10.PTO Severka

Aktuálně ze Severky

aneb
Oddílové zprávy

4. 03. 2007  * Zimní Rodinka

Věřte nebo nevěřte, Zimní Rodinka 2007 byla nakonec opravdu ZIMNÍ! Přes všechny pochybnosti a malou účast rodin se plánovaná akce nakonec uskutečnila a nikdo nelitujeme :-) Sestava byla komorní, ale vynikající, co rodina to perla :-) Sněhu jsme si taky užili, někteří na lyžích nebo prkně, jiní při sjezdu na čemkoli. Večer jsme hráli hry v duchu "návratu ke kořenům" - bez složitých pomůcek, jen s papírem, pětikorunou, sirkami, provázkem, kostkami... A zlatým hřebem bylo večerní Bingo.

Bavičem akce by byl bez diskuse zvolen tatínek Pepa Glos, který se postaral o mnohou zábavu dětí i dospělých. Ale ani ostatní nezůstali pozadu, takže mě teď bolí čelisti od smíchu a hodnotím to jako prima akci :-)

Když to dobře půjde a brzo se mi sejdou fotky od fotografů, dočkáte se co nejdřív článku a fotek tady na webu. A jinak připomínám, že uzávěrka přihlášek na "Rodinku na vodě" je do Velikonoc !!!
Hanča

27. 02. 2007  * Saně

V neděli jsme se zúčastnili zimní akce PTO s názvem Saně. Sníh bohužel (nebo možná bohudík) nenapadl, takže saně se netahaly, ale nosily :-) Na bahnité cestě absolvovali naši stateční závodníci celou trasu, plnili zimní úkoly jako poznávání stop, ošetřování zlomeniny, střelba foukačkou na kance, rozdělávání ohně a podobně. Akce všechny soutěžící bavila, přestože byli na trase v zimním počasí snad 4 hodiny. Výsledky nám tentokrát bohužel nevyšly nejlépe (přesná místa neznáme, v době našeho odchodu jsme byli kolem 10.místa), ale hodně nás překvapilo, že naše hlídka Školky porazila hlídku Vikingů, přestože startovaly ve stejné kategorii S. Takže gratulujeme :-)

Velká pochvala a poděkování patří všem zúčastněným - především odvážným a nadšeným závodníkům - Alča, Terka, Kukina a Tom za Vikingy, Lucka, Peťka, Martinka, Radim a Martin za Školku...
Ale také Bizonovi za organizaci naší reprezentace na PTO závodech od A do Z, Roháčkovi, Víťovi a Nojšlovi za zajištění nutné pomoci na kontrole, zachránili čest našeho "velkého slavného" oddílu, že tam za nás někdo vůbec šel. Zatímco všichni mrzli venku, já jsem seděla v teple v cíli a čekala, až se vrátí :-) Takže díky všem !!!

Příští akce, kde můžete všichni zabodovat (závodníci) a pomoct (vedoucí), je SETONŮV ZÁVOD v sobotu 21.4. Příprava začne co nevidět...
Hanča

19. 02. 2007  * Jak bylo v Egyptě...

Jak jsme slíbili, zveme vás na středu 28.2. od 19 hodin do klubovny, koná se POVÍDÁNÍ O EGYPTĚ... aneb kde jsme byli a jak jsme se tam měli.

Uvidíte fotky, povíme vám jak jsme bydleli, jedli, cestovali, co jsme zažili, co se nám líbilo a co nám lezlo na nervy.
Zodpovíme vaše dotazy a ukážeme pár suvenýrů a rekvizit :-)

Přezůvky s sebou !!!
Prosím přijďte včas, začínáme přesně !
Předpokládané ukončení akce do 21 hodin.

P.S: Fotky i deník budou později k vidění taky na internetu...
Hanča a Víťa

23. 01. 2007  * Tak se tady mějte...

Zítra večer, pokud to dobře dopadne, odlítáme s Víťou za Indigem do Káhiry. Čeká nás dvoutýdenní expedice, už mám konečně sbaleno a tak jen dodělávám poslední nutnou práci. Chcete-li vidět, jak se tam máme, najdete na webu pod Novinkama tlačítko Egypt 2007. Tam budeme posílat pravidelné zprávy - a můžete nás odtud i pozdravit !

