10.PTO Severka

Aktuálně ze Severky

aneb
Oddílové zprávy

27. 08. 2007  * Uff...

Vážení přátelé, tak to je fakt mazec :-) Těmito slovy jsme popisovali situaci v neděli v klubovně. Sešlo se nás postupně celkem 12 pracantů a musím říct, že to docela valilo, udělala se spousta práce, místama jsem nestíhala pracovním týmům přidělovat nové a nové úkoly.

Úderná jednotka ve složení Pepa Glos a Víťa likvidovala jeden za druhým úkoly typu PŘIVRTAT, POVĚSIT, VYROBIT (nástěnná lékárnička, polička, hodiny v sálu, zrcadlo, poličky do skříně, podnož ke skříni, tu něco a tááám něco, no plno věcí). Další dvojka Zbyšek a Peťa Čuma tahali věci ze skladu do skladu podle mého dirigování, následkem čehož jsme uvolnili na mnohých místech prostor, který jsme později opět zarovnali něčím jiným :-D
Andrejka se zapojila do umývání kde čeho, já jsem pobíhala po placu, všechno dirigovala, zodpovídala dotazy a uklízela všechno co šlo kam to šlo. Dorazili i Mustangové Ivča, Pet a Sabina, dolepovali další tapety k umyvadlům, spravili tapety na lince, přivrtali Golema, atd. atd... Ivča nám taky zařídila oběd... Pak přijeli i Bizon s Luckou a mimo odvozu a dovozu nějakých věcí pak oba natírali a natírali skříně a my všichni doufáme, že Lucčiny nehty umývání ředidlem vydrží :-)
Zvláštní jednotka pak byl ovšem Ďoubalík, který přijel s předsevzetím, že večer odjede z téměř HOTOVÉ ČAJOVNY. A jak řekl, tak i udělal. Oháněl se celý den pilou, vrtačkou, vrutama, lepidlem... a v tuto chvíli má čajovna obložené zdi plovoučkou (tmavé dřevo), položenou podlahu (světlé dřevo), na pódiu je položený červený koberec, červený proto, aby ladil, páč v protějším rohu čajovny trůní rohová červená sedačka :-) Ďoubalík si teda pěkně máknul a já jsem jen valila oči, jak se mu pod rukama ta místnost mění k nepoznání. Teď ho pořádně bolí záda a ruce a celej člověk, ale to není divu, i já cítím ruce jako už dlouho ne, jak jsem stěhovala bedny a krabice.

Takže jsme s tím zase pohnuli a Víťa vám sem možná dá nějaké fotky, abyste TO viděli :-) A co dál? Kolotoč pokračuje zběsilým tempem... Teď snad co nejdřív proběhnou dodělávky podhledů a dalších věcí, aby mohli nastoupit malíři. Něco chceme nechat na profíkovi, něco uděláme sami. Pak to musíme všecičko uklidit a bude se pokračovat ve výzdobě. Všichni, kdo se mi ozvali na pomoc, budou osloveni s konkrétními nabídkami práce :-) a vy co jste se ještě neozvali, máte stále šanci :-) Sledujte naše stránky a všechno se dozvíte...

Takže... VELIKÉ PODĚKOVÁNÍ všem,co tento víkend makali !!!

       

P.S: Jsem dočasně doma zcela bez počítače, navíc do pátku budu mimo Brno, takže nebudu na mailu. Pokud něco potřebujete, pište Bizonovi nebo mně SMS na mobil. Ahoj !
Hanča

25. 08. 2007  * Oranžová sobota

Pět natěračů a tři další pomocníci se mi dnes sešli v klubovně. Všechny skříně v sálu mají na sobě první nátěr oranžové barvičky a my všichni svou první zkušenost s natíráním malým válečkem :-) Zatím to vypadá pěkně, ale radost budu radši projevovat až po druhém, resp. třetím nebo závěrečném nátěru :-) Momentálně jsem poněkud vykolejená, jelikož obsah skříní je vyskládaný v sálu, skříně jsou odtahané od zdí, obsah čajovny částečně uklizený a částečně nahrnutý na chodbě - a opět je všude nehorázný nepořádek. To je snad začarovaný kruh. Jedno uklidíme, druhé se nakupí...

