10.PTO Severka

Aktuálně ze Severky

aneb
Oddílové zprávy

12. 04. 2008  * Dočasné komplikace

Pokud vám na našich stránkách nefungují některé odkazy nebo fotky, pak vězte, že chyba není na vašem přijímači. Právě totiž probíhá změna operačního systému na serveru kde jsou uloženy stránky našeho oddílu. Pokud nějakou chybu zaznamenáte, prosím o trpělivost, náprava bude tak rychlá jak jen to půjde. Případně mi chybu můžete ohlásit (vita@severka.cz).

Mám pro vás ale i dobrou zprávu - na webu se objevily fotky a články z akcí Velikonoce Svojanov a Aprílový Zamilec - jarní brigáda. Odkazy najdete v Novinkách.

Děkuji za pochopení a přeji příjemný večer.
Víťa

7. 04. 2008  * Furt se něco děje...

Jenom o tom nestíhám psát. No nevadí, vy to vydržíte a počkáte si, ne? :-) Táákže ve zkratce:

V neděli jsme se na brigádě Aprílový Zamilec sešli v úžasném počtu 54 lidiček včetně nejmladšího Bulíka v kočárku, plus 2 nenarozená budoucí Severácká miminka a k tomu 4 psi :-) Další miminka mi nahlášena zatím nebyla, lidi to hrozně flákají a člověk si všechno musí pracně domýšlet :-) Oproti tomu Jiřa, když jsem říkala, že si do seznamu napíšu "Buchtovi 2 a půl" mě opravil že už "2 a tři čtvrtě" :-)
Díky naprosto úžasnému počasí (a jistě taky díky naší touze strávit neděli prospěšnou prací...) se nás prostě sešlo hodně a tak jsme úklid Zamilca zvládli hravě, včetně likvidace tří menších skládek. Podrobný článeček s fotkama čekejte během týdne na webu, stejně jako slibované povídání a fotodokumentaci z Velikonočního sletu strašidel na Svojanově :-) Už se to píše... Ale kdyby třeba někteří bystří reportéři z rodu Bulíků, Glosů či snad Ludvíků nebo jiných hodlali pomoci redakci nějakým článečkem, ať už o Velikonočce nebo o Zamilcu, nezlobila bych se :-)

No a dneska máme za sebou úžasný workshop Klubu Za školou - bubny DJEMBE. I ten vám podrobněji popíšu a taky to Víťa všechno vyfotil... Tak jen stručně - sešlo se nám celkem 16 zdatných bubeníků a jeden skvělý lektor Martin Maleček - a když odcházeli, uměli celkem tři základní rytmy a jeden přechodový rytmus na africké bubny djembe. Věřím, že to Kubu a Adama zaujalo tolik jako kdysi mě a že až příště vytáhneme naše dva veliké bubny a chrastidlo "yabaru", dokážeme už pro ostatní něco pořádného předvést :-)

Za týden nás čekají opět Deskovky a potom už tady snad budu s novou nabídkou Klubu - naplánovali jsme například oblíbené Vyřezávání ze zeleniny, tak se všichni naši labužníci mají na co těšit.
Hanča

1. 04. 2008  * Zamilec

Dnes je Apríl a proto je nejvyšší čas vám připomenout nedělní brigádu Aprílový Zamilec... Ale berte to pozvání vážně, nemyslím to jako aprílový žert :-)

Kdo snad ještě nemá zvadlo, najde ho pochopitelně v Novinkách. Sejdeme se v 9 u bývalé Delvity, tam si rozdělíme úseky a vydáme se sbírat čurbes. Přijdou i nějací zástupci z ÚMČ, krom toho úřad zajistí pytle na odpad a taky jejich pozdější odvoz.

Do zvadla jsem to sice nenapsala, ale když si vezmete Severácký tričko, určitě to nebude na škodu :-)

Těším se na hojnou účast, vy se těšte na koláče, co vás čekají v cíli - a když mi dáte vědět, že přijdete, budu ráda! A díky všem, co už mi to napsali!
Hanča

27. 03. 2008  * Slovinsko

Na našem webu Slovinska je k přečtení nový článek v deníku!
Hanča

27. 03. 2008  * Klikací soutěž

Někteří z vás si všimli, že z našich stránek zmizel odkaz na soutěž webů PTO Kosmův prostor. Je to proto, že jsme z této soutěže odstoupili a na jejím dalším průběhu se nebudeme podílet. Ono se stejně ještě moc neví, jaký ten další průběh vůbec bude. Kolem soutěže se totiž vyrojilo plno recesních vtípků - místo aby se oceňovala opravdu kvalita a obsah jednotlivých webů, řada oddílů to pojala jako klikací soutěž, jiní na to z recese nasadili roboty - automaty...

