)
Je mladší, vzdělaný v oboru, stále větší profesionál a má modernější přístup. Já jsem už hodně konzervativní a některé nové akční věci se bojím dělat, ani je nenavrhnu - on se jich nebojí. Může vést Severku dál tím způsobem, aby byla moderní oddíl, dostatečně akční a jdoucí s dobou, využívající nové trendy, ale přitom nezapomínající na svoje kořeny.

Bude záležet na dalším vývoji a rozhodnutí ostatních, koho zvolí náčelníkem. Doufám, že tak, jako jsme to klidně probrali s vedoucíma na výpravě, tak klidně proběhne i příprava na předání. V září 2009 předstoupím před nového náčelníka s naším náčelnickým žezlem v ruce, předám mu ho i s celou Severkou a budu věřit a doufat, že budou v dobrých rukou. A pak se postavím do řady ke svým vedoucím a stejně jako včera na výpravě, budu hrozně na měkko :-) Ale s tím se už nějak poperu.

Díky vám všem, kdo jste dočetli až sem. Vy, kdo mě znáte, víte, že je to pro mě důležité a přelomové rozhodnutí. Doufám, že ho dotáhnu do konce - a že mnozí snad budete u toho.

Díky za pozornost...
Hanča

4. 12. 2008  * Rodinka podruhé

Tak se přihlásili ještě Dominik a Jiříček, jako posila pro Kubu, no a Ďoubalík, jako posila pro mě a pro Čumáčky :-) Hurá !

V tuto chvíli je volný jeden poslední pokoj a po jedné posteli ve dvou jiných pokojích... A pak už jen místa náhradníků. Neváhejte.
Hanča

3. 12. 2008  * Zimní Rodinka 2009

Bleskové přihlašování na zimní Rodinku je v plném proudu! Pokud chcete jet a nejste ještě přihlášení, máte nejvyšší čas - k dispozici jsou prakticky jen poslední dva třílůžkové pokoje (možná tři).

Termín 23. - 25.ledna, Bílá - Beskydy. Tři vleky kousek od ubytovny. Na programu krom zimních radovánek zejména oddílová družba :-) Podrobnosti šly mailem, kdo by je snad neměl, ozve se.

Prozatímní sestavu představují:
Fajtovi, Glosovi, Bulantovi, Fasorovi, Nesvadbovi, Jonášovi, Zezulovi, Neumannovi a já :-)
Hanča

28. 11. 2008  * Šipky - dodatek

Právě jsem se dozvěděla, že se na Šipky přihlásili i dva skalní tatínci Pepa Glos a Petr Fajt! To je už ovšem teprve záruka vysoké kvality celého turnaje a legrace zvlášť :-) Tak vy ostatní, přidáte se? Jestli se vám zdá, že vás chci nenápadně nalákat na hvězdnou sestavu, tak se vám to nezdá :-)
Hanča

28. 11. 2008  * ŠIPKY, CD, DVD

To není žádný kód ani hra na zkratky, ale po ránu dvě informace:
Připomínám, že v pondělí se v klubovně koná turnaj v šipkách pro všechny 15+ I pro rodiče !!!
Krom vedoucích je jako první z rodičů přihlášená mamka Fasorová a tak doufáme, že přijmete její výzvu a přijdete taky soutěžit :-)
Zvadlo šlo mailem, nemáte-li, napište.

A v tuto chvíli by snad už skoro všichni účastníci tábora měli mít CD s fotkama a DVD s videem Indiáni 2008. Pokud nemáte, čeká na vás v klubovně, stačí si říct na schůzce. Jestli jste na táboře nebyli a přesto byste chtěli vidět fotky a video, objednejte si ho u mě.
Pokud byste měli s CD a DVD nějak potíže, nebo naopak chtěli autory pochválit :-), pište Víťovi a Bocmanovi (video) a Ďoubalíkovi (foto).
Hanča