Přesto mám z dneška dobrý pocit a děkuju Dědkovi, Nojšlovi, Alči a Terce, ale i taťkovi a trojici dětí Adámkovic, kteří se všichni dnes zapojili do makačky. Pozdrav posíláme i mamce Adámkové za skvělé vyprání dvojí dávky hader z tábora a dodávku dobrot pro pracanty :-)

Aktuálně hledáme šikovnou maminku, která by opravila po táboře kapsáře a taky zašila našeho plyšového medvěda, protože mu chudáčkovi lezou vnitřnosti :-)

No a zítra jedeme nanovo. Doufám, že všichni pracanti dorazí a že s tím zase trochu pohneme. Díky všem !!! Héj rup... :-D
Hanča

23. 08. 2007  * Héj rup :-)

Pracanti na sobotní a nedělní makačku se nám pomalu hlásí. Ještě to není to, co bych potřebovala, ale už jsem docela optimista. Pár pomocníků je už nahlášeno i na pozdější fáze, po 2.9. Pevně věřím, že se ozvou ještě další - zejména nějací vedoucí, kteří zatím můj mail nechali celkem bez odezvy :-(

Musím říct, že jsem docela vyčerpaná z neustálého dumání a řešení a uklízení. Kam dáme tohle a tohle? Jakou barvou natřeme skříně? Kolik jí koupit? Kolik dojde lidí, kolik válečků připravit? Kterou variantu připojení na net výhledově vybrat? Jak moc nařasit záclony - kolik metrů jich tudíž koupit? A další a další dotazy... Ještě že stále věřím, že už se tomu blíží konec a pak bude pokoj. Nicméně když se mě dneska Víťa s údivem zeptal, jestli vážně mám v plánu do neděle vyklidit Čajovnu (zatím připomíná zaneřáděný sklad), aby se v ní mohla pokládat podlaha a obkládat zdi sádrošem, uznávám, že moje úsměvné NO JASNĚ znělo asi už docela hystericky :-)

Prostě držte nám palce - a nebo ještě lépe, pojďte ty palce zapojit do práce :-)

Ale abych končila vesele a optimisticky, mám tady heslo od Glosů, kteří se rozhodli, že "budou u toho" (taťka a Terka) a poslali nám na víkend dokonce motto:
"Héj rup tak zas bude,
héj rup brigáda,
héj rup bude práce,
héj rup paráda,
Pro Severku héj rup
uděláme joho,
héj rup podlahu či skříně
héj rup práce mnoho."
Já je asi miluju :-)
Hanča

23. 08. 2007  * Ztráty a nálezy

Jak tak uklízím klubovnu, objevuje se plno věcí, dovezených z tábora, které nikomu nepatří. Pokud něco postrádáte, stavte se nebo napište. Mám tam asi 3 karimatky, nějaký gumáky, škrabku atd... Plus hromadu věcí z dřívějška a z celoroční činnosti oddílu.

Týká se i vedoucích - z našeho hangáru jsme přivezli přepravku věcí, tak se stavte do klubovny si to rozebrat. Díky!
Hanča

21. 08. 2007  * Volám o pomoc !

Ahoj lide Severácký a spřátelený ! Úpravy a opravy naší klubovny se táhnou už rok, všichni jsou z toho unavení a rádi bychom to už měli konečně za sebou. Proto jsme vyhlásili VELKÝ FINIŠ a chceme všechno zásadní zmáknout do 13. září. Na tento den jsme ohlásili akci Otevírání klubovny - jste samozřejmě zváni a zvadlo ještě dostanete.

Ale: než k tomu dojde, čeká nás ještě hodně práce a menších či větších úkolů. Času je proklatě málo a tak SHÁNÍME POMOCNÍKY !!!
Obracíme se na všechny možné strany, tedy i na vás. Potřebujeme například:

- v sobotu 25.8. brigáda v klubovně - třídíme a uklízíme binec, přivrtáváme kde co na zeď i jinam, natíráme skříně
- v neděli 26.8. brigáda v klubovně - pokračujeme podle soboty a krom toho obkládáme čajovnu sádrošem a pokládáme plovoucí podlahu
- následující dva týdny je potřeba zvládnout plno drobných úkolů, něco sehnat, nakoupit, vyrobit, přidělat (individuální domluva)
- jsou tu práce i pro maminky, vyprat a zašít, ušít, opravit...
- budou potřeba i úklidové práce, po opravách stropu, po malířích a natěračích...
- na závěr sháním četu natěračů a malířů, i starší děti, kteří pod vedením někoho výtvarně zručného budou zvelebovat chodbu a další prostory

Je toho hodně, pro každého ochotného se něco najde. Prosím jakékoli ochotné pomocníky, aby se mi ozvali a napsali, KDY mají čas a na jakou práci se popř. cítí. Od teď do 12.9., i ve všední dny. Nutná individuální domluva. Případně se stavte ve čtvrtek mezi 17 a 20 a domluvte se se mnou osobně.

