10.PTO Severka

Aktuálně ze Severky

aneb
Oddílové zprávy

19. 09. 2008  * Podzim je tu...

Než jsem si stihla všimnout, máme hlavní část zářijového frmolu za sebou. Naposledy jsem psala, že "už to vypukne" - a ono už to je v plném proudu. Konaly se první schůzky všech družin, máme za sebou Setkání - velkou akci pro vedoucí z celého kraje, včera jsme si zavzpomínali na Film a Foto Festivalu... Zítra jen tak v mezičase oženíme Bizona :-) a za týden vyrážíme na první výpravy. To to utíká...

Takže hezky po pořádku - co nám přinesl začátek 25.oddílové sezóny ?

Jako první měli schůzku Vikingové. Přišli téměř všichni, krom Ivči, kterou máme už rok v Jeseníkách, a krom Honzy Kalendy a Rosti, kteří se zatím neozvali. Mimo to se vrací Pepe Fasora, z čehož máme radost všichni, ale nejvíc jeho parťák Jenda :-) Karel a Víťa připravili pro nažhavené Vikingy hned na první schůzku nějakou dobrou hru, ze které jsem zahlédla jen to, že všichni po celých Řečkách kupovali chipsy a moc je to bavilo :-) Vikingy čeká letos spousta programu šitého na míru jejich družince a doufám, že si ty specialitky pořádně užijou...

U Bubáků a Školky se sešla většina stávajících členů a k tomu asi 8 nových zájemců. Některé loňské tváře jsme zatím neviděli a čekáme na zprávu, naopak už víme, že nás opouští Lukáš Novotný a Peťa Říhová, ti už chodit nebudou. Novinkou u těchto dvou družin jsou taky dva potenciální vedoucí, řekněme „učedníci“ - Majka a Pařez z Vikingů. Od Vikingů ještě neodcházejí, ale pomaličku polehoučku se budou zaučovat u dětí - pro začátek o ně málem svedli bitvu vedoucí obou družin, takový byl o oba zájem :-) Krom toho Pařez přivedl do Severky malýho bráchu a řeknu vám, hotová Pařezí bonsai :-) Bráchu nezapře. Jo a taky máme malou Anku a bratrance od Kačky a kamarádku od Moničky a ... O prťata není nouze.

FFF - Film a Foto Festival - se konal ve čtvrtek v klubovně od 17 do 20 hodin. Byl moc fajn, zúčastnily se skalní FanClubácké rodiny a taky pár nováčků :-), za ty jsme zvlášť rádi, no a plus banda Vikingů a vedoucích. Fotky byly všude kam se podíváš, po chodbě i plná klubovna, zadarmo bečka greny (to je limča) a spousta dobrot od rodičů (děkujéééém). Vždy v půl se pouštělo video - různé slideshow a trailery, včetně 20 let Severky. Všechny filmečky měly veliký úspěch.
- komu chybí něco z archivu našich videokazet, CD či DVD, bude mít možnost si to objednat. Včetně setu slideshow a trailerů.
- foto a video z Indiánů budou snad během následujících dvou týdnů
- kompletní DVD sada fotek ze všech akcí 2007/2008 je už hotová a je možno si ji objednat
DĚKUJU VŠEM ZA POMOC, ZEJMÉNA:
- Víťovi a Ďoubalíkovi za přípravu všeho promítacího materiálu - filmů, slidů, fotek... a za pomoc na místě
- všem za pomoc na místě, zejména Báře a Michalovi, Pařezovi, holkám z Vikingů atd.
- všem co na závěr uklidili - byli jste jako mravenečci, jako zrychlenej film - než jsem si popovídala s mamkou Fajtovou, bylo uklizeno i vytřeno :-)

A tak se život Severky zase pomalu (rychle) rozbíhá. Zvadla na výpravy už máte a budou brzo i na webu, jen co je tam Víťa dá (Víťo??? :-) ) Všichni Severáci už obdrželi svůj set informací (plnou obálku lejster) a já se teď nejvíc těším na vyplněné dotazníky o akcích pro rodiče. Zatím to vypadá, že zájem je skoro o všechno :-) Tak vy ostatní neváhejte a taky nám dotazník vyplňte! Děkujem!