Dlouho jsme náš další postup zvažovali, ale nakonec jsme si řekli, že takto se nám to nelíbí a že "jdeme od toho". Teď jsme už jen zvědaví, jak se k celé akci postaví náčelníci PTO a jak se to uzavře. Pokud byste chtěli dále sledovat stav soutěže, tak odkaz je http://pto.pionyr.cz/?q=kosmuv-prostor

Moc děkujeme všem, kteří pro nás hlasovali a omlouváme se těm, které mrzelo, že proti robotům jsou bezbranní. Nám bohatě stačí, že naše stránky sledujete, že je pravidelně čtete a že si myslíte, že Severka je nejlepší :-) Na vás všechny budeme myslet, když budeme připravovat v nejbližší době novou verzi našich stránek - budeme je dělat především pro vás!
Hanča

10. 03. 2008  * Připomínám

Přeji všem hezký týden a připomínám některé termíny:
- dnes jsou v klubovně DESKOVKY!!! Klub Za školou, 17-19 hodin
- příští týden jsou Velikonoční rukodělky
- zájemci nezapomeňte se nahlásit na BUBNY, pomalu se to plní !
- do středy a čtvrtka je potřeba zaplatit za VELIKONOČNÍ VÝPRAVU !
- ode dneška se můžou na akci SLOVINSKO hlásit i nečlenové Fan Clubu !
- očekáváme vaše přihlášky na TÁBOR !
Hanča

5. 03. 2008  * Deník Slovinsko

Ať už s námi jedete nebo nejedete, zvu vás na stránky akce Slovinsko, kde přibyla další kapitola Deníku příprav. Tentokrát je věnovaná první lekci Slovinštiny a myslím, že stojí za to :-)

Víte třeba, co to je "Riba reže raci rep, gremo, fantje, na potep" ???

Dobrou zábavu ! Další lekce budou následovat...
Hanča

4. 03. 2008  * Kosmův prostor

V měsíci březnu (měsíc knihy a taky internetu) probíhá na stránkách SPTO (Sdružení pionýrských tábornických oddílů) „Kosmův prostor“ - soutěž internetových stránek. Severka se samozřejmě taky zapojila, takže mezi zúčastněnými stránkami najdete i tu naši.

V soutěži smí hlasovat úplně kdokoli a proto pokud byste chtěli přidat svůj hlas:
- hlasovat lze na stránce http://pto.pionyr.cz/?q=kosmuv-prostor/
- nebo se na místo hlasování dostanete i pomocí ODKAZU z našich stránek - odkaz je vpravo v Novinkách
- prohlédněte si stránky zúčastněných oddílů a můžete hlasovat. Pokud budete hlasovat pro nás, tak děkujeme, ale oddílů je tam spousta a můžete si vybrat...
- současně se můžete podívat na samotné stránky Sdružení PTO
- hlasovat je možno i vícekrát a to až do konce března
- hlasovat mohou děti, vedoucí­, přátelé, bývalí­ členové oddí­lů, ostatní­ Pionýři, rodiče, zkrátka kdokoliv

Při hlasování by bylo dobré zohlednit:
- aktivitu na stránkách,
- kvalitu zpracování stránek,
- aktuálnost stránek.
(Jde o odměnu pro nejlepší stránky a jejich tvůrce.)

Pravidla soutěže najdou případní zájemci zde http://pto.pionyr.cz/?q=kosmuv-prostor-info
Hanča

25. 02. 2008  * Obložené mísy

Dnešní akce Klubu Za školou zaznamenala mimořádnou úspěšnost. Jednak se sešlo rekordních 20 účastníků, plus nějací čumilové, a to je na rukodělky opravdu výkon! Zřejmě námět „Obložené mísy“ byl opravdu lákavý a zajímavý. Mimo Severáckých maminek a dětí se objevili i úplně „cizí“ účastníci a za ty jsme rádi dvojnásob - že si k nám našli cestu... A o co šlo ?