Lidičky, vím, že je toho hodně a pořád dokola - ale ráda bych, aby tohle bylo opravdu FINÁLE !!! A pak to pořádně oslavíme. Děkuju...
Hanča

19. 08. 2007  * Milé děti... (a rodiče)

Mám pro vás dobrou zprávu! Severka tady pro vás bude i v příštím školním roce :-) Právě jsem se vrátila z celodenní porady rádcovského kruhu, totiž pardon z "Velkého povídání" (pro Roháčkuj odpor k poradám je slovo "porada" u nás tabu :-) ) Nejen že jsme se dobře pobavili a prohlédli si pár fotek z tábora, ale taky jsme hodně pracovali. Udělali jsme si dva osobnostní testíky, abychom zjistili, kdo z nás je jaká povaha a kdo má jako roli v našem týmu. Výsledky vám neprozradím, ale ukázalo se, že každý má svou důležitou pozici, některé vlastnosti a typické rysy nás moc pobavily a do oddílového slovníku přibude pár nových hlášek :-)

Probrali jsme plno věcí kolem chodu oddílu a hlavně jsme naplánovali spoustu akcí do nového Kalendáře. Jen co dám všechno do pořádku a upravím do konečné podoby, dostane se Kalendář i k vám. Zatím jen stručná informace – zahajujeme ve čtvrtek 13.září velkým setkáním OTEVÍRÁNÍ KLUBOVNY, podrobné zvadlo všichni dostanete. Teprve potom se rozběhnou schůzky, VIKINGOVÉ klasicky ve čtvrtek, ostatní ve středu. Bývalá Školka se rozdělí, ti starší půjdou dál pod vedením Andrejky, Kuby a Adama, prozatím jim říkáme BUBÁCI, uvidíme, jak se to ujme :-) No a několik nejmenších, spolu s nově příchozími nováčky, utvoří novou družinu ŠKOLKA, neboli opět taková malá Severácká přípravka. Jo a tu povedu já :-) a pomáhat mi budou noví zájemci z řad X-tremáků – Kačka, Dominik, Jirka a Lukin. Víte-li o nových malých uchazečích do Severky, ať se mi ozvou.

Z dalších akcí prozradím, že nás čeká stará dobrá klasika, tedy Podzimáky, Vánočka, Vánoční svářka, V3K a podobně, ale i novinky: v květnu bychom rádi vyrazili na kola, no a avizovanou Rodinku Slovinsko 2008 myslíme asi opravdu vážně :-)

Nejpozději do konce srpna tedy všichni očekávejte slíbený Kalendář, zvadla na první akce a pozvánku na 13.9. Než k tomu ovšem dojde, čeká nás na klubovně spousta práce. Ale o tom se tu dočtete zejtra, jo ?
Hanča

14. 08. 2007  * Potáborové radosti...

Ahoj, tak se opět hlásíme z Brna. Dali jsme si trochu na čas, přece jen jsme z tábora už víc než týden zpátky :-) Ale to víte, bylo potřeba si odpočinout, zrelaxovat, zajít do kina (i dvakrát a víckrát), navštívit kde koho... Já osobně mám taky novou zábavu - už zase chodím do práce :-) Najdete mě v Lužánkách, kde mám kanclík s výhledem (a dveřmi) na terasu... Zatím si to docela libuju, ale jak se mi v nové práci líbí se zeptejte tak za pár měsíců, zatím se rozkoukávám. Tak mi držte palce.

No ale jinak nás všechny vedoucí čekaly (a ještě čekají) docela zásadní úkoly. Prvním z nich byla bouračka. Bylo celkem obtížné sehnat dost pracantů a už jsme měli obavy – o to větší poděkování patří všem deseti, kteří tam nakonec makali, plus řidiči náklaďáku. Já jsem se tam mihla jen na dvě hodinky a zapojila tak na chvíli do práce i Kubu a Indiga. Pracovní četu bouračky tvořili Ďoubalík, Bizon, Roháček, Víťa, Nojšl, Adam, kamarád Jirka, Mustangové Ivča, Pet a Mišan. Všem moc děkujeme !!!. Když jsem je tak viděla v sobotu večer (skládali jsme náklaďák mokrých věcí do klubovny do desíti hodin…), všichni byli špinaví, zpocení a unavení, ale přesto je neopouštěl humor a prováděli všelijaké legrácky… není to samozřejmost a je dobře, že takové lidičky máme !!!