Venku vypukl podzim, z čehož nemám zas tak úplně radost, ale co nadělám. Jen bych si přála, aby byl co nejvíc slunečný, hlavně na naši výpravu do Adršpachu a Broumovských skal. A aby na naše tři první družinové výpravy přišlo nádherné přívětivé Babí léto :-)
Hanča

31. 08. 2008  * Už to vypukne...

Ahoj Severáci a rodičové, zdravíme vás po prázdninách a přinášíme nové informace:

1) PTÁTE SE, KDY TO VYPUKNE ? :-)
Schůzky budou probíhat ve stejné skladbě, termínech, časech i personálním složení jako loni:
ŠKOLKA (nejmenší děti) - vede Jirka, Kačka, Dominik - středa 16:30 - 18:30, PRVNÍ SCHŮZKA 17.ZÁŘÍ !!!
BUBÁCI (prostřední děti) - vede Andrejka, Kuba, Adam? - středa 16:30 - 18:30, PRVNÍ SCHŮZKA 17.ZÁŘÍ !!!
VIKINGOVÉ (nejstarší děti) - vede Karel a Víťa - čtvrtek 17:00 - 19:00, PRVNÍ SCHŮZKA 11.ZÁŘÍ !!!

2) FFF - Severácký FILMOVÝ A FOTKOVÝ FESTIVAL
Zveme vás ve čtvrtek 18.září od 17 hodin do klubovny.
Přehlídka fotek z roku 2007/2008, fotek a filmů z let předchozích a hlavně fotek a filmu z letošního letního tábora ! A mimo to potkávání, povídání, občerstvení...
Podrobné zvadlo ještě dostanete, ale s termínem už počítejte !
Ochutnávku videa z tábora najdete na youtube, viz minulá zpráva od Víti a Bocmana

3) První výpravy budou v termínech:
Školka a Bubáci 26. - 28.9., Vikingové 3. - 5.10., Zvadla budou brzy.

4) 25. sezóna
Tento víkend se konala Rozjezdová porada vedoucích Severky v Lelekovicích a tím byla zahájena výroční 25. sezóna Severky !!! Všechno jsme pěkně domluvili, jen co to sepíšeme, tak dostanete podrobné informace, jak to letos bude, včetně Kalendáře akcí. Prosíme o trpělivost, bude to trvat tak týden...

5) Napište nám...
Uvítáme, když nám potvrdíte příjem informací a popř. pokud vaše děti už z nějakého důvodu nebudou chodit do Severky, tak nám to sdělte, abychom jejich místa mohli uvolnit pro jiné zájemce. Ale doufáme, že takových případů moc nebude :-)

Těšíme se na vás !
Hanča

30. 08. 2008  * Video Indiáni 2008

Konec prázdnin se blíží, a my vás zdravíme z rozjezdové porady Severky v Lelekovicích. Máme pro vás přichystanou novinku, abyste se měli na co v příštích dnech těšit. Na stránce http://www.youtube.com/watch?v=Fmu9CbnIu9I je malá ochutnávka z videa, které vám bude doručeno již v krátkém čase.

Bližší informace o rozjezdu Severky obdržíte během týdne.
Víťa a Bocman

20. 07. 2008  * Nový přírůstek

Dovolujeme si oznámit, že na tento svět přišel Bartoloměj Neumann, váží 3,8kg a měří
51cm. Je jediným pokračovatelem našeho rodu.
Radeček

6. 07. 2008  * Jsme doma...