Pod vedením Bocmana, našeho catteringového - gastronomického lektora :-) si všichni vyzkoušeli, jak se vytváří obložené mísy. Napřed nám Bocman promítl obrázky krásných hotových výtvorů se slovy „pamatujte si to, ať máte inspiraci“ :-) Copak o to, hlava by si to i pamatovala, ale ty ručičky nějak ne a ne vytvořit přesně TO, co bylo třeba. A tak Bocman trpělivě znovu a znovu obcházel všechny stoly a znovu ukazoval, jak se má šikovně otočit tím plátkem šunky nebo sýra, aby vznikl kýžený výsledek, rulička, kytička, růžička, kornoutek... V jeho rukou to vypadalo velmi jednoduše - šup šup, otočka a je to. Jenže dokázat to vlastnoručně nebylo jen tak. Když jsme už ten svůj cvičný plátek šunky ochmatali ze všech stran a plátek sýra už nám popraskal, zkoušeli jsme trénovat i na ubrousku :-) Došlo i na ozdoby z okurek, rajčat a ředkviček a pak už se účastníci rozdělili do 4 skupin a soutěžily o nejhezčí mísu. Výsledky byly nádherné, i když se ukázalo, že méně je někdy více - jak řekl Bocman, není nutno na mísu naskládat všechny suroviny, nebo použít všechny jejich druhy. Stačí si vybrat a vhodně kombinovat.

Až naši dnešní žáčci budou vytvářet svou desátou mísu, bude to už úplná nádhera. Všichni si odnesli spoustu nápadů a tipů a rad - ale taky tácky a mísy plné šunky, salámu a sýrů. Sníst to na místě jsme prostě už nedokázali.

Tímto bych chtěla moc poděkovat lektorovi Bocmanovi za odvedení „dílny“ a všem účastníkům za nadšení, snahu a trpělivost. Věřím, že se jim vědomosti u nás nabyté budou hodit. No a příště se vrhneme třeba zase na to vyřezávání zeleniny, nebo na míchané nápoje - o oboje byl velký zájem.

Jaká je příští nabídka Klubu, na to se podívejte na zvadla na webu - upozorňuji, že zejména na akci Bubny bude asi hodně přetlak, je proto potřeba se brzo přihlásit ! No a už za týden se sejdeme v klubovně na promítání historických fotek Řečkovic. Jste zváni !!!
Hanča

24. 02. 2008  * Tábor a Slovinsko

Hlásím se s čerstvými zprávami! Takže jednak na webu www.severka.cz/slovinsko (odkaz je z Novinek) byly zveřejněny informace o akci Slovinsko a bylo spuštěno přihlašování. Neváhejte a spěchejte tam všechno nastudovat, míst není mnoho!

No a za druhé dnes proběhla velikánská porada k táboru. Nejen že byla dlouhá a plodná a všichni mohli říct co je k táboru napadalo či trápilo, sešlo se nás taky 14 ze 16 vedoucích a instruktorů, co na tábor letos pojedou! A to je co říct.
Po dlouhé debatě - protože letos bude všechno jinak - jsme se dohodli na rozdělení rolí, na tom jak to pojmeme s malými dětmi a taky jaký program letos bude. Asi nečekáte, že vám to hned prozradím, že? No jistě, zatím to tajíme :-) Ale prozradit už můžu třeba že:
- Ďoubalík bude hlavní vedoucí
- Bocman bude hospodář a zásobovač
- Bizon s Vláďou budou vařit
- Víťa bude zdravotník
- o program se postarají Roháček, Karel, Zbyňa a Víťa, zapojí se i Lukin s Kamilem
- já se postarám s Kačkou o družinu nejmenších, ostatní instruktoři Kuba, Adam, Jirka a Dominik jdou k družinám.
Teda tak jsme to naplánovali. Uvidíme... :-)

A pokud jde o ty nejmenší - tedy Školku - vyhrála varianta týdenní účasti na táboře, s vytvořením zvláštní družiny pro nejmenší.