Tím ale práce neskončila. Klubovna se změnila ve skladiště mokrých stanů, hangárů, matrací, špinavého nádobí, spousty beden a přepravek plných věcí… Ještě v neděli se zapojili do úklidu Ďoubalík, Roháček, Víťa, Ivča, Pet a Mišan, dál pomáhá Bizon, Nojšl, zapojily se i přítelkyně kluků Lucka a Jana :-) Víťa chudák odnáší nejhorší kus práce, protože hangáry se musí sušit přes den a on je jediný, kdo má čas a ochotu se tomu věnovat, horko těžko shání vždy na chvíli pomocníky (Lukina, Kamila…)
Díky nezdolnému úsilí všech pracantů se nám to ale daří postupně zvládat. Dokonce – zdá se – v zatím rekordním tempu. Je úterý po bouračce a já věřím, že zítra, max. ve čtvrtek budeme mít hotovo. Je to jednak tím, že jsme si mákli už v neděli, ale i tím, že máme v nových prostorách hodně místa a hned se nám líp suší, přebírá, třídí… No aspoň že tak. Protože až to doděláme… čeká nás hned další práce: do 13. září hodláme zprovoznit klubovnu a dokončit většinu úprav. Ale o tom až příště… budu opět hodně nahlas svolávat posily :-)
Hanča

14. 07. 2007  * Odjezd

Tak my jedem, jo ? :-) Od nynějška nás sledujte na webu MASH, budeme se hlásit tam. A koukejte nám napsat ! Ahoooooj !
Hanča

7. 07. 2007  * MASH 2007

Už za týden budeme na táboře! Sledujte denní zpravodajství na webu Hvězdy a pruhy! Už dnes nové články v rubrikách Z bojové linie a Z operačního sálu ! Odkaz najdete přímo z hlavní strany Severky - MASH 2007.

V nejbližších dnech proběhne rovněž test zasílání zpravodajství na zadané mobily a maily. Kdo ještě nezadal adresu nebo číslo, ozve se Hanči !

A koukejte nám všichni napsat na tábor ! :-) Adresu najdete rovněž na webu, ale pro jistotu:
jméno vojáka
LT U Kalicha
Smíšené zboží u Kocarů, Dobrá Voda 11
378 33 pošta Nová Bystřice
(Na vaši poštu čekáme od 14.7. do 1.8.)
(A na kamarády a rodiče z Fan Clubu čekáme osobně 1.8. - 4.8. přímo U Kalicha! Dotazy rovněž u Hanči)
Hanča

6. 07. 2007  * Šestý Bulík !

Tak už je to tady! Martínek Bulant, v tuto chvíli nejmladší člen Fan Clubu Severky, se narodil včera 5.7.2007 v 17:15. Míry 53 cm a 3540g mi oznámil taťka Michal SMSkou, ve které se psalo: Po ranní kontrole ("do porodu času dost") jsme dohráli Osadníky a už se jelo :-)

Za celou Severku vítám Martínka na náš svět a potvrzuji co jsem slíbila - Martínek získává bezplatné členství ve Fan Clubu na rok 2007 a 2008 :-) Přejeme mu hodně zdraví a štěstí, spoustu bezvadných zážitků a hodné lidi kolem sebe. To základní už má - skvělou rodinu, neboli super rodiče a tři prima ségry :-) Doufám, že na něho budou hodné a nepolezou mu moc brzo na nervy :-) No a pokud budeme do jeho rodiny patřit i my se Severkou, budeme jenom rádi !

Všem Bulíkům hodně štěstí ! A jak budem mít fotku, hned vám ji sem doplníme :-)

Hanča

2. 07. 2007  * Ahooooj !

Rodinka 2007 je minulostí - všichni vodáci se vrátili z Vltavy v pořádku. Jistě už teď můžu prohlásit, že to byla další nezapomenutelná akce. Jak svou účastí (bylo nás celkem 62, dělila jsem to do 17 rodin), tak svou náplní. Zažili jsme si chvilky veselé i krušné, na oboje budem vzpomínat. Jak nás spláchl první liják a jak jsme se poprali s prvním jezem. Jak jsme poslední den byli zmožení vedrem a únavou. Budeme vzpomínat na náš tábor 20 stanů, na společné vaření, zpívání, posezení u ohně. Na plavbu na raftech i pálavách, na chvilky relaxace a "vorování", na neustálé AHÓÓÓÓÓJ ! Na Glosovic pádlovací pokřik "my máme hlad", i na Bulíků kontrolování mobilu, co doma mamka s budoucím bráchou (tzv. "dva v jednom"). Na denní i noční prohlídku Českého Krumlova i na průvodce v Rožmberské mučírně :-) Zážitků je plno a podle ohlasů soudím, že se to všem moc líbilo. Já za sebe jsem moc ráda, že jste si užili dobrou a netradiční akci, zažili jste něco nového, překonali všechny útrapy a u toho jste byli bezvadní, veselí a družní :-) Pro mě jste byli opravdu jedna velká rodina a už teď se těším na příští akci s vámi.