22. 11. 2008  * Lžičky - poslední pokus

Po několika nezdarech z doby minulé bychom se rádi znovu a naposledy pokusili zajistit oddílové lžičky, jaké už mnozí Severáci mají, ale mnozí je zase ztratili. Pro nováčky - jedná se o normální polévkové lžíce (které si děti pak vozí na výpravy), na které necháme vyrýt jméno dítěte nebo přezdívku (nebo co já vím jakou technologií se to dělá :-) )

Poslední objednávka nám nějak uvázla, ale teď bychom to rádi zkusili znova.
Prosím VŠECHNY ZÁJEMCE O LŽIČKU SE JMÉNEM, aby mi do konce listopadu dodali jméno nebo přezdívku, jaké tam chtějí vyrýt. Veškeré dřívější objednávky jsou stornovány a zapomenuty - prosím všechny o novou objednávku !!!

Čekáme do konce listopadu a potom následuje rychlá výrobní akce :-)
Hanča

21. 11. 2008  * Plánovací kalendáře

Ne, ještě nemáme kalendáře aktualizované na druhé pololetí, ani zatím nevíme přesný termín tábora - ten bude znám v lednu.
Ale dostali jsme dáreček od věrného člena Fan Clubu Severky tatínka Pepy Glose - plánovací kalendáře na míru Severce :-) Ke stažení jsou na stránce Extra - Stáhněte si, popř. přímo z Novinek na titulní straně - najdete zde různé verze Kalendáře, včetně těch pro Fan Club !!!
--------------------
Ahoj,
posílám pro Severku nějaké plánovací kalendáře na rok 2009. Je možno využít dle chuti.
Plánování není nikdy dost. Plánuje každý pionýr. Plánovací kalendář pro každého pionýra.
Také členové FC musí plánovat. Posílám i pro ně speciálně. Pro starší členy FC se slabým zrakem je dodán i kaledář A4.
Pepa G.
Hanča

6. 11. 2008  * Severka INFO

Ahoj Severáci,
pravidelný set informací:

1) V Novinkách máte aktuální zvadlo na Rukodělky s Bárou.
Naše nová lektorka Bára, kamarádka Roháčka a spol., pro vás připravila zajímavé nápady, tak neváhejte a hlavně se včas přihlašte !!! Zváni jsou rodiče i děti!

2) Kdo neotevřete pravidelně zvadla v PDF, tak si prosím nainstalujte volně dostupný program - prohlížeč Adobe reader, který je umístěn například na našich stránkách v sekci Extra - Stáhněte si (dnes tam dal Víťa aktuální verzi), přímý odkaz ZDE
nebo je ke stažení různě na internetu.
Pokud MÁTE prohlížeč a přesto PDF neotevřete, potom nevím kde je chyba a znovu se mi prosím ozvěte, budeme pátrat.

3) Malá informace pro rodiče o výši dotací:
Konečné náklady na výpravu Adršpašské písky (pětidenní akce, podzimní prázdniny) byly se vším všudy cca 1300 Kč na platící osobu. Hodně stálo ubytování na 4 noci a zejména pak najatý autobus. Připomínám, že děti platily pouhých 750 Kč, při rodinné slevě jen 650 Kč. Zbývající částku, tedy téměř polovinu ceny výpravy, jsme hradili ze získaných dotací města Brna a MŠMT. To jen abyste věděli, jak se u nás máte dobře :-)

Hezký večer a víkend!
Hanča

4. 11. 2008  * Pozdrav z Náchoda

Jak jsem psala minule, dala jsem se na dvojí studium - v rámci jednoho z nich se momentálně i s Ďoubalíkem a dalšími spolužáky nacházím v Náchodě. Tak vás chci pozdravit a při té příležitosti se omluvit, že tento týden se v Severce nevyskytnu. V případě potřeby velí Bizon :-)

Máme za sebou Podzimáky v Adršpachu, byla to prima akce a Ďoubalík pro vás chystá článek s fotkama. Byl nás plný autobus, všechny družiny byly pořádně zastoupené a já jsem měla radost zejména z nejmenších Severáků. Zdá se, že už mnozí překonali svoje obavy, když se s námi odváží na pětidenní výpravu :-) Jen tak dál.