Další detaily v přihlášce - a přihlášky na tábor očekávejte brzo !!! :-)
Hanča

19. 02. 2008  * Naše další modelka :-)

Teda nevím, jak my to děláme, že v Severce vychováváme samé modelky :-) No po mně to teda nemají :-)

Ne, tak teď vážně... Na stránce www.missreneta.cz dnes spustili hlasování Miss Reneta internet. Najdete tam mezi finalistkami bývalou Severačku KIKU - Kristýnu Svobodovou. Takže mrkejte a pokud byste ji chtěli podpořit, posílejte hlasy. Její mamka Renča mi píše, že hlasovat se dá 1x denně z jednoho počítače. Zvítězí dívka s nejnižším průměrem, proto jí udělujte známku 1, že, to je snad jasný :-)

Držíme palce !
Hanča

13. 02. 2008  * Vzali se...

Bylo nebylo, za devatero lesy a devatero horami... devatero motoresty a třemi tucty benzinek, dojeli jsme za krásného slunečného dne do Prahy k restauraci Léta Páně... No a tam si v sobotu 9.2. za doprovodu asi 75 hostů „náš“ Jiřa vzal „jejich“ Ivču. Takže Ivča je teď už taky „naše“ - a Pražákům zbyl jen ten modrý podvazek, co vydražili za 4.000 Kč :-) Ale to bych tu pohádku vzala moc zrychleně, takže hezky po pořádku...

Byl „typický únorový den“ :-) Nádherné slunečné počasí, jen navečer pravda trochu přituhlo. Na téma letošního února se objevovaly i různé vtípky, jako například že Bizonova svatba bude mít jako na potvoru určitě horší počasí, paradoxně v září - proti tomuhle únoru.
Nevěsta byla pochopitelně krásná, usměvavá, ženich byl usměvavý stále víc :-) Znejistěl jen ve chvíli, kdy mu nevěstu naložili do výtahu a vezli o patro výš k oddací síni - bleskově ji do toho výtahu následoval. No možná ne Bleskově, ale Reflexivně (nevěsta pracuje v Reflexu :-) )
A pak už to šlo ráz na ráz. Průvod, tatínek vede nevěstu, projev oddávajícího, berete se - ano bereme, prstýnky, pusu - a z řady přede mnou se ozvalo od nějaké tety „mmm... tak už není Zubr, už je Buchtová“. A bylo to.

Hostů se sešlo poměrně dost - krom bohatě zastoupené rodiny nevěsty se zde sešly skupinky Jiřových Severáků a dalších kamarádů, Ivčiných kamarádů a kolegů, ale třeba i společné „Dark Elf“ party (to je taková hra :-) ) Já jsem osobně měla radost, kolik Severáků se nás tam objevilo. No i trochu té ostudy jsme tam ztropili, například když nás Ďoubalík mohutným hvizdem svolával k velké rodinné Severácké fotografii. A pak se jedlo, pilo, hodovalo, tancovalo... K velké Ďoubalíkově radosti byl na svatbě raut, což znamenalo, že počet chodů jídla, které absolvuje, není omezen :-) Díky našim klukům se taky odehrály některé legrácky - jako třeba že ženich dostal krásný chomout, nebo že se odehrála klasická svatební hra s hledáním ženicha a pak opačně nevěsty - ošaháváním několika různých lýtek poslepu. Nutno dodat, že Ivča Jiříka s přehledem našla, zatímco Jiřa si několikrát důkladně ošahal všechny nabídnuté dámy a pak si vybral jinou. Držme mu palce, aby to brzo vyžehlil :-) No a pak se ještě dražil ten podvazek, jak jsem zmiňovala. V jednu chvíli se hecování mezi Brnem a Prahou výrazně zvýšilo, to když jsme se dohodli, že podvazek vydražíme do klubovny na nástěnku, Pražáci to nechtěli nechat tak a ještě se do toho montoval fotograf se slovy „já jsem ze severních Čech“ (nebo odkud). Nakonec jsme naznali, že na tohle dotaci od žádného úřadu ani ministerstva nedostaneme a přenechali jsme podvazek za čtyři tisíce Pražákům. Nakonec - ať jim aspoň něco zůstane na památku, když z Ivči se v půlce března stane Brňák, že ? :-)

Tož tak. Jo taky se ještě rozbalovaly dary, taky tam hrál a zpíval hudebník ze Skotska, který velmi zaujal Ďoubalíka, trdlovalo se a znovu jedlo a pilo... No umíte si představit. Všechno vám to líčit nebudu, komu to ještě nestačilo, tak se mrkne na fotky - a nebo si někde počíhejte na novomanžele Buchtovy, třeba vám poskytnou exkluzivní rozhovor.