Závěrem ještě poděkování všem za pomoc a Ďoubalíkovi za asistenci při organizování akce. Dneska jsem si naordinovala odpočinek a relaxaci, ale hned jak se proberu, připravím pro vás článeček a kluci se pustí do fotek. Takže ještě jednou díky všem, byli jste bezvadní - a AHÓÓÓJ !!!

P.S: Bulíci jsou v tuto chvíli zatím stále v počtu 5. Držíme palce !
Admirál Hanča

25. 06. 2007  * Trable na stavěčce

Uplynulý víkend jsme stavěli tábor U Kalicha a ačkoli celá akce nakonec byla fajn a úspěšná, provázely ji už od počátku potíže. V pátek jsme čekali na odjezd, stále ještě unaveni po pracovním maratonu: víkendová brigáda na klubovně, celotýdenní chystání stavěčky, nákup v Makru, středeční Letní pouť a čtvrteční poslední balení a předtáborové školení. Těšila jsem se, že už nás čeká "jen" postavit ten tábor. Ale trable na sebe nenechaly dlouho čekat:

Napřed přijel náklaďák o hodinu později, čímž jsme nabrali zpoždění, potom jsme ještě nakládali v Troubsku nějaké věci a hlavně nové podlážky, takže jsme do Čech vyráželi až kolem 18:30. Všude lilo jako z konve a bylo šero. Pršet naštěstí potom přestalo, ale ukázalo se, že není posečená louka. Naštěstí měl s sebou Ďoubalík sekačku a tak jsme se pustili do sekání, hrabání, skládání věcí z náklaďáku a stavby hangáru. A dalším dobrým nápadem bylo vzít reflektor, díky čemuž jsme na to v naprosté tmě viděli. Když jsem už měla pocit, že to nějak dobře dopadne a zaplaťpánbůh že nelije, volal Bizon, který velel četě nakladačů v Suchdole (přiváželi podsady, postele a další). Zjistilo se, že ve stodole chybí nějaké věci - později se ukázalo po hovoru s majitelem stodoly, že nám někdo asi při vloupání v únoru (!!!) ukradl hadici ke studánce, vozík na konve, 5 konví na vodu, dvojdřez a další inventář...
Když jsme už nakonec měli vše uklizeno v hangáru nebo zaplachtováno na louce, rozjela se půlnoční grilovačka, bylo půl jedné, žvýkala jsem svůj noční stejk a náladu jsem teda moc dobrou neměla...

Protože ale disponujeme týmem odhodlaných a houževnatých lidiček (na stavěčce bylo 10 Severáků a 7 Mustangů, kterým všem děkuji...), vše se zdárně podařilo překonat. Louka je posečená, tráva shrabaná, tábor stojí, koupila se nová hadice a dovedl vodovod až do tábora (ušetříme za konve i vozík). V neděli jsme odjížděli šíleně unavení, ale s pocitem, že je všechno jakž takž v pohodě. Takže já děkuju všem zúčastněným za odvedený výkon, sponzorovi náklaďáku za dopravu zdarma a věřím, že i těch pár tisíc navíc za nové hadice někde seženeme - minimálně je budeme chtít po majiteli stodoly :-)

Vím, že poslední dobou zpravodajství Aktuálně ze Severky trochu pokulhávalo a slibuju, že to napravím. Na druhou stranu na obdržené výtky bych ráda reagovala a ohradila se: pokud je to opravdu tak, jak je, že jsem z oddílu jediná, kdo sem občas něco napíše, leží to tedy jen na mně a občas zkrátka nestíhám. Ale nestíhám proto, že kmitám kolem klubovny, kolem tábora, kolem jídla pro děti a kolem všech svých oddílových drahoušků, aby se jim dobře dařilo, byly dobré akce a měli jsme na to peníze... Pokud se přidají i jiní vedoucí a budou mi s psaním pomáhat, bude dobře. A v neposlední řadě by se hodila i nějaká odezva od vás, čtenářů... Vím o DVOU lidech, co to tady pravidelně čtou. Je vás víc ? Napište mi ! Potřebuju vědět, že si tady nepíšu bláboly do zdi :-) Je-li vás víc, budu vám ráda psát o životě Severky dál !!!
váš psavec Hanča

28. 05. 2007  * MASH 2007

Během víkendu byl dán do provozu táborový web, viz odkaz MASH 2007 nebo přímo www.severka.cz/mash. Najdete zde důležité informace k táboru, později budou přibývat další zprávy, vážné i legrácky, no a v průběhu tábora zde bude stejně jako loni fungovat táborové zpravodajství (pokud uhlídáme naše připojení před nepřítelem :-) ), tedy články a zajímavosti ze života na táboře, fotky a vzkazy oběma směry.