Expedice Slovinsko 2008 byla završena šťastným návratem dnes před dvacátou hodinou. Sedám k počítači, koukám na tu záplavu mailů (99,9% je o ničem nebo spamy) a ačkoli se těším, že si odpočinu a vyspím se ve své posteli - nejradši bych se vrátila zpátky do Bovce s tou veselou partou našich "Čumáčků", "Mániček" a dalších "účastníků zájezdu" :-)

Bylo nám tam moc dobře. Viděli jsme města, moře, řeky, jezera, jeskyně, hrady, vodopády, nádherné hory... Koupali jsme se v moři, v řece, v jezeru, v aquaparku i ve vlastním potu... Jeli jsme autobusem, lanovkou, šplhali do kopců a skákali do tůní... Zažili jsme spoustu veselých i dobrodružných chvil a zakončili to raftingem a canyoningem. Jistě se všichni shodneme, že hory na závěr byly to nejlepší a výhledy nejen z našeho kempu v Bovci byly úžasné. Zažili jsme ale i chvíle krušné a nepříjemné, to když Kubovi ukradli v kempu tašku, když se nám rozbily či ztratily foťáky, nebo když jsme skučeli skrz spálená záda...

Přestože jsem letos nepsala deník, jak to obvykle dělávám, pokusím se naše zážitky co nejdřív sepsat a spolu s fotkami je s Víťou nabídneme všem jako ochutnávku naší super akce. Určitě se máte na co těšit.

V tuto chvíli bych jen chtěla na závěr poděkovat všem za účast a prima společnost, za tu spoustu dobré nálady, co jsem tam načerpala, no a hlavně Ďoubalíkovi, Bocmanovi a Víťovi za spolupráci při pořádání a kompletním zajištění akce. A taky našemu řidiči Mirovi za bezpečný návrat a prostě za všechno :-)

Bylo to zkrátka fajn a je mi líto, že už je to za námi. Ostatní povídání si nechám na příště... jdu relaxovat. Ahoj !!!
Hanča

28. 06. 2008  * Slovinsko - odjezd !

Uteklo to jako voda a máme tady den odjezdu. Přípravy byly poněkud hektické, ostatně jako obvykle - zdá se mi, že poslední dobou je to s naším časem čím dál tím horší. Nevím, čím to je :-(

Nicméně ! Bus je domluvený, kempy zamluvené, jídlo nabalené, trička máme, dokonce jsem se stihla i pojistit a nabalit nějaké věci sobě :-) Zbývá vytisknout seznamy služeb a rozmístění míst v autobusu a můžu vyrazit do klubovny... Naložíme věci, převezeme je pod most u nádraží k autobusu, mezitím přijdou účastníci zájezdu - a může se vyrazit. Nechce se mi věřit, že už dnes večer budem spát někde na jihu a zítra snad dorazíme až k moři.

Vy, co tady zůstáváte a nejedete s námi - držte nám palce ! Ať se nám to povede, ať se dobře vrátíme a ať si užijeme spoustu zážitků a legrace. Po návratu budeme samozřemě referovat !

Tak ahóoooj !
Hanča

24. 06. 2008  * Stavěčka

Ahoj všichni,
rád bych Vám všem zúčastněným poděkoval za výborně odvedenou práci při stavěčce. I když se nám zase letos nepodařilo lépe časově ukočírovat páteční večer (příjezd náklaďáku), myslím, že jsme to dokázali dobře ustát.
Opět se nám podařilo několik věcí na základně vylepšit a odstranit aspoň částečně následky letošních polomů.

Takže ještě jednou díky a příští rok se pro velký zájem podobná akce určitě bude pořádat znovu :-))).

P.S.: Zvláštní poděkování posíláme firmě DOPRAVA SILNICE, spol. s r.o., panu Florovi, za sponzoring náklaďáku !!! (pozn. Hanča)
Bizon

12. 06. 2008  * Blahopřání

Milé děti !
Dnes je tomu 18 let, co se narodil Vláďa Spousta, aby se o několik málo let později stal nezapomenutelnou figurkou a součástí našeho oddílu :-) pod jmény Vladěna nebo taky Vlasta a bůh ví jak ještě jinak.

