10.PTO Severka

Aktuálně ze Severky

aneb
Oddílové zprávy

1. 12. 2007  * Z Berlina

Ahoooj! Prinasim vam exkluzivni reportaz z vyletu do Berlina :-) No dobre, nebudu vas moc zatezovat mymi soukromymi anabazemi, jen me tak napadlo, ze takhle z dalky jsem do Aktualne jeste nepsala, ze? Takze jen vyrizuji pozdravy cele Severce od Indiga, Kuby a Mary, hlasim ze v Berline je skarede pocasi a v tuto chvili tma :-) Doufam, ze doma je vsechno v poradku - v klubovne totiz probiha celovikendova akce - v patek pocitacova parba LANka a od soboty skorovyjezdni setkani vedoucich. Takze pozdravujeme vsechny v Brne a s "opravdovymi" zpravami Aktualne ze Severky se prihlasim zase jindy :-)
Hanca

25. 11. 2007  * Hromada informací

Dnes přináším 4 bloky informací pro Severáky:
1) OBJEDNÁVKY
Kdo si objednal mikiny, košile, nášivky, propisky, sešitky a jiné blbinky, ozvěte se po schůzce, většinu už toho mám.
Co ještě nemám, jsou lžičky (řešíme) a trička velikosti XXS (objednáno) a XS (mám zatím dvě). A mikiny S a větší. Budou.

Pokud by chtěl tričko někdo z Fan Clubu Severky, ať se taky ozve ! M, L, XL mám, jiné objednám.
Kdo by se chtěl ještě s nějakou objednávkou přidat, ať se ozve ! Nejlépe ale písemně...
A kdo už svoje objednávky obdržel, ať se prosím staví je zaplatit.

2) ZTRÁTY A NÁLEZY
Od výpravy Brumov se stále postrádá Šárčina pláštěnka. Nepřivezl si náhodou v batohu někdo něco, co není jeho ? Prosím podívejte se, hledá se pláštěnka, na místě nezůstala, tudíž ji má někdo z dětí...
Naopak někdo mi hlásil, že mu po výpravě doma něco přebývá. Doneste to prosím na schůzku, ať to můžu nabídnout do burzy :-) Děkuji.

Ve středu a ve čtvrtek bude v klubovně otevřena burza Ztrát a nálezů. Máme v klubovně spoustu zbylých věcí z minulosti, z tábora, ... a nechce se mi věřit, že to nikomu nepatří ??? Stavte se podívat a můžete přijít ve středu už trochu dřív před koncem schůzky...

3) BURZA VYBAVENÍ
Máte-li doma něco, co souvisí s činností Severky, s výpravami, nebo aspoň s dětmi, nabídněte to ostatním. Například košile, kalhoty, boty, batohy, něco z čeho vaše děti už vyrostly... Stačí když mi napíšete a já to pošlu mailem a zprostředkujeme vám tak levný prodej a nebo třeba výměnu :-) Je potřeba uvést popis věci, velikost a taky vaši představu o ceně.

4) FOTO a VIDEO
CD s fotkama z tábora MASH bude k dispozici snad do týdne.
Kdy bude video, to zatím bohužel netuším.
Kdo ještě nemá foto nebo video z tábora Olymp, či z nějaké jiné minulé akce (tábory, Rodinky...), ať se urychleně ozve.

Kdo by chtěl půjčit nějaká starší CD a DVD s fotkama či videa z táborů, třeba aby se nováčci podívali nebo tak, dejte vědět !
Hanča

16. 11. 2007  * Fotbálková liga

Přinášíme vám exkluzivní reportáž z prvního zkušebního kola Fotbálkové ligy. Přihlášené týmy se sešly ve čtvrtek v klubovně (skoro všechny), aby se představily svým fandům a samy sobě, předvedly své dresy, v některých případech i pokřiky, no a taky své názvy :-) Zapamatujte si je dobře, protože o nich ještě jistě uslyšíte. O slavné vítězství a hodnotnou cenu se totiž utkaly týmy:
Pruhovaní
S.K. Funkce-derivace
Drtiči
Drsňáci
FC Kámen
Dony a Hefi (včera nepřítomný tým)

Pokud vás zajímá, kdo je členem kterého týmu, odkazujeme na nástěnku Klubu Za školou v klubovně :-) V nejbližší době ale jistě dojde i k oficiálnímu odhalení uměleckých portrétů týmů, takže nebudete ochuzeni ani o pohled na jejich jedinečné dresy ! Na své si totiž v průběhu Ligy přijdou i fanynky - dresy hráčů jsou opravdu sexy a skvěle doplňují celkový ráz této pozoruhodné akce.

Atmosféra kolem fotbálku byla vpravdě vynikající. Po uhrazení startovních poplatků a seznámení soutěžících s pravidly vypukla dlouho očekávaná první série utkání. Každý dílčí úspěch byl provázen pokřikem a skandováním, sportovci se upřímně radovali z každého gólu a povzbuzovali se navzájem dobře míněnými radami :-) Je zřejmé, že mnohé jiné sportovní utkání by tomu našemu mohlo závidět maximální nasazení hráčů, jejich odhodlání a touhu po vítězství !!!

První kolo dosud nebylo ukončeno, je třeba dohrát zbývající utkání s nepřítomným týmem Dony a Hefi. Jak se vyjádřil zdroj našeho listu, který nechce být jmenován, v současné době je favoritem tým Pruhovaných. Jelikož je ovšem autor této informace jedním ze dvou členů tohoto týmu, vykazuje tedy jistou podjatost a o objektivitě jeho prohlášení by zřejmě bylo možné s úspěchem pochybovat :-) Doporučujeme proto našim čtenářům, aby si výsledky ověřili na vlastní oči na tabulce utkání, která by měla být rovněž umístěna na nástěnce v chodbě klubovny.