Mimo to máte na webu fotky z výpravy Vlečka, na fotky ze Srazu PTO si počkáte tak týden než se Víťa vrátí z Vltavy. No a před sebou máme poslední letošní klasickou výpravu - Vandr Libochovka Tour :-) Doufám, že nás pojede opět hodně !

Ale to ještě není všechno, v pátek 1.června jsou všichni zváni na Dětský den s radnicí, koná se od 16 hodin v parku u Pivovaru a radnice. My tam zajišťujeme 7 disciplín, díky všem domluveným pomocníkům ! No a na středu 20.června chystáme klasickou Letní pouť s táborákem, plakátek ještě bude...
Hanča

21. 05. 2007  * Poděkování

Minulý týden jsme se zúčastnili dvou významných akcí, které nepatří mezi běžný standard Severky. Ve středu se konal Český den proti rakovině - po celé republice děti a studenti prodávali lidem květinky měsíčku lékařského, jako symbolu boje proti rakovině. Výtěžek akce je určen na prevenci a důležitý byl zejména význam této akce pro osvětu - informovanost lidí. My jsme se taky zapojili, podrobně si přečtete později v článku s fotkama, tady jen stručně poznamenám, že to šlo mnohem líp, než jsme čekali. Lidi si k nám mnohdy sami chodili kytičky kupovat, protože už tuto akci znají a krom toho kytičky jsou moc pěkné :-) Prodali jsme všechno, co jsme měli, tedy 2050 kytiček a výtěžek vám pak napíšu, banka to ještě počítá. Všem zúčastněným Severákům patří velké poděkování, tedy: Kuba, Adam, Dominik, Jiříček, Kačka, Andrejka, Víťa, Alča, Anka, Martin, Petr, Honza, David a Tomáš. Jo a ještě chvíli pomáhala Ivča :-)

A v sobotu se pak konala na Svoboďáku akce Pozor děti, pořádaná Jihomoravskou radou dětí a mládeže. Zde nás reprezentovalo celkem 13 účastníků, opět velká pochvala - bylo potřeba, aby nás taky bylo vidět a aby se na náměstí sešlo hodně dětí. Napřed jsme zašli do kina, zatímco ostatní děti mohly vyzkoušet hru po centru Brna, potom jsme nafasovali píšťalku a společně s ostatními nás bylo "pořádně slyšet" :-) Cílem akce byla prezentace dětských sdružení v Brně, pozdravit nás přišel primátor a další významné osoby, které na závěr zapálily symbolický táborák na náměstí. Sice jsem čekala, že akce bude mít trochu větší účast (i když Pionýrů tam bylo docela dost), ale byla to docela legrace a vidět (a SLYŠET) nás teda rozhodně bylo :-)
Hanča

21. 04. 2007  * Seton 2007

Přináším vám aktuální a ještě horké výsledky z dnešního Setonova závodu. Účast byla velikánská, celkem nás bylo 32 a naše reprezentace se skládala z devíti hlídek !!! Zatímco starší a rádcovskou kategorii jsme příliš neobsadili (někteří byli nemocní a řada nejstarších už o závody nejspíš nestála), v mladších nás už bylo hodně vidět a v nejmladších jsme zaznamenali přímo triumfální úspěch :-) Jak je vidět, družina Školka o sobě dává vědět a máme se do budoucna na co těšit !

Takže jak to teda dopadlo a kdo si zaslouží pochvalu ?
Nejmladší dívky (celkem 12 hlídek):
1.místo Kamča F., Markétka, Anička (84 bodů)
2.místo Marťa, Radka, Bára T. (82 bodů)
3.místo Mirča, Kamča a Martínek (78 bodů)

Mladší dívky (počty hlídek a body upřesníme později...)
4.místo Terka, Kristýna, Anka
6.místo Lucka, Peťka, Linda
? místo Šárka, Bára K. a Martin A. (někde v 2.polovině)

Mladší hoši
2.místo Honza, David, Alča
Starší hoši
4.místo Lukáš, Martin, Tomáš
Rádci
2.místo Víťa, Kuba, Adam

Když tak na to koukám, máme být pořád na co pyšní, i když nám utekly o fous dvě putovní ceny. Na druhou stranu tuším aspoň tři naše hlídky postupují do celostátního finále... Ale nejvíc jsem pyšná na ty nejmenší špunty, kteří se nebáli a šli zkusit tak náročný závod, většina poprvé, neztratili se a získali super umístění ! Zvláštní bonus pak byla hlídka Mirča, Kamča a Martínek, kteří ani jeden zatím neumí číst, nechodí do školy, ale ve své kategorii dosáhli na třetí místo !