Budete-li něco potřebovat, obraťte se s důvěrou na moje dva kormidelníky Ďoubalíka a Bizona, popř. na Karlina či Andrejku na schůzkách. A nebo si počkejte, až se vrátíme :-) Ale ještě než se na chvíli odmlčím, upozorňuju všechny na nové zvadlo - Rodinka 2007. A jak jsme slíbili, jedná se o dvojzvadlo - na Hory a na Vltavu ! Uzávěrka přihlášek na hory je už brzo, tak neváhejte dlouho !

Venku je sněhová kalamita. Nejvyšší čas zmizet do teplých krajů... Tak AHOJ 8.února :-)
Hanča

17. 01. 2007  * Pohoda...

Nebývá to pravidlem, ale dnes mě opravdu v klubovně zachvátila naprostá pohoda. Byla Čajovna... Přestože nemoc kolem nás kosí jednoho po druhém, asi díky tomu super zimnímu počasí, přestože i já jsem zralá na lehnutí, dnešní podvečer v Čajovně patřil k těm velmi příjemným a nechtělo se mi ani trochu domů.

Dnešní schůzku Školky jsme pro nemoc několika vedoucích odpískali, ale co mám odezvu, nemocných bylo i plno dětí. Snad i proto do avizované pořádané Čajovny přišlo jen velmi málo lidiček, postupně 11 včetně vedoucích. Zpočátku jsme mysleli, že to snad zrušíme, ale dobře jsme udělali, že jsme to nevzdali. Přítmí sálu, osvětleného svíčkami a lampionky, příjemná hudba, vůně vonné tyčinky a nejrůznějších čajů, u konviček a čajítek se otáčel Karlin, no a já jsem si pohodlně seděla, v pohodičce popíjela jeden čaj za druhým a klábosila s Víťou i Karlem. No, pravda, do té atmosféry se nám později vkradla i vůně česneku, co si kluci dávali na tousty :-) a tiché hovory mírně rušily souboje omladiny u fotbálku, ale pohoda se nevytrácela. Dařilo se mi tam zapomenout, že mám spoustu práce a už jen týden do odletu na dovolenou, no a horké čaje jeden za druhým ulevovaly mým ochraptělým hlasivkám. Zbývalo už jen zalehnout na gauč s dekou, ale tam vedle halekali ti blázni u fotbálku :-) A tak jsem se velmi nerada a dlouho loučila, abych se nakonec pokusila přinést si kousek té pohody i k sobě domů.

Nebudu dnes rušit tohle povídání tím, že bych vám líčila proběhlé akce a co nás všechno čeká. Nechám si to na zítra :-) Ale jedno vám ještě říct musím. Když jsem odcházela z klubovny, zjistili jsme s Víťou, že už za týden a jednu hodinu budeme sedět v letadle směr Káhira. Že jste o tom ještě neslyšeli ? Tak vězte, že se vydáváme na dvoutýdenní expedici s Indigem... To je přesně ta potrhlá bláznivá věc, kterou teď potřebuju udělat - a Víťa se uvolil, že tam na mě dá pozor :-) Už pro vás o tom chystáme speciální povídání, odkaz na webu se objeví každým dnem... Držte nám palce, ať se šťastně vrátíme.
Hanča

9. 01. 2007  * Kalendář a novinky

Dnes jsme tu konečně s novým kalendářem akcí na rok 2007. Dali jsme si trochu na čas, ale rozjezd roku byl prostě náročný. Takže co máme za novinky:

- termíny výprav pro Školku a Vikingy, jedno zvadlo je a druhé brzo bude
- kalendář je poměrně naplněný do léta, včetně prázdnin. Stáhněte si novou verzi a nebo si počkejte na tištěnou...

- termín TÁBORA - už jste se mnozí ptali - je od soboty 14.7. do středy 1.8. Ano, je to tak, letos bude konečně trochu delší... další info později. Jo, jasně že už víme, na co si budeme hrát... Ale neřeknu :-)

- chystají se dvě velké akce pro rodiny - Rodinka HORY (snad Jeseníky, o ubytování jednám) a Rodinka VODA (Vltava, už se moc těšíme...). Termíny jsou dané, zvadla budou brzo.
- a někteří můžou využít i dvou doplňkových akcí pro rodiny - Severka Kalich Open bude jen pro kamarády a Fan Club, Dovolená u Kalicha je akce, kterou pořádá Dědek a Mustangové, ale od nás tam taky možná někdo bude. Zvadlo je už na webu.
Další souhrnné info o těchto akcích bude později.