Přinesl a přináší a bude přinášet spoustu radosti a hlavně starostí své mamince, tatínkovi, bratrovi a nám všem v Severce jakbysmet, tam víc těch radostí :-)
Momentálně se třeba těšíme na jeho kuchařské výkony na táboře !!!

Přeju mu za celou Severku hodně šťastná a spokojená dospělá léta...
Hanča

4. 06. 2008  * Seznamte se s Anežkou

Ahoj! Jsem Anežka Indrová. Narodila jsem se chvilku před půlnocí 3.6.2008, jsem kus ženské, mám 3,7 kilo a 51 cenťáků. Já i mamča jsme v pořádku."

Tato SMSka dorazila dnes od Thomasa, takže tu máme další Severácké mimino a šlo to docela rychleji, než jsem čekala.

Gratulujeme a přejeme hodně zdraví !
Tak se nám ta Severka množí a množí... :-)

Další a zatím na čas poslední jsou na řadě Neumannovi
Hanča

2. 06. 2008  * Další novinka

A pokračujeme v krasojízdě - máme tu další miminko! Dnes ráno v 9:05 se narodil Vojtěch Buchta. Maminka Ivča s dítětem jsou v pořádku, taťka Jiřa taky :-) Míry 3,10 kg/48cm. Gratulujeme celé rodině a přejeme hodně zdraví a štěstí. V sobotu jsme slavili Jiřovy narozeniny a kolaudaci domečku, tak tomu říkám načasování :-)
Hanča

29. 05. 2008  * A je to!

Ano, tušíte správně - i Bára už má úspěšně maturitu za sebou :-) Všichni čtyři naši maturanti jsou už tedy v klidu, popřípadě ještě slaví, no a taky se ještě chystají na vysoké školy. A my jim s celou Severkou gratulujeme. Těšíme se, že zase budou mít na nás víc času, když už se nebudou muset tolik učit, že? :-) No, tak uvidíme...
Hanča

27. 05. 2008  * Maturanti

S radostí vám oznamujeme, že další naši maturanti to mají za sebou :-) Moji zvědové mi ohlásili (protože já se prostě v Severce všechno dozvím), že tento týden úspěšně složili maturitní zkoušku po Víťovi i Andrejka a Zbyňa - a to bylo strachu :-) No a zítra jde na řadu Bára, takže držte palce !!! Samozřejmě podám hlášení :-)
Hanča

26. 05. 2008  * Dětský den

Dovolujeme si vás jako loni všechny pozvat na páteční Dětský den za Radnicí, který se koná 30.května od 15 do 21 hodin v Řečkovicích, v prostorách bývalého Pivovaru a nad ním - v lesíku za pomníkem.
Oficiální pozvánka od MČ Řečkovice v Novinkách...

Těšíme se na vás !

P.S.:
Na této akci zajišťujeme opět asi 10 disciplín pro děti, mimo jiné vysoké lanové překážky - síť a žebřík, a k tomu klasická pouťová stanoviště, od 15 do 19 hodin. Pokud jste se mi hlásili jako pomocníci, měli byste dostat ještě dnes večer několik podrobnějších informací. Pokud se v následujícím seznamu nenajdete a rádi byste, ještě se mi můžete ozvat, protekčně vám několik pracovních míst ještě schovávám :-)
Zatím se ozvali nebo s nimi počítám:
Ďoubalík (+1-2 Lanáči), Víťa, Bizon, Roháček (po), Jiřa, Andrejka?, Honza Pražák, David Uher, Fasorovi mamka a Pepík, taťka Krejčiřík, několik Mustangů, Šárka (po)
Hanča

19. 05. 2008  * Třikrát hurá!