O dalším průběhu Ligy vás budeme informovat. Pokud by se mezi ctěnými čtenáři naskytl případný zájemce o sponzoring, ať už některého týmu či přímo celé Ligy, nechť prosím kontaktuje manažera pořádajícího klubu Pionýr Řečkovice (Hanču), popřípadě přímo některého z hráčů či pořadatelů (Roháček, Víťa).

V kruzích blízkých pořadatelům akce se proslýchá, že bude-li první kolo Fotbálkové ligy shledáno uspokojivým, budou vypsána další kola s rozšířenou nominací, umožňující účast širší veřejnosti.
Hanča

13. 11. 2007  * Přišlo na naši adresu...

Ahoj, dopředu se omlouvám za to, že nekontaktuji přímo manažera akce, ale NÁČELNÍK by měl znát i názory rodičů, zvláště ty pozitivní :-)

Vím, že se každý většinou ozve, jen když se zrovna nedaří, nebo když to vázne v organizaci, ale v neděli jsem se rozhodl jinak. Chtěl bych moc poděkovat, hlavně Andrejce a jejím pomocníkům, za organizaci nedělní akce pro naše nejmenší. Jenom ten kdo ví, co to je starat se třeba jen o jedno dítě ve věku 6-8 let celý den a zaujmout jeho pozornost, dokáže ocenit jaká je to fuška, zvláště když je dětí 20x více. Pořád se nepřestávám podivovat nad tím, že to ty „děcka“ (omlouvám se mládeži, ale snad se mi odpustí) dělají, není to totiž samozřejmé a už vůbec ne obvyklé. Posílám foto ze srazu na konečné (počítání oveček) na důkaz mého obdivu ke všem, kteří s touto akcí co dočinění měli.

Moje pochvala patří také vedoucím Vikingů za organizaci programu výpravy. Nemají to kluci jednoduché (to když poslouchám co Terka v neděli povídá a povídá a povídá). Nevím jestli jsem se nenechal unést, ale myslím, že by se to mělo vědět co si o činnosti SEVERKY myslí třeba jen jeden rodič.

To je asi všechno co jsem chtěl vyřídit. Při předávání dětí na to nějak není čas.
Moc zdraví Pepa G.

 
Hanča

12. 11. 2007  * Mě picne...

Já vám to fakt musím říct. Víte co je mým největším problémem dnešního dne? Na Rodinku ZIMA 2008 v Bílé (Beskydy) se mi ani ne za týden od vyhlášení přihlásilo už 58 lidí - a to ještě není konec. Uzávěrka je ve středu. Co je na tom za ten problém ? No že tam mám jen 48 postelí :-(

Otevřu si cestovku, fakt.

Takže sháním, píšu maily a vymýšlím, jak nás tam všechny dostat, nechci nechat někoho doma. Kdo bude spát na zemi, kdo malej s mamkou na posteli ? Víťa se nabízí, že bude spát v autě :-) No psala jsem majiteli ubytovny, jestli bysme jako náhodou někdo nemohli spát v té jejich tělocvičně... No ono to nějak dopadne... Třeba nebude sníh a někomu se nebude chtít. Ale říkala Nečasová (kolegyně), že bude tuhá zima, že cibule má hodně slupek :-) Tak to asi sníh bude...

Lidi zlatý. No mám já to s váma lehký ? :-)
Hanča

11. 11. 2007  * Manažeři akcí

Poslední dva týdny jsem nebyla zrovna pánem svého času. V nové práci (tedy v Lužánkách) mě čekala zatěžkávací zkouška, velká konference pro učitele, které jsem organizačně velela. Ale o tom jsem psát nechtěla, jen vysvětluji, že toho bylo hodně a poslední, na co bych myslela, bylo psát do Aktuálně :-) Ale už je to úspěšně za mnou a opět se hlásím: co se za tu dobu událo v Severce ?

Podzimáky dopadly dobře. Výprava byla prima, počasí se sice moc nepředvedlo, ale bylo nám stejně fajn. Hráli jsme si na Adams Family a soudím, že se toto téma zařadí mezi ty, na které budeme opravdu vzpomínat. Počkejte až uvidíte fotky :-) Byli jsme namaskovaní, vyfešákovaní a namalovaní, netradiční byl zejména Dominik, který byl za ženskou. Více o podzimákách se snad dočtete v článku, který by měl vzejít od manažera akce Karla. Já ale ještě musím touto cestou poděkovat Karlikovi za manažování celé výpravy a Andrejce za péči o kuchyni. Oba si vyzkoušeli poněkud nové role - mají zkušenosti z výprav, ale ještě ne z takto velké - zajišťovat komplexně výpravu pro 35 lidí na 4 dny, resp. kuchyni od jídelníčku přes nákup a vaření po úklid, se náročností vymyká z běžných zážitků vedoucího v Severce. Oba si zažili stresové chvilky, oba jistě měli někdy pocit, že třeba něco neklaplo... ale určitě bych je oba chtěla ujistit, že to bylo OK! Důležité je, že nám všechno chutnalo a Andrejka jistě zažila nový pocit spokojenosti, když si děti chodily přidat nebo vylizovaly talíř. A že všeho bylo dost, na všechny zbylo, s penězi se vyšlo a nic se nepřipálilo ani nepřesolilo :-) No a Karel může být spokojen, že program se povedl a na tuhle výpravu jistě děti budou vzpomínat jako na tu, kde "se hrálo Adams Family", což je jasná dobrá vizitka. A tak jsme to chtěli, když jsme se domlouvali na velké poradě, že chceme hlavně dělat dobré výpravy.