No a protože se ukázalo, že mnozí Severáci to nevědí a vědět by chtěli, tak na vědomost se dává, že jsem dala VÝPOVĚĎ v práci a dělám si menší prázdniny. Vystoupila jsem prostě z toho rozjetýho rychlíku a zatím se zdá, že jsem si při tom ani moc nenamlátila :-) Pro ty starostlivé upřesňuji, že zatím nikde nedělám (nepočítaje plný úvazek Severky), peníze ještě mám (ale víte-li o sponzorovi :-D, sem s ním), hodně spím a dodělávám resty. A mám se dobře! Hodlám najít tu pohodovou Hanču, kterou jsem nechala kdesi v minulosti, a až ji najdu, už ji nikdy nepustím :-) Pokud někomu tahle informace nestačí, ráda to proberu u čaje, času mám teď docela víc než dřív :-)
Hanča

24. 12. 2006  * Vánoce

Pokud čekáte čerstvé zprávy z Vánoční svářky, tak se nepletete, ani letos mi to nebude trvat dlouho. Na Svářce se sešlo 75 lidiček a vypilo se 18,5 litru vína - a podrobný článeček i s fotkama najdete každou chvíli v Novinkách (a v Kronice či Akcích).

Speciální poděkování posíláme Ježíškovi, protože letošní dáreček stál opravdu za to :-) A kdo tam nebyl a neví, tak ať se rychle podívá na článek - uvidí tam zbrusu nový stolní fotbálek !

No a já nebudu dlouho zdržovat, jen slibuju, že zvadlo na V3K se na webu objeví nejpozději zítra. A že už brzo můžete očekávat informace o Rodince - snad neprozradím moc, když naznačím, že jsou v jednání hned dvě - Rodinka zimní a Rodinka na vodě !!! Jste zvědaví ? Tak vydržte :-)

Krásné vánoce všem !!!
Hanča

21. 12. 2006  * Kalendáře

Kalendář Severka 2007 s fotkami Trojky a X-tremu je hotový a probíhá jeho distribuce :-) Kdo má zájem a ještě ho nedostal, ať si Kalendář objedná u mě, stojí symbolických 100 Kč. Je to cena sponzorovaná (děkujeme), jinak by jeho výrobní cena byla asi 300-400 Kč.

V Kalendáři najdete téměř všechny členy družin Trojka a X-treme z posledních let činnosti, včetně FanClubáků Kuncových. Modelové a modelky jsou oblečeni do pohádkových kostýmů a chcete-li mít na tyto Severáky památku, není nic jednoduššího, než si je pověsit na zeď :-)

Kdo by chtěl Kalendář napřed vidět, může se kouknout na chodbě v klubovně. A nebo na Svářce, kde budou kalendáře rovnou k odběru.
Hanča

18. 12. 2006  * Vánoční info

Dnes mám pro vás několik zpráv a skoro nevím, kterou začít. Tak to nebudu protahovat, vánoce na krku, není času nazbyt, například nemám ještě skoro žádný dárky :-) Ještě že ty oddílové vánoce a dárky Severákům už máme vyřešené. Vánoční výprava letos byla počasím spíš jarní. Ale i tak jsme si užili trochu té vánoční atmosféry, stromeček, dárečky, slavnostní večeři... V jablíčku byla opět hvězdička, no a mimo jiné jsme taky s Andrejkou házely botou :-) Letos jsme vynechali tradiční vyrábění svícínků či svíček a lití olova, vánoční rukodělky byly ve znamení novinek. Uvidíte na fotkách...

Oddílové vánoce pokračují na Štědrý den - doufám, že všichni přijdete na Vánoční svářku ! Mimochodem, možná jste si nevšimli, že by bylo fajn se nám přihlásit, abychom mohli odhadnout množství svařáku. A přihlášeno vás teda zatím moc není - přestože o mnohých vím, že dojdou. Tak co je s vámi ? :-)

Když jsme u těch vánoc, musím zmínit dva speciální dárečky, které jsme dostali. Především se nám konečně po letech podařilo zařídit nové oddílové šátky, takže kdo byl na Vánoční výpravě, odjel s novým šátkem (samozřejmě jen ti s nováčkovskou zkouškou). Ti ostatní se dočkají tento týden či maximálně během ledna. Šátků budeme mít snad už dostatečnou zásobu, nováčci už se nemají na co vymlouvat - šátky pro ně jsou připraveny, tak šup dodělat si nováčkovskou zkoušku :-)