   
A na závěr si dovolujeme pozvat naše věrné čtenáře na příští vydání tohoto článku - "Na Severácké svatbě II." :-) Jeho vydání je očekáváno v měsíci září :-)
Hanča

6. 02. 2008  * Systém AGENT

Napadlo mě, že někteří z vás se možná nedoslechli o jedné nové možnosti, jak nám můžou pomoci. Zavedli jsme v Severce novinku, tzv. systém AGENT, do kterého se může zapojit každý z vás a pomoci nám v propagaci námi pořádaných akcí. O co přesně jde ?

Víte, že v rámci Klubu Za školou pořádáme pravidelně každé pondělí akce otevřené pro veřejnost, v létě bývá navíc oblíbená Letní pouť s táborákem, občas se naskytne něco dalšího... Veškerá tato nabídka je k ničemu, pokud se o ní nedozví potenciální účastníci, děti a rodiče z celých Řečkovic, ale nejen z nich.

Dosavadní systém propagace pomocí výlepu plakátků a inzerování v Řeči se ukázal být nespolehlivý a hlavně příliš pracný. Roznést po okolí dostatečné množství letáčků je náročné a po pravdě řečeno i otravné a nikomu z vedoucích se do toho nechce. Navíc ne všude se smí letáčky vylepovat a často nám je někdo strhne. A právě proto vznikl náš systém - začínáme domlouvat síť tzv. AGENTŮ, ochotných dětí a rodičů, kteří se do propagace zapojí. Pravidelně poslední týden v měsíci dostanou svůj set plakátků a doručí je na dohodnutá vytipovaná místa. V ideálním případě jsou dokonce domluveni, že sem plakátky smí umístit. Takto se dostanou naše plakátky do škol, do knihovny, do některých paneláků, obchodů... Každý zařídí výlep jednoho až třeba pěti letáčků, podle svých možností. Práci si tak rozdělíme, není to tolik otravné a hlavně se dostaneme na strategická místa a většinou legálně, na nástěnky a výlepové plochy...

Systém už přinesl první ovoce v podobě nových účastníků akcí, ale ještě to není k plné spokojenosti. Ale všechno chce svůj čas a věřím, že bude ještě líp. Pokud byste se chtěli ještě někdo zapojit a stát se agentem, stačí se mi ozvat :-) Můžete letáček vylepit na váš panelák, po dohodě u vás v obchodě, u známého ve firmě, u vás v práci, ve škole... Můžete i jen jednoduše pozvat sousedy nebo spolužáky... Taky se počítá elektronické rozeslání známým, ovšem jen s jejich svolením, abychom nikoho neobtěžovali!

Máte-li nějaký nápad, stačí se mi ozvat a já to s vámi proberu. Do systému se zatím zapojilo více než 15 lidí - chcete-li nám pomoci, můžete patřit mezi ně! Předem děkujeme :-)
Hanča

5. 02. 2008  * To zvíře...

Ještě než zveřejním správnou odpověď na tu svatební hádanku, jsou tu dvě novinky:

1) Máme pro vás konečně k dispozici nový Kalendář akcí, takže koukejte, plánujte, těšte se... Čeká nás toho hodně...

2) Článek z Rodinky je sepsán a spolu s fotkami byste ho měli najít na webu snad už zítra... Kdo spěchá, zajde si na fotky i článek kouknout do klubovny. Všechno tam visí na zdi :-)

Tak to bysme pro dnešek měli a teď správná odpověď. Ta pověstná dětská věta tehdy zněla:
"BIZONE, ty seš ale zvíře!"
Z čehož vyplývá, že odpověď na mou otázku, kdo ze Severáků se nám ožení na podzim - je "Bizon"!