Trochu smutníme z toho, že mladším unikla o jeden bod putovní cena, která potom mohla být už navždy naše (získali by ji potřetí po sobě). Ale co naděláme, to je život. Druhé místo je přece super, takže není proč se mračit. Hlavně že si Sitňák všichni užili, byli spokojení, počasí bylo přímo nádherné a nejmenším špuntíkům zářily oči, jak se jim to povedlo :-)

Takže veliké poděkování a pochvala celé reprezentaci, oslava bude ve středu a ve čtvrtek, jak jsme slíbili :-)

No a na závěr - poděkování patří samozřejmě i všem vedoucím, kteří se postarali o odvedení našeho dílu práce, Start a Cíl. Bizon, Michal Nojšl, Dominik a na střídačku Andrejka s Víťou (a já) věnovali celou tuto krásnou sobotu péči o naše i cizí dětičky a patří jim za to velký DÍK !

Fotky a podrobné výsledky budou později, stejně jako výsledky Zelené ligy.

Hanča

18. 04. 2007  * Jaro - léto

Hlavní oddílová sezóna je tu a tak vám nabízíme přehled akcí na květen a červen. V novinkách najdete tzv. Multizvadlo, obsahující stručné informace, co nás čeká do léta. Tak to všichni pořádně prostudujte a dejte vědět, kam se vypravíte, abychom měli představu...

Přihlášky na tábor jsou v podstatě odevzdány, chybí několik opozdilců... A tak se můžete těšít, že v několika příštích dnech nebo týdnech bude oficiálně zveřejněna motivace na letošní rok :-) A bude to stát za to, to mi věřte, aspoň my vedoucí se teda pořádně těšíme...

Tuto sobotu nás čeká jeden z tradičních vrcholů roku, Setonův závod. Proti loňskému roku, kdy jsme celou tu taškařici pořádali, bychom si měli oddychnout. To se v praxi projevilo tak, že na námi zajišťovanou kontrolu Start a Cíl a současně k péči o naše závodníky se z vedoucích dostaví maximálně 4-5 lidí na střídačku. Paráda, no hlavně že jsme ten VELKEJ oddíl... Ale snad to zvládneme. Jaká bude sestava týmů, to se ještě ladí a definitivní slovo padne dnes a zítra. Jde opět o hodně, v Zelené lize si před závodem nestojíme zrovna nejlíp a můžeme se jen spoléhat na to, že Sitňák je prostě NAŠE kmenová disciplína (loni tři putovní ceny, tedy 3 první místa a dvě třetí...). Takže držte palce a já věřím, že naši reprezentanti udělají vše, co je v jejich silách :-)
Hanča

12. 04. 2007  * Oznámení

Mám tu povinnost vám oznámit, že včera vrátili Severácký šátek Michal a Džanek. Už delší dobu nenacházeli v Severce nic, co by je sem táhlo a co by je nějak nadchlo, takže se nakonec po delší pauze a včerejší debatě rozhodli oficiálně členství ukončit a jít o dům dál.

Oba byli členy Severky zhruba od roku 1997, u Michala mám dokonce v archivu záznam 09/96 :-) Určitě se řadí k nezapomenutelným členům družiny a generace, kterou dnes známe pod názvem Trojka, a věřím, že mají na co vzpomínat.

Za celou Severku jim přeju hodně štěstí. I nadále jsou samozřejmě kdykoli zváni na akce, otevřené pro veřejnost a kamarády.
Hanča

15. 03. 2007  * Zpívání

Na základě přání některých Severáků se čas od času budeme scházet v klubovně u kytary a zpěvníků, abychom si zazpívali, naučili se nové písničky, prostě abychom si udělali čas na to, co nás baví.