A další dáreček je opravdu neuvěřitelný. Pozorní čtenáři si pamatují, že jsem tady zmiňovala, jak píšeme o dotace na všechny strany. A ta největší příležitost nám vyšla !!! Na internetu jsou už výsledky přidělených grantů z programu Mládež - a uspěli jsme ! Dostaneme od EU 7500 euro! Což nám umožní ještě trochu doopravit naši klubovnu, pořídit některé další vybavení, investovat do propagace a pořádně rozjet naši novou činnost. Detaily povím zájemcům ústně :-) Neznamená to, že bychom snad měli vyhráno - dotaci nelze použít čistě na nájem, snad jen její menší část, zbytek je vázán na realizaci projektu Klubovna Řečkovice. Ale otevírají se před námi nové možnosti a já doufám, že je beze zbytku využijeme a že to poznáte i vy na našich akcích. Hned se nám na to kouká líp a i na ten nájem se nám teď snad podaří snáz finance sehnat. Takže děkujeme všem, co nám drželi palce - a pochvalu posíláme Ďoubalíkovi, který projekt sepsal a je to tedy hlavně jeho zásluha (já jsem jen pomáhala a kompletovala).

A na závěr už jen maličkost. Minule jsem si tady stěžovala, že někteří moc v klubovně nepomáhají a přijdou si jen užívat. Tak bych jen chtěla doplnit, že jsem mluvila o vedoucích :-) Není opravdu potřeba, aby si rodiče Severáků brali tohle moje lamentování na sebe a vyčítali si, že málo pomáhají :-) Je to naše doupě, MY jsme si ten bič na sebe upletli a my si to teď sami odtrpíme. Ale samozřejmě když nám někdo z vás pomáhá, jsme moc rádi, vážíme si toho a je to pro nás bezvadný pocit, že jste s námi na jedné lodi. Takže děkujeme - a ať už jste aktivní brigádníci nebo jste jen duchem s námi - VŠICHNI jste zváni na naše akce - na Svářku i Večer tříkrálový. Jo, zvadla budou už brzo :-)
Hanča

10. 12. 2006  * A další brigáda...

Vím, že se už opakuju, ale opět musím poděkovat pracantům. V sobotu a v neděli jsme zase strávili spoustu času v klubovně. Konečně jsem se dočkala vysněných regálů do skladu (moc děkujeme dárci !!!), ovšem ještě bylo potřeba je natřít. Stálo nás to několik plechovek barvy a pár hodin času, ale krásné šmoulové regály mohou být definitivně osazeny do skladu :-) Role natěračů se zhostili taťka Petr a Kuba Fajtovi, Zbyňa a dnes i Víťa a Roháček. Děkujeme !

No a druhá četa ve složení Bizon, Nojšl a taťka Pepa Glos se pustila do zařízení nové šatny - přivrtání koberců a věšáků na zdi. Přes značné terénní nerovnosti (zdí i koberců) se s tím poprali statečně a je to moc pěkné. Takže taky díky ! A ke Glosům domů slibujeme, že už jim tatínka minimálně přes vánoce necháme doma :-)

Mimo to všechno jsme pokračovali v úklidu a přebírání, například budoucí čajovna, toho času skladiště, se totiž nachází ve značném stupni zaskládanosti a najít tam vruty nebo ulamovací nůž bylo nad lidské síly :-) Ale už je to lepší.

A tak se tím pomalu prokousáváme a těšíme se, až to všechno bude za námi. Je to šílená situace pořád někoho ukecávat, aby šel dřít do klubovny - zvlášť když jsou to téměř pořád ti stejní. A ti ostatní ? Až si přijdou do nové vymakané klubovny jen užívat... třeba jim svědomí připomene, že svou vlastní ruku k dílu moc nepřiložili.

No a my ostatní se navzájem ubezpečujeme, že to má smysl - a koukáme na loňské PFko s mottem "Neklaďte si malé cíle"...
Hanča

8. 12. 2006  * Pomocníci ?