V družinách je momentálně poměrně dobrá a stabilní situace. U Vikingů občas dělí program na poloviny, aby si každý mohl najít, co ho zajímá. Například posledně část Vikingů zkoušela s kamarádkou Bárou rukodělky - modelování z hmoty FIMO, ostatní naopak řádili v klubovně s autíčkama na vybudováné autodráze. Školka pracuje pod vedením Jiříčka, kterému asistuje Kačka s Pařezem. Dominik nám dočasně stávkuje - ve středu má taneční a uznejte, že by byla škoda, kdyby o to přišel :-) Ale výprav se účastní. No a Bubáky zřejmě definitivně opustil Adam, ale vrátila se Andrejka a spolu s Kubou a Majkou tvoří výborný tým.

Množí se nám dotazy na tábor, takže k těm bych ráda sdělila toto:
- s největší pravděpodobností bude opět hlavasem Ďoubalík
- která varianta tábora bude zvolena (dle kalendáře A nebo B), o tom se definitivně rozhodne až na Vánoční výpravě. Zkoušeli jsme se už o tom pobavit, ale zatím jsme k rozhodnutí nedospěli.
- jak to bude s nejmenšími dětmi, to budeme rovněž řešit na vánoční výpravě a bude to hodně záležet na postoji vedoucích a na zvolené variantě. Detaily si nechám na jindy.

A poslední dnešní info - chystané akce: Bubáci mají naplánovanou a zvadlem opatřenou výpravu Halloween v klubovně. Školka se ještě rozhodne, ale uvažuje se o kratším výletu za nějakou zajímavostí, například vláčky, ještě bude upřesněno.
No a Vikingové, tam je trochu problém. Karel s Víťou vyhlásili, že výprava v listopadu se bude konat, pouze bude-li o ni opravdu zájem. Tedy pokud se přihlásí na daný termín dost zájemců. Rozhodnutí by mělo padnout tento týden, ve čtvrtek, tak uvidíme. Byla bych ráda, kdyby si Vikingové uvědomili, že je to na nich - a že opravdu pro 4 děti nemá cenu výpravu chystat. Tak jsem zvědavá na vaši odpověď.

To by bylo pro dnešek vše a já slibuju, že se brzo ozvu s dalšími zprávami :-)
Hanča

12. 10. 2008  * Aktuálnost....

Zdá se vám, že nějak přestáváme být aktuální? Ano, taky mám ten pocit. Přestávám sem psát, protože veškeré své úsilí věnuju tomu, aby fungovaly ostatní části Severky. Teď už to snad bude lepší. Máme za sebou první výpravy, příspěvky téměř vybrané, tábor vyúčtovaný, podzimní dotace chystám... Oddílový život se znovu rozběhl a já se jen snažím, aby všechno zapadlo do svých kolejí (některých i nově položených), pořádně se to rozjelo, aby všichni strojedoucí i průvodčí věděli, co mají dělat a aby ten rychlík dokázal jet dál až do vánoc, i když já ho v listopadu moc tlačit nebudu. Dala jsem se totiž na dvojí studium (ano, ještě krom práce a Severky :-) ), které bude v listopadu vyžadovat ne celou Hanču, ale nejlépe dvě :-) Takže spoléhám na svůj tým, že se do toho opře a zastane všechno spolehlivě. Držte mi palce, abych letošní listopad zvládla ve zdraví :-)

A současně bych se chtěla moc přimluvit u našeho webmastera, aby udělal všechno proto, abychom se už mohli na těchto stránkách podívat na články a fotky z výprav... I on toho má zjevně hodně, ale jednou jsme se dali na vojnu, tak musíme bojovat :-) Díky...
Hanča

Zobrazit příspěvky:
 
1-20  21-40  41-60  61-80  81-100  101-120  121-140  141-160  161-180  181-200  201-220  221-240  241-260  261-280  281-300 

Zpět