To jsou prozatím všechny svatební i jiné novinky a já vám přeju dobrou noc :-) (nebo den)
Hanča

4. 02. 2008  * Veselé kolíčky

Dnešní akce Klubu Za školou byla věnována výrobě veselých figurek z kolíčků. Musím říct, že coby lektorka této taškařice jsem byla překvapená hned 3x. Poprvé když mi přišlo 6 dětí (čekala jsem, že nepřijde nikdo). Dorazili Martin a Pepina Tylovi, Marťa a Gabča Satkovy, Janča ze Školky a jeden malej Ondra od Mustangů :-) Podruhé jsem byla překvapená, jak mě - po mých letech praxe - vykolejilo, když jsem měla dělat rukodělku s hejnem malých špuntů. Po 15 minutách jsem myslela, že se z nich zblázním, pokud je do té doby nezapíchnu nůžkama nebo něco :-) Nezapíchla, ani jsem se nezbláznila... Všichni byli velmi živí :-) ale velmi šikovní. No a to už se dostávám ke třetímu překvapení - přestože jsem tuto rukodělku dělala poprvé, přestože ji dělaly i velmi malé děti, co mají problém něco vystřihnout - povedly se nám moc pěkné kousky! Kolíčky byly opravdu veselé, moc pěkné, bavilo nás to a kdyby děti nemusely domů, patláme tam figurky doteď :-) Několik vzorečků uvidíte na fotkách na www.severka.cz/klub , no a příště se u dalších rukodělků těším na větší účast! Ale ocenila bych pomoc nějakých dospěláků :-)

Mimochodem - minulý týden bylo v Klubu promítání Severní Indie a bylo to moc prima! Příští týden nás čekají Deskovky, takže zveme hlavně ty, kteří litují, že na schůzkách a na výpravách není na deskovky tolik čas. Nebo si přijďte dát čaj a podívat se na fotky - bude možno prohlížet v počítači i na nástěnkách.
A taky se hlaste na Obložené mísy, kapacita není neomezená a už máme skoro 10 přihlášených!

Joooo... a konečně jsem udělala nové nástěnky, takže pár fotek ze Svářky, V3K, Brlenky, Zimního táboření a Rodinky na vás čeká na chodbě. Fotky z Vánočky pak najdete v klubovně.

A na závěr - jestli někdo ještě váhá a chce si napsat o tu čokoládu, tak může :-) Správnou odpověď mám zatím jen jednu a její autor se vzdal své výhry. Tak ještě chvíli počkám...
Hanča

3. 02. 2008  * Zachraňte medvěda!

Zpráva dne: Máme v klubovně velikánského plyšového medvěda, mnozí ho znáte. Bohužel je nějak marod - stále ho zašíváme, ale stále dokola mu praskají švy a lezou mu pak molitanové vnitřnosti. Došlo to tak daleko, že vedoucí navrhli medvěda utratit (definitivně vyhodit).

Dneska jsem to chtěla udělat.
Fakt.
Ale přišlo mi ho strašně líto !!!
Co kdyby ho ještě někdo opravdu důkladně zašil ?

Prosím, nenajde-li se do konce února šikovný záchranář, který medvěda zašije, budu opravdu nucena ho vyhodit.

Je to na vás :-)

P.S. Mám na mysli zašít medvědovy švy, nikoli zašít medvěda do igelitového pytle :-) Tam už je.
Hanča

2. 02. 2008  * Jsem zpátky !

Že jste nevěděli, že jsem někam odjela? No jasně, tak jsem to taky nemyslela :-) Říkám "jsem zpátky" a myslím tady, na internetu, v našem Severáckém "Aktuálně". Poslední zpráva 24. prosince, no to je teda ostuda, že? No jo. Jak to jen omluvit, nebo vysvětlit ? Hmmm... no asi vás ušetřím detailů, bude vám muset stačit informace, že poslední měsíc byl pro mě opravdu krušný... Napřed jsem naprosto nebyla pánem své nálady (tak od vánoc do půlky ledna), byla to opravdu bída. A pak jsem sice náladu zase někde vyštrachala (i díky mnohým z vás), ale naopak jsem přestala být pánem svého času. No život je boj :-) Naštěstí krutý leden už skončil a s prvním únorovým víkendem se vracím sem za vámi, abych vám řekla, že už je líp a že už vám zase budu pravidelně hlásit, co že je u nás nového. A protože vám toho hodně dlužím, tak vám to budu postupně dávkovat:

První zpráva je už krapet staršího data, ale stejně si myslím, že o ní mnozí nevíte. Teda ti, co byli na Vánoční svářce jsou ve výhodě, protože tam bylo spousta lidí a spousta novinek... Všem fanynkám našeho oblíbeného vedoucího musím bohužel oznámit, že JIŘA SE ŽENÍ :-) Ano, je to tak, dlouholetý Severák a toho času člen Fan Clubu Severky si už příští sobotu, 9.února v Praze vezme svoji přítelkyni Ivču. Na dotaz „proč v Praze“ odpovídám - protože Ivča je z Prahy :-) Ale nebojte se, Jiříkovo nové sídlo - dům jako hrad - je už dokončen a stojí hned vedle Jiřova rodného domu, takže o něj nepřijdeme - a z Ivči už brzo uděláme Brňáka. No a snad neprozradím moc, když napíšu, že k tomu ještě v létě přibude jedno malé Brňáčátko :-)

Že to jste už věděli ? No dobře, tak já přidám ještě jednu novinky - druhý přírůstek se totiž čeká i u Radečka s Hankou :-) a ještě taky u dalších FanClubáků Čermáků (moje sestra Ivča). Takže Terezka Neumannová a Robin Čermák v létě oba dostanou ségru nebo bráchu. To se nám ta Severka hezky množí, že ? :-)

Noooo... a aby toho nebylo málo... Tak ještě těm svatbám není konec. Ještě jedna nás totiž čeká na podzim. Asi bych neměla zas hned všechno vykecat, takže nebudu jmenovat - ale dám vám hádanku: Kterému vedoucímu Severky řeklo kdysi jedno dítě: „XY, ty seš ale zvíře“ ? :-)

Kdo uhodne první a pošle mi to mailem, dostane čokoládu :-D

Ostatní drby zase až příště jo ? Ahooooj !!!
Hanča

24. 12. 2007  * Vánoční svářka

Přeji pěkné posvářkové odpoledne.
Přináším čerstvé informace o dnešní svářce, na které se sešlo 74 lidí a vypilo 17 litrů svařáku.

Letošní ročník byl opět jiný, dáreček nedostala Severka, ale všichni ti, kteří se rozhodli také nějaký donést. Na závěr svářky totiž proběhlo "slosování" dárků, které se vybraly od účastníků.

Na závěr už jen doporučím, abyste si prohlédli fotky ze svářky, které už jsou na webu, a doufám, že se uvidíme na další podařené akci v lednu, V3K.

Krásné vánoce.
Víťa

21. 12. 2007  * PF 2008

Milí Severáci,
v oddílovém kalendáři 2007 už nám zbývá jen jedna poslední akce, Vánoční svářka. S mnohými z vás se na ní doufám potkáme, jiní dají třeba přednost rodinným tradičním návštěvám a přípravě svátečního večera. Ať už se tedy u svařáku uvidíme nebo ne, chci vám všem - Severákům velkým i malým, rodičům i přátelům popřát krásné vánoce, příjemnou sváteční pohodu, ale i veselého Silvestra a do nového roku hodně zdraví, štěstí, lásky a spokojenosti.

Celé Severce pak přeji spoustu vydařených akcí do nového kalendáře 2008, aby nás ti starší neopouštěli a noví nejmenší stále přicházeli a abychom se společně dál potkávali na našich výpravách, táborech, schůzkách a dalších akcích.

Zároveň za všechny moc děkuji všem vedoucím a taky rodičům, za všechno, co pro Severku dělají, a hlavně všem, kteří se v uplynulém roce zasloužili o dobudování naší nové klubovny :-)

Místo titulní fotky máte oddílové PFko, letos zvlášť symbolické. Nastupuje nám opět nová generace vedoucích a my všichni doufáme, že Severce příštích let přinesou čerstvý vítr do plachet...
Hanča

5. 12. 2007  * Pozdrav z Finska

Ahoj všem, tak jsem se nějak rozjeli do světa :o)) Zdravím z Finska, konkrétně z centra Metsakartano kde jsem na setkaní lidí z celé Evropy ohledně práce s mládeží, enviromentálních a outdoorových aktivit. Už mám několik nových her, na které se naše děti mohou těšit, uvidíme jestli s mi je podaří zrealizovat na Vánoční výpravě :o))
Ďoubalík

Zobrazit příspěvky:
 
1-20  21-40  41-60  61-80  81-100  101-120  121-140  141-160  161-180  181-200  201-220  221-240  241-260  261-280  281-300 

Zpět