Nepomůže někdo v sobotu 9.12. s natíráním regálů, popř. v neděli s přivrtáním věšáků do šatny ? V sobotu by to bylo od 9:30 nebo později, hlaste se Hanči, v neděli tomu velí Pavlin. Díky !!!
Hanča

5. 12. 2006  * Mikuláš

Všechny malé i velké, hodné i zlobivé děti navštívil dnes u nás v klubovně Mikuláš, doprovázený andělem a čerty. Nejprve ale všichni malí návštěvníci plnili úkoly, kreslili Mikuláše a různé obrázky, skládali skládačky, chytali rybičky nebo třeba házeli dobroty do chřtánu lesních skřetů. Za to všechno nakonec dostali perníčky a jiné dobroty. A pak už přišel Mikuláš. Děti mu zazpívaly, dostaly dárečky a protože asi byly všechny hodné, čerti si nikoho neodnesli :-)

I my vedoucí jsme ale dostali dáreček. Náš postupně opravovaný sál spolu s klubovnou dostali první velkou zatěžkávací zkoušku. Odhadujeme, že se nás tam sešlo téměř 100 lidiček - dětí, rodičů, nejmenších prcků, plus vedoucích a pomocníků. Sami jsme žasli nad tím, jaký má akce úspěch a tak trochu se bojíme, kam se vejdeme příště :-) Po všech těch dnech strávených prací na klubovně jsme konečně viděli pořádný výsledek. Klubovnu plnou spokojených dětí a rodičů, povedenou akci... a nadějné vyhlídky do budoucna. Dnes více než kdy dřív věříme, že se nám to podaří. Že se to naše doupě bude plnit dětmi a dospěláky, akce bude střídat akci a všichni se k nám budou rádi vracet.

A sejdeme se už za necelé tři týdny - na Vánoční svářce. Všichni jste zváni !

P.S. Samozřejmě moc děkujeme všem dnešním pomocníkům za odvedenou práci...
Hanča

28. 11. 2006  * Fotky z brigády !

Konečně máme pro vás foto z poslední brigády! Nebudu to moc okecávat, to jsem ostatně už udělala minule - prostě koukejte :-)

    

    

    

  

V sálu to už pořádně prokouklo! Kdo nezaváhal a přišel v pondělí na Čajovnu - mohl to vidět osobně :-) No a vy ostatní třeba příště...

   
Hanča a Víťa

23. 11. 2006  * Focení

Nejen slavné celebrity, modelky a různé firmy fotí svoje kalendáře, i Severka už jich pár vydala. Včera to v klubovně vypadalo jako v nějaké modelingové agentuře a fotografickém ateliéru zároveň. Stali se z nás vizážisté, kosmetičky a kadeřnice, modelky a modelové, všude ležely hromady kostýmů a rekvizit, hektická atmosféra... Vznikal zde Kalendář 2007 Trojka a X-treme :-)

V rekordně krátkém čase bylo třeba nastrojit modelky a modely do vybraných kostýmů, doladit nějaké detaily a doplňky a potom šup "na plac" a vymyslet tu nejlepší pózu. Ďoubalík se dobře vžil do role fotografa, chrlil pokyny (pravou ruku víc dozadu, néé, to je moc, hlavu nakloň doleva, usměj se, neříkej že to neumíš !) a zvládal při cvakání foťáku i správné povzbuzování modelek (jooo, to je ono, ještě vydrž, to je přesný, seš super, ještě se usměj :-) ) Mezi vším tím mumrajem pobíhali pomocníci v čele s Roháčkem a Víťou, sháněli co bylo potřeba a plnili takové úkoly jako "podej nos", "vyrob břicho" nebo "tamhle potřebuju strom".

Nebudu vám samozřejmě prozrazovat, co v kalendáři najdete, ale vězte, že se na jeho přípravě mimo výše zmíněných profesionálů :-) podílelo 22 členů Trojky a X-tremu, nechyběl tedy téměř nikdo ze zlaté éry obou družin. Ti všichni byli prostě úžasní, jak jinak, no a já jsem jim vděčná, že si udělali čas a přišli se zúčastnit další naší taškařice. A ti všichni taky můžou příští rok viset u vás na zdi na stránkách kalendáře - stačí si ho jen objednat ! Jeho historická cena bude jednou naprosto nevyčíslitelná. O jeho prodejní ceně pro letošní sezónu vás budeme včas informovat :-)
Hanča