I naši „mlaďoši“ si užili nové role, být idolem svých dětiček, mít je na starosti a hrát pro ně divadýlko. Když pominu těch pár jejich vylomenin, když nejsou k zastavení a mají humoru víc než zodpovědnosti pro danou chvíli (ale to se zlepší a věřím, že humor jim zůstane), tak z nich máme dobrý pocit a můžeme říct "jen tak dál".

No a já - já jsem si výpravu užila po svém, zcela jinak, neobvykle a netradičně. Bylo zábavné, ale i poučné vidět z druhé strany, jak někdo stresuje při odjezdu nebo naopak při finiši na konci výpravy a říkat si, jak při tom asi obvykle vypadám já. Blbnout si s dětma a do ničeho se nemontovat. I když přiznávám, že mi to dělalo problém, nechat vedoucí ve všem vymáchat, sedět nečinně a mít pocit, že se flákám. Ale bylo potřeba, aby si to zažili důkladně, se vším všudy - a budu to tak dělat dál, to je jediná možná dobrá škola.

A tím se už dostávám k druhé věci, o které jsem se chtěla dnes zmínit - snažíme se v Severce už delší dobu zavést systém manažerů akcí. Vedoucí si rozeberou jednotlivé akce, každý má něco na starosti. Má to dva důvody. Jednak proto, aby všechna organizace nevisela na mně nebo těch starších vedoucích, abychom si uvolnili ruce (i vzhledem k tomu, že máme občas fofry v práci nebo jinou důležitou činnost...). Hlavním důvodem je ale taky to, aby se všichni učili podílet se na organizaci, uměli se postarat o kompletní zajištění akce - rostou nám noví vedoucí a my starci :-) tady nebudeme věčně... Nejlepší možností, jak tohle naučit mladší vedoucí, je jak už jsem zmiňovala, nechat je, aby si na to všechno přišli svou praxí sami. Proto je na každém zvadle nově dole uvedeno - MANAŽEREM AKCE JE... A bylo by fajn, kdybyste mi vy všichni Severáci pomohli tím, že o dané výpravě či akci budete komunikovat s tím, kdo je zde uveden. Omluvy ohledně účasti, dotazy, to vše je třeba už směřovat na daného vedoucího. Když se jedná o družinovou výpravu, ani na ní totiž nejsem většinou přítomna! Nevím tedy všechny podrobnosti o výpravě, nemůžu aktuálně říct, kdy se někdo vrátí, vaše vzkazy kdo onemocněl, musím vedoucím tlumočit. No ale vím, že stejně většina rodičů se bude stále obracet na mě - tak to tady jen tak zkouším :-)

Na druhou stranu jsou akce, které budu manažovat osobně - a jednou z nich je Rodinka - ZIMA 2008. Dostali jste zvadla a v tuto chvíli mám přihlášeno cca 35 lidiček. To je fajn, ale stejně věřím, že do středy se ještě několik málo dalších přihlásí. Ti hlavní, „skalní Fan Clubáci“ už tam ale jsou, takže v pohodě :-) Ostatním připomínám uzávěrku - do středy !!!

No a to by bylo pro dnešek ode mě všechno. Dneska byli Bubáci a Školka na výletě, jak si to užili, o tom vám snad napíše Andrejka. Každopádně překvapivě opravdu přijel Martin na bílém koni :-) jak jsem doufala v prvním zvadle. Tak věřím, že se při blbnutí na Špilberku všichni na sněhu pěkně vyřádili... A aby toho nebylo málo, Vikingové měli víkendovou výpravu na Brlenku u Svitav. Ani jedné z těchto akcí jsem se nezúčastnila a tak se spolu s vámi všemi budu těšit, jak nám o tom manažeři akcí povykládají :-)
Hanča

21. 10. 2007  * Podzim...

Zase jsem dlouho nepsala, že? Tak co nového v podzimní Severce? Z té zářijové záplavy nováčků nám už pár kousků ubylo, ale i tak je nás plná klubovna, Školky i Bubáků každých kolem 20. Zatímco Bubáci se začínají hrnout do Nováčkovské zkoušky, aby i další z nich dostali vytoužený šátek, u Školky si zatím hlavně stále hrajeme. No ale na druhou stranu už jsme se i my učili třeba pochodové značky a šlo nám to, zvlášť třeba značka „přebroď se“ se vzpomínkou na první výlet :-)

Všechno ale není zdaleka tak v pohodě, jako počty dětí v Severce... Zapojení starších vedoucích se poslední dobou zhoršuje, nechci-li říct přímo „jde ke dnu“. Jistě, to není nic nového. Stárneme, pracujeme, většina má svoje protějšky a věnuje se jim, plánují a žijí si svůj život a na Severku zbývá stále méně času. Jsou týdny, kdy to cítím víc a víc se tím trápím a tento k nim patřil. Radost z nové krásné velké klubovny a spokojenost, že jsme to dokázali, mi hodně zhořkne když vidím, že se nás vedoucích v té klubovně moc neschází. Ani ty deskovky už netáhnou tolik co dřív. Ve středu večer to u fotbálku už tolik nežije a „mladí“ spěchají brzo pryč, protože odvedli schůzku prcků a mají jiné povinnosti. Eliška asi brzy rozšíří řady odpadlíků, aspoň zatím ohlásila pauzu minimálně do pololetí. Katku od Vikingů jsme už dlouho neviděli a po pravdě už s ní ani nepočítáme. Vzpomínáme na doby, kdy se kolem klubovny motali všichni ti Saďourové, Jiřové, Bocmanové, Thomasové... Bývalo s nimi veseleji. Ano, nastoupila nám pěkná řádka mladých posil a zatím vypadají nadějně. Ale budeme si ještě dlouho zvykat na to, že nám někteří z těch „starých“ chybí. No snad je to dočasný podzimní splín, snad se kolektiv v Severce zase brzo rozzáří. Držte palce, aby nás neopustili i ti poslední z pamětníků (někteří už mají skoro našlápnuto), a aby ta nová omladina přinesla čerstvý vítr do plachet. Ono jim to ještě úplně nedošlo, ale jaká bude „Severka příštích let“, to bude záležet především na nich..