První zpívání bude v pondělí 19.března od 17 do 19 hodin v klubovně
(ve stejnou dobu jsou v sálu Deskovky).
Zájemci - jste zváni, zpěvníky, štěrchátka a přezůvky s sebou :-)
Hanča

15. 03. 2007  * Klubovna

Už jsem vám dlouho nehlásila, jaký je stav prací na klubovně, že ? Asi to bude tím, že jsme si na postupné malé střípky do mozaiky docela zvykli, nebo spíš tím, že se frekvence nějakých prací v klubovně snížila. Mnohé prostory jsou už používatelné, času vedoucích je proklatě málo a tak se kupředu posouváme jen pomaličku... :-(

Ale dnes jsem slíbila veřejnou pochvalu Karlinovi, Víťovi a Vláďovi :-) Přišli totiž k pracovnímu zapojení jako slepý k houslím. Šla jsem se "jen tak kouknout" po nějakých věcech do Čajovny (která toho času slouží jako sklad věcí a stavebního materiálu) no a "trošičku" se to zvrtlo :-) Chytla jsem slinu, naštvalo mě, že se tam nedá nic najít a pustila jsem se do přerovnávání. Ale páč jsem slabá ženština :-) brzy jsem volala o pomoc a kluci to odnesli :-) Obrazně i doslova. Tááákže jsme přerovnali hromadu koberců, prken, papundeklů a podobných propriet, výsledkem čehož bylo, že se v čajovně dá chodit !!! Tím pádem můžu v neděli pokračovat v uklízení věcí na místa a půjde-li to jak má, budou brzy konečně téměř všechny věci na cílových místech ve skladech, ve kterých mají být :-) Hurá !

Jinak vývoj je asi tento: máme sundané podhledy, dělali nám rekonstrukci vody (a rušili vodu teplou, máme teď jen ohřívadla). Sponzor sádroše si prý už vyhrnuje rukávy a chystá se dělat podhledy nové. Těšíme se :-)

V klubovně je stav tradiční, jen se snažím místama trochu uklidit věci, aby se tam vzápětí nakupily znovu :-) Čajovnu jsem už popsala - její stav se zlepšuje, ale bude stále neutěšený do té doby, než bude použit všechen zde umístěný stavební materiál (především sádrokarton a dřevo). Tak tipuju v září se můžete těšit na posezení v Čajovně :-) Možná.

Sklady se už jakž takž rýsují a zaplňují UKLIZENÝMI věcmi. Paráda. Ještě čekáme na poslední regály od sponzora a bude to v cajku. Nářaďovna se pod rukama Ďoubalíka pomalu proměňuje a občas už v ní lze najít přehledně uložené nářadí. Neuvěřitelné ! A bude líp...

Šatna slouží svému účelu, akorát odpadl jeden věšák, no co už. Přiděláme :-) Proběhla zde operace Papuče, snažím se o zavedení pořádku do přezouvání, hmm... to bude ještě na dýl. No a když už jsme tímto směrem, tak záchody nám fungují, ale na úpravu a dokončení tu čeká ještě spoooousta maličkostí. Ach jo.

No a to už v naší virtuální prohlídce pomalu přicházíme do sálu. Ten nám zatím dělá největší radost, je v něm často nejvíc lidiček a slouží svému účelu. Bar (promiňte kuchyňka) je útočištěm pro vedoucí, kteří zde najdou něco k snědku, když se přiřítí na schůzku bez večeře a nebo se v klubovně moc dlouho zdrží (což je pravidlem). Skříň obsahuje i pišingry na chuť a sehnat jde i limču, prostě cattering se nám už rozjel. A nestíhám doplňovat zásoby. Jo a máme novou kuchyňskou desku a linku hezky polepenou tapetou ! Dalším velmi vytíženým místem je opačný konec sálu, kde je většinou umístěn fotbálek. Tak ten je nestále v obležení a jeden zápas stíhá druhý. Pomalu se uvažuje o založení nějaké LIGY :-)

V dětském koutku se činili Radeček, Ďoubalík a Myšák (děkujeme), šílené modré kachličky zmizely pod sádrokartonem. Ale ještě by to kluci chtělo dokončit, aby se na to mohly vrhnout holky s barvama a udělat dětskému koutku odpovídající výzdobu :-)

No a nesmím zapomenout na vybavení, které začínáme postupně pořizovat. Krom nového foťáku máme v klubovně čerstvě i počítač (opět zdravíme jednoho sponzora) a minulý týden jsme koupili tiskárnu. Ještě vyřešit ten internet po klubovně a nebude to mít chybu :-)

Určitě jsem ještě na mnohé zapomněla, na nějakou práci nebo nějakého pomocníka. Takže znovu všem za všechno díky ! A komu by nestačila tato virtuální prohlídka, ať se staví do klubovny a já ho ráda provedu osobně :-) Dělat tady průvodkyni umím už od dob, kdy tu byly jen ty modré kachličkové zdi. A to už je dávno...
Hanča

Zobrazit příspěvky:
 
1-20  21-40  41-60  61-80  81-100  101-120  121-140  141-160  161-180  181-200  201-220  221-240  241-260  261-280  281-300 

Zpět