A jsme tu s další dobrou zprávou - dnes na téma maturity :-) Minule jsem psala o tom, že máme na světě první z letošních očekávaných mimin - a dneska máme za sebou první letošní očekávanou maturitu! Víťa to zvládl a v tuto chvíli už někde slaví, takže mu můžete gratulovat... A já doufám, že jen co se vydýchá, pustí se zase do některých mírně odkládaných restů a nebude mi už v oddílovém mančaftu chybět - i když je nutno přiznat, že ze všech našich maturantů vydržel fungovat nejdýl.

Dál čeká zkouška dospělosti ještě Andrejku a Zbyňu (ty příští týden), no a taky Báru (tu ani nevím kdy). Všem držíme palce do finále!
Hanča

17. 05. 2008  * Máme Lucinku !

Ahoj lidi,
tak první ze (zatím) čtyř letos očekávaných Severáckých miminek je na světě! Mé sestře Ivě se dnes narodila Lucinka, dva týdny před termínem, ale všechno je v pořádku. O jméno byl trochu boj, ale nakonec ho má podle toužebného přání tatínka Romana, který chtěl prostě Lucinku :-)

Míry jsem si nezapamatovala, vím jenom, že holčička je menší než byl Robin, něco kolem 3 kila dvacet a jak říkal kdysi můj kolega - "vypadá jako standardní mimino" :-)

Pro připomenutí dodávám, že další přírůstky se očekávají u Jiři, Radečka a Thomasa - resp. samozřejmě hlavně u jejich manželek :-)
teta Hanča

12. 05. 2008  * Květňák

Chtěla bych tímto poděkovat všem, kteří NEJELI na víkendový skoro-vandr Květňák. Díky tomu nás tam nakonec sice bylo málo, ale užili jsme si naprosto pohodovou lehárko výpravu, která se nám všem MOC líbila :-) V nádherném prostředí kolem srubu Podomí jsme se "jen tak poflakovali", což byla vítězná varianta programu, vybraná účastníky akce z mnou nabídnutých :-) Holky si různě samy hrály, kluci kopali do balonu, Bizon si četl, já jsem se kochala a relaxovala, taky jsme dlooouze seděli u ohně a opíkali a konzumovali co se dalo... No prostě idyla.

Podrobný popis akce spolu s fotkami vám dodáme snad tento týden, s ohledem na blížící se maturitu našeho webmastera. Ano, Víťa má, pokud se nepletu, tento týden "svaťák", tak mu držte palce do finiše :-)

A všem současně připomínám, že do středy a čtvrtka je potřeba se přihlásit na Sraz PTO - zvadla máte a jsou na webu. Očekáváme velkou účast!
Hanča

28. 04. 2008  * Začátek května

Po dohodě vedoucích bude tuto středu zrušena schůzka Bubáků, z důvodu kolize s pálením čarodějnic :-)
(Schůzku Školky jsme už dříve odvolali, protože instruktoři jedou na školení)

Takže rekapitulace:
- ve středu 30.4. NENÍ schůzka Školky ani Bubáků
- ve čtvrtek 1.5. JE schůzka Vikingů (dle informace Víti)
- ve středu 7.5. JE schůzka Školky i Bubáků
- ve čtvrtek 8.5. JE výlet do ZOO pro Bubáky a Školku (prosím hlaste se, zvadlo máte a je na webu)
- ve čtvrtek 8.5. JE schůzka Vikingů (dle informace Víti)
- od pátku do neděle 9. - 11.5. JE výprava Bubáků a Vikingů a 15+ (prosíme hlaste se dle zvadla, máte a je na webu)

P.S.: Ve dnech 4. - 8.5. jsem na školení já = nebudu na mailu, na telefonu omezeně
Hanča

27. 04. 2008  * Klub Za školou - přestávka

Velice se omlouváme, ale zítřejší program Klubu Za školou "Vyřezávání ze zeleniny" bude zrušen. Má to dva důvody - jednak se přihlásili pouze tři zájemci a za druhé lektor Bocman i já jako organizátor jsme oba nemocní. Předpokládáme, že program Vyřezávání ze zeleniny budeme opakovat někdy na podzim.