No ale neměla bych končit tak zamyšleně, takže se opět vrátím k tomu veselému :-) Všichni se už těšíme na Podzimáky v Brumově, které nás čekají příští týden a na které se s námi vydá už i plno těch nejmenších. Doufám, že nám počasí vyjde jako zatím v Brumově pokaždé. Osobně se nejvíc těším na to, že nebudu zahrabaná v kuchyni. I když mě to tam obvykle baví, vyhlásili jsme pro letošek změnu a dáváme prostor pro získání zkušeností mladším. Manažerem celé výpravy bude Karel a o zázemí včetně vaření se postará Andrejka (jste už zvědaví jaký bude jídelníček ?) No a já se naopak po letech opět více vrátím mezi děti a moc se na to těším (v neděli vám povím, jestli jsem to přežila). Zatím si na ně chystám nějaké legrácky, taky hledám po internetu nové písničky na zpívání s kytarou... Dneska odpoledne jsem si dokonce vytáhla z police zaprášenou knížku pohádek a zavzpomínala si, jak jsem za starých časů děckám na výpravě večer před spaním povídala příběhy nebo četla pohádky. Některé zvyky by možná bylo dobré vrátit, ne ? :-) Ale dětem to radši neříkejte, co když z nich budu tak utahaná, že usnu dřív než oni :-)
Hanča

12. 10. 2007  * Zelená liga

A máme tu ještě jednu pochvalu pro závodníky, kteří reprezentovali Severku na Orientačním běhu. Proč ? Protože už jsou známy výsledky Zelené ligy, tedy průběžného pořadí po Orienťáku. Získali jsme body 16+12+12+12 a dopadli na naše zvyklosti velmi dobře - jsme zatím na pátém místě a to je po podzimní soutěži velmi dobrá startovní pozice ! Tak díky všem a nezbývá mi než říct „jen tak dál!“ :-)

A pro nováčky krátké info - co že to je ta Zelená liga ? Celoroční soutěž pionýrských tábornických oddílů, soupeříme mezi sebou každý rok ve třech soutěžích. Letos je to Orientační běh, v lednu nás čeká plavání - Kačerův šplouch, no a v dubnu tradiční Setonův závod, naše silná disciplína. Většinou celý rok získáváme celkem průměrné body, ale Sitňákem obvykle zabodujeme pořádně a vyšvihneme se výš, ten nám prostě jde :-) Každá soutěž je tedy obodována, pak se to sečte a nejlepších 7 oddílů tvoří tzv. Zelenou ligu PTO. My se odjakživa držíme mezi těmito sedmi oddíly a já věřím, že ani letos to nebude jinak!

Takže kdo umí aspoň trochu plavat, může se s námi v lednu vydat na Kačerův šplouch sbírat další úspěchy :-)
Hanča

12. 10. 2007  * Zprávy od Vikingů

Dobrou půlnoc - zdraví vás Karlin s novinkami od Vikingů. Dnes se nejprve vyřezávalo ze zeleniny pod vedením šéfkuchaře Bocmana. Všem šlo vyrábění pěknůstek celkem odruky (některým i do pusy). Naštěstí jsme neměli onu pochybnou čest otevřít lékárnu, tak doufám, že využijete znalosti a šikovnost našich řezačů při chystání oslav a pohoštění.
A nakonec schůzky se slavilo. Ano, měli jsme tu čest přivítat Majku ve světě za sebe částečně odpovědných. Tímto bychom chtěli poděkovat za dort (vynikající medovník), rychlým špuntům (milujem bublinky) a za další pohoštění, děkujeme!
Dále vyřizuji pozdrav od po schůzce se oběvivšího Gogiho, na více se nezmohl (zmořila ho krása a rozsáhlost naší nové klubovny).
Tak to je snad vše - u dalšího, tentokráte více tradičnějšího (neplést s "nudnějšího"), programu se těší Karlin a Víťa.

P.S.: Vedoucí děkují Bocmanovi za skvěle odvedený program a čas, který nám věnoval.
Karlin

9. 10. 2007  * Propagace Pionýra

Jsem mediální hvězda :-) Vstoupili jsme do vyššího levelu naší propagace. Už i na procházce se psem mě oslovují lidi a ptají se na Pionýr Řečkovice...

Chci vám popsat jeden „ještě horký“ zážitek :-) Ale napřed trocha vážné historie:
Díky dlouholetému vyvíjení naší kvalitní činnosti :-), dále neutuchající snaze o komunikaci s úřadem a v neposlední řadě díky několika šťastným náhodám se nám podařilo něco, v co jsem už občas nevěřila: Uznání naší existence z řad našich zastupitelů. Dostali jsme se do povědomí lidí z úřadu Řečkovice a Mokrá Hora - nejen že už o nás vědí, nebojí se vyslovit nahlas slovo Pionýr, ale někteří dokonce už i oceňují, že nás v těch Řečkách mají :-)
Díky tomu vznikly věci jako přízeň a podpora Ing. Olivera Pospíšila, naše spolupráce na brigádách v Řečkovicích s paní Ivetou Kubovou, získání naší nové velké klubovny a samozřejmě i účast obou zmíněných lidiček na jejím otevírání. A novinkou tohoto týdne je další speciální pocta - máme titulní stranu ve zpravodaji Řeč! Naše Otevírání klubovny se i s dvěma barevnými fotkami dostalo na „titulku“ a ani to slovo Pionýr už nevadilo. Heuréka!!! Podívejte se sami... (odkaz)