18. 11. 2006  * Megabrigáda

Uff, tak dnes to byla vážně velká akce ! Na avizované brigádě se nás sešlo 21, když počítám i malou Báru :-) Pracanti byli rozděleni na jednotlivé týmy a tak jsme zmákli:
- shrabat všechno listí a popadaná a nahnilá jablka před klubovnou, odvézt toho jednu várku do ekodvora (zbytek jindy)
- umýt okna a rámy po malování, zalepit jedno rozbité okno, vybrat a pověsit nějaké záclony z dostupných zásob (díky za dodávku záclon od Adámků :-) )
- nalepit lišty kolem podlahy, izolační folie a osadit kryty kolem topení, znova přidělat podhledy oddělané skrz přeložky elektřiny a vody
- vymalovat uklízecí kumbál, pověsit jednu novou zářivku, nahrubo vypucovat darované koberce
- vyklidit půlku čajovny, několikrát přetahovat plno věcí sem a tam podle toho, kde zrovna překážely
- po celodenní fušce je téměř hotovo pódium v budoucí čajovně, děkujeme za dřevotřísku sponzorovi :-)
- a především připravit a osadit dvojitou linku v kuchyňko-baru, včetně obložení za linkou
- a to ještě určitě není všechno a něco jsem vynechala :-)

No, mákli si všichni a všem posíláme naše veliké PODĚKOVÁNÍ !!! A tentokrát konkrétně, takže pochvalu obdrží: Ďoubalík, Radeček, Bizon, taťka Petr Fajt, Jiřa, Michal Nojšl, Michal a Džanek, Kuba Fajt, Adam a Dominik, mamky Fajtová a Bušová a malá Bára :-) Z Mustangů si potom zamakali Ivča, Šárka, Pet a Peťa. Jo a ještě po obědě dorazil taťka Bulant a chvíli pomáhal i Martin Tyl, no snad jsem na nikoho nezapomněla, bylo tam lidí habakuk !!!

A důležitou pomocí bylo i občerstvení, které tentokrát bylo netradičně pestré - Fajtovi dodali pro všechny bramborový guláš k obědu a tousty na sváču (děkujéééém !!!), Ilonka Bušová výbornou buchtu a ještě horkou bábovkou nás překvapila mamka Tylová, ještě jednou všem dík ! Bábovka nestihla ani vychladnout :-)

Brigáda byla tedy opravdu úspěšná, zvládlo se moře práce, nikdo se neflákal (i to závěrečné postávání u baru bylo přece nutnou zatěžkávací zkouškou) a nálada byla výborná. Jen nám ten prima pocit v závěru trochu kazilo dumání nad tím, že nás té práce pořád ještě hodně čeká a moje brblání, že je to nekonečné a kolik sobot to ještě bude chtít... Naštěstí už nedemolujeme, ale "tvoříme" a začíná to už vypadat dobře. Posouváme se krůček po krůčku a klubovna se začíná podobat našim představám. A jsem moc ráda, že jste mnozí byli dnes u toho :-) No a až Jiřa a Ivča pošlou fotky, tak vám je sem taky přidáme...
Hanča

14. 11. 2006  * Záclony ?

Kdyby se chtěl někdo zbavit nepotřebných, ale ještě slušných záclon, ať se nám prosím ozve :-) Záclony do sálu, které jsme zdědili po Knihovně, jsou totiž stále šedé i po několikerém vyprání. Potřebujeme nejlépe 4 kusy (či víc) stejných velkých záclon, v lepším stavu než byly ty naše :-) Rozměry - okna v sálu mají na šířku asi 2x 5 metrů... Výšku z hlavy nevím, pro zájemce zjistím.

P.S. Závěsy se taky hodí :-)
Hanča

13. 11. 2006  * Další kroky...

Tak tak, další kroky v našem sálu pěkně zvoní - vedou totiž po nově položené plovoucí podlaze !!! Děkujeme tímto tatínkům Ludvíkovic a Edovic za to, že si udělali čas mnohem dřív, než původně vyhrožovali :-) Půlka sálu má tedy už novou podlahu a na kompletní krásu se můžete přijít kouknout ve středu ! Jsme z toho nadšení, každou chvíli se tam chodí někdo podívat a opatrně se ptá, jestli se na to už může šlapat... Víťo - fotečku prosím! Děkuji :-)Na sobotní megabrigádu se mi už hlásí pomocníci, tak snad to klapne. Seznam úkolů, které bychom chtěli zvládnout, je fakt dlouhý. Samozřejmě redakce našeho Aktuálně nebude chybět a všechno pro vás zdokumentujeme. I když bych byla radši, kdybyste mnozí byli u toho a zapojili se :-)

Ale nejen prací živ je člověk a tak dnes u nás v klubovně voněla zelenina :-) Pod vedením lektora Bocmana se 15 účastníků učilo vyřezávat ze zeleniny ozdoby na talíře. Už se těším, jak na vánoční výpravě třeba holky Bulantovy předvedou, co se naučily... Dílna měla úspěch, i když se v závěru objevil nápad, že příště bychom mohli ozdobně vyřezávat uzeniny :-) Tak jo, píšu si... A za dva týdny se na vás těšíme na dalším programu Klubu Za školou - Čajovně.