Činnost našeho Klubu Za školou bude mít po dohodě v měsících květnu až září přestávku, protože se už po letech ukazuje, že v těchto měsících - když je venku už hezky - není o jeho nabídku takový zájem, jako na podzim a v zimě.
A vzhledem k tomu, že jsme nezisková organizace a vše, co podnikáme, děláme zadarmo ve svém volném čase, opravdu se nám nevyplatí dělat akce, o které je minimální zájem. Činnost našich dětských oddílů naopak v létě vrcholí (výpravy a letní tábory), budeme se tedy soustředit více na ni.

Děkujeme za pochopení :-) a na podzim se těšíme na dalších akcích...
Hanča

23. 04. 2008  * Koncert

Zdravím všechny fajn lidi... Přesně těmito slovy začíná homevideo známé zpěvačky Ewy Farny.

Zatímco v klubovně dnes od 19:00 probíhala porada rádcovského kruhu, Zbyňa, můj spolužák, Majka, Kukina, Kristýna a já jsme navštívili koncert této zpěvačky v Laser show hall v Bobycentru. Koncert začal asi v 18:30, i když jsme museli na vystoupení ještě chvíli počkat. Výsledek však stál za to - Ewa se představila jako školačka na houpačce, snowboarďačka i jako kočka z rozpálený střechy v krásném kostýmu.

Koncert trval asi 2 hodiny, na konci se většina lidí rozešla. Nám se však ze zákulisí podařilo získat informaci, že se bude konat autogramiáda. Čekání asi hodinu, které jsme si zpestřili fotografováním s finalistkou soutěže Zazpívej si na Ewa tour a pozorováním kytaristy Marcuse, nakonec přineslo svoje výsledky. Naše tři ručně vyrobená trička s písmeny E, W a A byla zvěčněna na fotografii s Ewou (viz níže), to moje bylo obšťastněno i podpisem s věnováním (zájemcům mohu ukázat zítra na schůzce Vikingů).Celkově hodnotíme koncert velice úspěšně, i když porada v klubovně musela být neméně zajímavá.
Víťa

19. 04. 2008  * Sobotní zprávy

Milí Severáci,
mám několik aktuálních novinek:

1) Ještě horký článek z dnešního Setonova závodu s průtrží mračen a několik fotek najdete v Novinkách nebo Akcích.
Ještě jednou posílám POCHVALU všem zúčastněným - jak závodníkům, tak vedoucím vč. Jirky a Kuby, tak rodičům taxikářům v nouzi :-)
Všichni jste byli stateční, nikdo nekňoural a jsem na vás pyšná :-) Jste šikulky !!!
Více najdete v článku... a odměny na schůzkách...

2) Nějak se nám nepovedlo vám včas rozdat plakátky na pondělní Klub Za školou - jste zváni na decoupage, ubrouskovou techniku. Zvadlo je na webu Klubu Za školou. A další týden vyřezáváme ze zeleniny !

3) Je několik volných míst na tábor pro věkovou skupinu zhruba jako Bubáci - děti ročníků narození 1997, 1998, 1999. Pokud máte nějaké zájemce z této věkové kategorie (příbuzné, známé), můžeme jich několik vzít. Starší ani mladší už nebereme.

4) Při pohledu na Kalendář Severky nezapomeňte na:
8.5. - ZOO pro Bubáky a Školku !
9.-11.5. - výprava VANDR Květňák pro Bubáky, Vikingy a 15+
23. - 25.5. - výprava pod stany, Sraz PTO, Krkatá bába, celý oddíl
Zvadla budou co nejdříve.
Hanča

Zobrazit příspěvky:
 
1-20  21-40  41-60  61-80  81-100  101-120  121-140  141-160  161-180  181-200  201-220  221-240  241-260  261-280  281-300 

Zpět