Tolik moje radost z našeho úspěchu :-) Ale teď k tomu pejskařskému zážitku:
Jelikož se na jedné z těch fotek vyskytuje moje hlava z profilu a pod článkem je můj podpis, dostalo se mi už v Lužánkách od kolegů označení „mediální hvězda“. Tomu jsem se jen smála, ale ještě jsem netušila, co na to lidi z našeho domu - koukají na mě s němou otázkou v očích - je to ona, není to ona... :-) A dnes to došlo ještě dál - jedna paní z ulice, se kterou se potkáváme při venčení psů (Barynova oblíbená bílá střapatá kámoška. Ta fenka - ne ta paní), se na mě dnes při setkání pátravě zahleděla a pravila: „Nejste vy ta paní Procházková, co byla na té fotce v Řeči?“ Tiše jsem zaúpěla a už to začalo: Vzhledem k tomu, že moje zmíněná hlava se na fotce vyskytuje nedaleko názvu a nadpisu Pionýr Řečkovice, následoval obvyklý rozhovor typu „Pionýr? Ještě Pionýr? Proč Pionýr? Jak Pionýr?“, který vyústil v půlhodinovou společnou procházku. Výsledky procházky byly dva:
a) paní je od nynějška nadšený Severkofanda a Pionýrofanda
b) Baryna mi málem zajelo auto, protože jsem klábosila a rozkládala rukama... Znáte mě - jak začnu o Severce, nejsem k zastavení :-)

Co na tom bylo typické, byly věty té paní jako: „Já jsem na to reagovala samozřejmě negativně. Tss, Pionýr ??? Ale pak jsem vás tam viděla, že vás znám, tak jsem si to přečetla a to děláte určitě dobře, to je dobré taková činnost pro děti a co všechno tam děláte ? A tolik vás je ? A to děláte zadarmo ? Atd. atd. atd...“ :-) Ať mi někdo ještě tvrdí, že s názvem Pionýr je problém. Naopak! Vyčuhujeme z davu, každého to zaujme na první pohled - a pak je už jen na nás, jestli jeho zaujetí využijeme a přesvědčíme ho, že jsme dobří - a nebo ne. Mně se to zatím daří - ale taky je to tím, že máme hodně co nabízet a čím se chlubit :-)

Takže už i můj obličej používáme na propagaci Pionýra. Kdo by to byl řekl :-) Je to fajn, ale co si teďka počnu ? Dřív jsem k teplákům nahodila vytahanou mikinu, na hlavu kapuci a hurá ven se psem. Teď abych se pořádně hlídala, oblíkala, česala a hlavně usmívala, i když jdu se smetím. Reprezentuju přece na každým kroku! Co kdyby si pak někdo z pejskařů nebo v obchodě řekl: Viděli jste ji ? Tu z toho Pionýra ? Ta měla dneska ránu, co ? ;-)

P.S. Podpisy až na letišti...
Hanča

8. 10. 2007  * Úspěchy

Ahoj všichni, mám milou zprávu Vám oznámit, že naše dvě fotky uspěly ve vyhlášené fotosoutěži krajské rady. Máme 3. místo v kategorii oddíl na táboře a 2. místo v kategorii oddíl na výpravě.

Dále v sobotu i při naší poměrně slabé účasti jsme přece jenom dosáhli určitých úspěchů a to:
Alča v kategorii D12 = 3.místo
Adam Satke H14 = 4.místo
Martina D10 = 9.místo
Lucka a Peťka (pořadí si nepamatují :-)) D10 = 10. a 11.místo

Majka, Tomáš Adámek a Martin Adámek nenašli všechny kontroly, což znamenalo diskvalifikaci. Přesto doufám, že družinkoví vedoucí minimálně ocení účast těchto 8 dětí, kteří z počtu cca 50 možných přišli náš oddíl reprezentovat.
Díky Andrejce za účast a dozor.
A všem ostatním, kteří tak učinili, za přípravu dětí.
Bizon

5. 10. 2007  * Orientační běh

Prosím, aby byli všichni Vikingové prohlídnuti očním lékařem. V případě zjištění slepoty prosím o zakoupení slepeckých holí. Ty, co se nestihnou nechat vyšetřit do orientačního závodu, prosím před závodem o přesné změření tělesné teploty! (Z důvodů vyloučení planých poplachů při případném hledaní pomocí termovize.) :-)

Přátelé - všechna místa, která jste nemohli najít, byly jasně a jednoznačně vidět a též všechny skleničky s ústřižky byly na svých místech. Jinak chválím snahu všech účastníků našeho Miniorienťáku z řad Vikingů a těším se na příští schůzku.
P.S.: Nezapomeňte si vzít - malý nožík (ostrý), malé krájecí prkénko (tupé), 20 Kč (kulatých).
Karel

1. 10. 2007  * Furt se něco děje

To je nezvyklý, pár dní vám sem nenapíšu a hned se někdo ozývá, že vás prý zanedbávám... Tak dobře dobře, hned napravuju. Co se tedy v Severce děje:

- po šíleném finiši na přelomu srpna a září přišlo otevírání klubovny 13.září. Spadlo z nás všechno napětí, pracovní stres, únava – a současně všem od rukou upadly všechny ty natěračský štětky, vrtačky, hmoždinky, hadry a kýble. Nastal chvilkový stav bezvědomí, Severka relaxuje… :-)
- bylo ale potřeba se velmi brzo probudit. V mém případě hned v neděli po otevírání. Konal se první výlet, o tom jste už četli a fotky už visí v klubovně na síti :-) Ta pravá smršť přišla potom ve středu na první schůzce, kdy přišlo našich třicet nováčků. O tom jste už ale taky četli...
- a jedeme dál. Rozbíhá se život družin. Ve středu byla schůzka rodičů nováčků, kterým kupodivu nestačilo to všechno, co jsem na ně vychrlila (jak se začne o Severce, nejsem k zastavení), ale měli ještě dotazy :-) O táboře, o Slovinsku :-) Mamka Fajtová je všechny hned na úvod pozvala na akce pro rodiče, takže jsem zvědavá na nováčky...
- u Vikingů se vedoucí pustili hned zkraje na ostro do programu, takže zatím mi dělají radost. Ovšem ani další družiny nejsou pozadu - Andrejka s klukama si zatím u Bubáků vede skvěle a je o poznání jistější a energičtější, než loni. No a mlaďoši u Školky byli opravdu výborní - poslední schůzku zvládli s těma prckama de facto sami, já jsem to jen z dálky dirigovala. Takže mančaft vypadá velmi nadějně...
- krom toho, že se naše reprezentace úspěšně zapojila do RFTS, připravují se vybraní jedinci na podzimní soutěž PTO - už tuto sobotu nás čeká Orientační běh. Je to disciplína náročná, leč pro táborníky potřebná, takže věřím, že naši závodníci prokážou aspoň základní znalosti :-) Příprava už začala, takže v sobotu držte palce !!!

- no a krom toho všeho my vedoucí nespíme na vavřínech, ale makáme na dalších věcech. Jen tak namátkou: Odevzdávala jsem podklady pro dotace MTZ a žádost na Klub Za školou na rok 2008 (na Ministerstvo). Připravujeme s Víťou nový web PS Pionýr Řečkovice. Rozbíhá se opět klub Kulička pro prťata. Připravujeme program Klubu Za školou do vánoc a první akce - Deskovky - už dnes proběhla. Připravuje se konečně slíbená Fotbálková liga :-) Řeší se zápletky s mým počítačem, abych mohla konečně v programu Money dodělat účetnictví :-) Pomalu ale jistě začínáme zase uklízet v klubovně, přezouvat se, udržovat kuchyni v pořádku - a už jsme vyhodili poslední zbytky jídla z Otevírání klubovny :-) Všichni členové Severky a všichni nováčci obdrželi potřebná lejstra a pomalu (velmi pomalu) nosí zpátky vyplněné přihlášky, kontakty objednávky... a taky penízky :-) (Když řeknu všichni členové Severky, obnáší to momentálně nafotit od každého lejstra minimálně 70 kopií.) Vedoucí se rádi radí v nové čajovně - dobře se tam sedí a povídá :-) A stále tam ještě přibývají polštářky, děkujeme !!! Kujeme pikle, chystá se výprava Podzimáky, jsou rozděleny role manažerů většiny hlavních akcí. Máme objednané ubytování na Podzimáky, na Vánočku, na Velikonoce. Andrejka začala vymýšlet příměstský tábor. Dumání o Slovinsku by mělo pomalu začít dostávat konkrétnější obrysy. S vybranými rodiči jsme se mailem dohodli, že prostě nelze přežít zimu, aniž bychom zase zorganizovali zimní Rodinku :-) Roháček aktivuje akce pro Roháčkuj odbor pro kulturu a sport (více info jindy). Jo a taky jsem odevzdala povídání o našem oddílu na Jihomoravskou krajskou radu - byli jsme vybráni jako vzorový oddíl JmK ke chlubení na Výročce Pionýra v Praze :-) Atd. atd. atd... Zapomněla jsem na něco ? Joooo... ještě chodíme do práce (někteří), do školy (někteří) a na rande (někteří) :-) Ale to je podružná věc...

Takže tak. Furt se něco děje. Sledujte naše stránky, zvadlo na Orienťák už tam visí, fotky a článek z Otevírání taky, brzo přibude článek z výletu a taky z RFTS. V sobotu držte palce na Orienťák - podám hlášení. Jsme rádi, že nás čtete, mějte se fajn a zase příště :-)
Hanča

22. 09. 2007  * Finále Setonu

Přináším vám aktuální informace ze Stráže pod Ralskem, kde se dnes odehrálo republikové finále Tábornické stezky, neboli Setonova závodu.

Reprezentace Brna se stala celkovým vítězem finále. Naše (tedy Severácké) hlídky dopadly takto:
nejmladší 4.místo (Radka, Bára, Martinka)
nejmladší 5.místo (Kamilka, Markétka, Anička)
mladší 6.místo (Alča, Terka, Honza)
rádci 3.místo (Víťa, Kuba, Adam)
GRATULUJEME !!!

Podrobný popis akce vám jistě napíšou naši reportéři Alča s Terkou nebo Víťa :-) Vrací se v neděli odpoledne...
Hanča podle SMS Víti

22. 09. 2007  * Třicet nováčků

Hlavní bombou tohoto týdne je bezesporu středeční první schůzka nováčků, kteří naplnili novou družinu Školka a doplnili Bubáky. Od čtvrtka, kdy jsme na Otevírání klubovny zvali nováčky do Severky, přes nedělní první výlet, až do středy, kdy se všichni sešli v klubovně, se na našem seznamu nováčků objevilo neuvěřitelných 30 jmen! Když k tomu připočtete všechny dosavadní "středeční" Severáky, dostanete se někam k číslu 46 (podle toho, jestli ještě někdo odpadne, například jsme přišli o Anetku Fasorovou, Radima a asi i Vaška, kteří mají ve středu bohužel jiné aktivity a nestíhají). O těchto 46 oveček se rovným dílem podělila Školka (děti od 5 do 7 let) a Bubáci (8-10). A jeden nováček míří i k Vikingům.