Hanča

9. 11. 2006  * Brigáda sobota 18.11.

Ahoj všem, po delší době píše někdo jiný než Hanča. Důvod je prostý, za "sekci údržby" svolávám další velkou brigádu na sobotu 18.11, na dobu od 9:00 do 17:00 nebo jak budete mít čas.

Na programu je budování pódia v čajovně, osazení linky, baru, vytvoření šatny, přidělání koberců na zdi, případné renovace nábytku.

Koho hledáme - kohokoli ochotného pomoci, z řad severáků i tatínků. Vhod přijdou i maminky, pokud je najdem, uvaří nám oběd a mohou si oměřit a pomoct s novými potahy na židle a případně s vypráním a opravami kostýmů.

Jaký materiál by se hodil: tak především dřevotříska, alespoň tak 8 ploten, i použitá v jakékoli tloušťce a pak spousta šikovných rukou.

Díky a ať to dobře dopadne
PS: Pokud máte zájem pomoci, ohlaště se dopředu Hanči nebo Ďoubalíkovi
Ďoubalík

8. 11. 2006  * Škatule škatule...

Už se stává tradicí, že ve středu makáme v klubovně. Dnes jsme si opět zahráli naše oblíbené (grrrr...) škatule škatule hejbejte se a opět jsme tahali nábytek sem a tam. Ale doufám, že to už bylo předposlední tahání - museli jsme uvolnit sál, protože - pozooor, nezakřiknout - pomocníci tatínci snad přijdou v sobotu položit plovoucí podlahu !!! Pokud to klapne, bude to další výrazný krok k našemu zabydlení. Pak už se bude nábytek tahat jen jednou - buď přijde na cílové místo určení a nebo bude rozebrán na desky na budoucí regály. Ďoubec s Marou včera konečně dovezli další slíbený nábytek od tatínků Edy a Jarina, další kus přicestoval od Ondráčků a momentálně je nábytku spíš přebytek :-)

Do klubovny jsem přišla s mírně odevzdaným pesimismem a asi hodinku mi vydržel. Tolik práce, tak málo času a pomocníci nikde. Naštěstí se to pak ale výrazně vylepšilo - pomocníků se zapojilo hned 6 a povedlo se nám nejen vyklidit sál, ale i vymyslet pravděpodobnou sestavu nábytkové stěny v sálu. Už se to rýsuje a pomalu si zvykám a začínám s tím být spokojená - ale ještě na tom bude plno práce. Opravit skříňky, pořádně je vyrovnat a nějak pěkně natřít... Natěrači se mi už hlásili, ale nebyl by nějaký stolař - truhlář - restaurátor ? :-)

Takže ještě jednou děkuju pomocníkům, jmenovat je nebudu, byli to zase ti, co vždycky, kluci moji Severáčtí... A další přijdou zítra. Jen mě trochu mrzí, že někteří vedoucí zatím práce na klubovně nechávají bez povšimnutí a nehnuli ještě ani prstem. No, škoda. Každý sám ukáže, jak mu na klubovně a Severce záleží, že ?
Hanča

7. 11. 2006  * Krabice

Akutně sháním větší množství banánových krabic s víkem, nebo jiných podobných, pevných a uzavíratelných. Bude použito pro archivaci a úklid ve skladu.

Dále do kuchyňko-baru by se hodily nové lžičky, (máme převážně staré hliníkové), tak kdyby měl třeba někdo nějaký zdroj... Hrnků a talířů je asi dost...

A na závěr - uvítáme tip na odborníka na nátěr dveří, jak na práci, tak i na radu. "Pane Lorenc, uvezu to ?" :-)

Všem pomocníkům díky !!!
Hanča

Zobrazit příspěvky:
 
1-20  21-40  41-60  61-80  81-100  101-120  121-140  141-160  161-180  181-200  201-220  221-240  241-260  261-280  281-300 

Zpět