Musím říct, že moje pocity se pohybovaly mezi "zděšením" (co si s tolika dětmi počneme, kam je dáme a kolik nás bude jezdit na výpravu) a "nadšením" (kolik lidiček má o nás zájem a že máme takový úspěch). Je jasné, že někteří nováčci ještě odpadnou a rozmyslí si to, ale každopádně nejmenší družina se bohatě naplní - a na to se těšíme já a tři začínající vedoucí Kačka, Jirka a Dominik.

První schůzka v tomto masovém počtu byla náročná :-) Andrejka si odvedla s Kubou a Adamem svých 20 dětiček do Čajovny, my jsme zůstali hrát hry v Sálu. Holky i kluci nám dali pořádně zabrat, jak jsem už konstatovala po výletě - jsou vážně jako hejno kobylek :-) Naučit je nějakou hru, natož pak udržet je v klidu, to vyžaduje nadlidské úsilí :-) Ale všichni se moc snažili, byli veselí a na závěr se všichni hlásili, že přijdou i příště :-) Tak já vám pak poreferuju, kolik jich dorazilo.
Hanča

16. 09. 2007  * První výlet

Tak jsem se právě vrátila z prvního letošního Severáckého výletu. Ještě jsem se ani pořádně nevydýchala a už vám píšu první dojmy (páč Terka říkala, že to tady hodně čte :-D tak zdravím Terku a honem píšu).

Bylo to prima, pohoda, ale i docela síla :-) Takže hezky popořádku jo?
Tak jednak se nás sešlo neuvěřitelných 34 lidiček, což na první výlet považuju za velký úspěch :-) Přišlo 7 Vikingů + Karel, 8 Bubáků a hlavní bubák Kuba :-) No a potom 13 členů družiny Školka, 3 staří známí a 10 nováčků ! Jsme rádi, že jsme je už zlákali hned na první výlet, když ještě nebyli ani na jedné schůzce :-) Jo a Školkáčům jsem velela já a vydatně pomáhali Kačka, Jirka a Dominik. Výsledkem celé této sestavy bylo, že jsme dostali opravdu zabrat: zejména Školkáči a Bubáci dohromady v počtu 21 byli jako hejno kobylek. Udržet jejich pozornost, ohlídat je aby nezahučeli ze skály nebo brodit s nimi říčku, to byly úkoly pro profíky :-) Ale to my samozřejmě jsme, takže vlastně pohoda, že? Ale dunět hlava mi bude ještě pořádnou chvíli.

No a jinak už to bylo super. Babí léto nám vyšlo na jedničku s hvězdičkou, krásné počasí, hráli jsme si, opíkali buřty... A podrobně vám o tom napíšeme v článku s fotkama :-)

Takže Terko, já jdu navštívit koupelnu, dneska už se těch fotek asi nedočkáte - počítám, že až zítra :-) No musíme si přece něco nechat na příště :-)
Tak ahoj a zdravím všechny věrné čtenáře!
Hanča

14. 09. 2007  * Klubovna OTEVŘENA

Tak to máme za sebou. Jak jsme slíbili, ve čtvrtek 13.9. jsme slavnostně přestřihli pásku a otevřeli naši novou rekonstruovanou klubovnu. Pro vás všechny, co jste to nestihli, nebo vám něco uniklo, připravujeme článeček s fotkama, ale dejte nám prosím chvilku na vydýchání :-)

Ty týdny, které otevření předcházely, totiž byly opravdu vyčerpávající - jak ostatně vy, naši pravidelní čtenáři, dobře víte :-) Byli jsme v klubovně denně, mnozí někdy do noci, den za dnem se nám všechno měnilo pod rukama a z neuvěřitelného nepořádku se nakonec vyloupla uklizená zabydlená klubovna. Ještě ve středu někteří známí nevěřili, že dokážeme do čtvrtka všechno připravit. Ale dokázali jsme to... :-)

Podrobněji vám o tom povykládám ve slíbeném článku. Teď bych chtěla jen ještě jednou MOC MOC MOC poděkovat všem pomocníkům a dárcům a sponzorům... Bez vás všech by se nám to nepovedlo! A vaše obrovské nasazení v závěrečné fázi prací opravdu není samozřejmost!

Akce samotná byla velmi úspěšná, sešlo se spousta našich členů, příznivců i nových zájemců. Zkoušela jsem si sepsat, kolik lidí tam bylo, koho jsem já osobně viděla - a u čísla 135 mě to přestalo bavit. Odhaduju, že se nás tam sešlo něco mezi 150 a 200... Klubovna se všem moc líbila, samozřejmě v oblibě vede jednoznačně čajovna :-) Co se dál podařilo, bylo občerstvení - čepovaná limonáda grena, utopenci, spousta dobrot od maminek, ani nevím přesně od kterých všech, vynikající dort, za to všechno musíme taky všem poděkovat!

Ale dost povídání, o tom si počtete později v článku. Teď k našemu oddílovému životu: od středy se rozjíždějí oddílové schůzky, nahlásilo se nám spousta nováčků. Doufám, že oni a jejich rodiče a všichni dosavadní Severáci budou i nadále sledovat naše stránky, aby byli co nejvíc v obraze a abychom tento komunikační kanál mohli s úspěchem využívat i nadále.

A v neděli vyrážíme na první výlet, tak se těším na krásné počasí, na všechny Severáky a hlavně na malé nováčky :-)

Hanča

7. 09. 2007  * Malujeme

Aááá chodba už je skoro hotovááá! Chcete vědět, jaké má barvy a jak bude laděná? Jo? Tak si zítra ve čtyři odpoledne vemte starý oblečení, kýbl a hadr a dojděte pomoct uklízet po malování :-) Jinak vám to totiž neřeknu :-)

Jo jo, jedině pomocníci mají od teď šanci, vidět přerody naší klubovny a být s námi u toho! Můžou sledovat, jak se zítra začne ten šílený čurbes po malování a podhledech měnit v uklizený sál, jak se v neděli po dokončení a pověšení dekorací vyloupne z prostřední místnosti čajovna, můžou spolurozhodovat o tom, jaké že to postavičky budeme s Renčou malovat na zdi :-)

A kdo ruku k dílu nepřiloží, ten si musí počkat na čtvrtek 13.9. až otevřeme. Mimochodem, doslechla jsem se, že v 18 hodin, kdy my stříháme pásku, jsou na Horáckým na základce třídní schůzky - no to si teda opravdu škola dovolila moc :-) My už bohužel akci nemůžeme odvolat, odpočítávání bylo spuštěno a příliš mnoho lidí bylo pozváno. A utopenci jsou už naloženi :-) Takže pokud nechcete o Otevírání přijít, najměte si na třídní schůzky za sebe dvojníka :-)

Takže ale k věci:
- dneska jsme utratili hafo penízků v prodejně potřeb pro čajovny, ale nakoupili jsme krááááásný rekvizity. Těšte se.
- malíř vymaloval chodbu a začíná natírat dveře a futra
- holky od Mustangů vymalovaly strop klubovny
- dnes ráno jsem ještě před prací jela s mamkou do Tišnova, kde se za babku prodávají zbytkové sítě - na dekorace na zdi. A nakoupila jsem jich velkou krabici.

V sobotu od 16 hodin uklízíme - uklízečky nástup, vlastní kýbl výhodou!
Pak ještě budeme natírat další skříňky a bar. Hlásí se nějací natěrači?
No a kdo se stále nezapojil, tak nesmutní a ozve se na poslední fázi závěrečného umývání a malování postaviček.
A ještě potřebujeme sehnat pěknou lavičku před klubovnu a rohožku - škrabák.

Každej, kdo je nám podezřelej, že by mohl eventuálně pomoct, ať očekává ode mě nějakou SMS pozvánku k práci :-)
Hanča

5. 09. 2007  * Uáááá

Chce se mi řvát! Chybí nám čas. Lidi a peníze by se ještě sehnali, ale ten čas... Do Otevírání zbývá týden a my zdaleka nemáme hotovo. Věříme, že se to zvládne, nakonec nic jiného nám nezbývá. Ovšem v noci špatně spím a pořád kombinuju, kterou práci kdy zvládnout a komu co zadat a kolik to bude stát a... :-)

Takže HARMONOGRAM (pravděpodobný)
- dneska uklízíme binec po podhledech a co nejvíc věcí, aby zítra mohl nastoupit malíř.
- ve čtvrtek, pátek, v sobotu a v pondělí bude snad řádit profi malíř, vymaluje chodbu, natře futra a dveře... Držte palce.
- mezitím se mu tam budeme ale plést my, nebo spíš po večerech, a musíme vymalovat ještě čajovnu a zbytek sálu. A dodělat v čajovně obložení.
- v neděli se asi sejdeme ve větší sestavě a budeme dokončovat, natírat, uklízet, vypilovávat...
- od pondělka se to všecičko musí uklidit a nastane fáze závěrečná - umýt okna, pověsit záclony, vyzdobit zdi, namalovat legrácky a figurky... bla bla bla...
A to ještě není všechno.
No nic.

Neboli BURZA PRÁCE:
Hledáme
- uklízečky - úklid po malování, umývání všeho
- pomocníky na věšení záclon a závěsů atd.
- šikovné ruce na malování figurek ve spolupráci s Renčou - ona odborné vedení, předkreslení, vy jdete po ní a vymlováváte
Termíny? Operativně. Neděle, pondělí, úterý, středa. Pište kdy můžete, já pak budu volat.

A pak ještě kdyby nějaké maminky mohly pomoct s nějakýma dobrůtkama na Otevírání klubovny ?

Áááááách jo.
No ale už to snad bude.
Hanča

3. 09. 2007  * Září

Vy nemáte radost, že je už září? No já teda taky moc ne, ale jsou některé věci, na které se těším...

Tak především se už mooooc těším na to, až dokončíme všechny práce v klubovně, nebo aspoň skoro všechny a společně to oslavíme. Pozvánka na Otevírání klubovny 13.září dojde mailem ještě dnes a objeví se i tady v Novinkách... Tak se koukejte ukázat v klubovně, ať nikdo nechybí :-)

Práce pomalu pokračují, dneska a zítra se budem dohadovat zas o dalším postupu, takže tak ve středu se ozvu s harmonogramem a budu opět shánět pracanty. Jdeme do finále. Bude se malovat a zdobit...

Všichni Severáci by měli dnes dostat mailem informace o rozpisu schůzek a úvodu celého roku, včetně Kalendáře akcí. Tím pádem už pak nic nebrání hladkému rozjezdu 24.sezóny Severky. A já se speciálně těším na všechny malé nováčky, kteří doufám přijdou a rozšíří naši nejmenší družinu Školka.

No a pak se ještě strašně těším, až budu mít opravený počítač, protože jsem už doma z toho neščastnáááá a jsem bez internetu a mailů jako bez ruky :-) Ale to sem úplně nepatří.

Tak ahoj 13.září !!! A nebo o víkendu na velké brigádě ;-)
Hanča

Zobrazit příspěvky:
 
1-20  21-40  41-60  61-80  81-100  101-120  121-140  141-160  161-180  181-200  201-220  221-240  241-260  261-280  281-300 

Zpět