10.PTO Severka

Aktuálně ze Severky

aneb
Oddílové zprávy

28. 10. 2009  * Rukodělky v pondělí!

Pro všechny příznivce rukodělné činnosti :-)

Omlouvám se všem, pro přetlak jiných úkolů (například uzávěrka žádostí o nové dotace) jsem nezvládla včas vytvořit letáček na další tvořivou dílnu Rattuska s Barčou :-) Tak snad ještě stačí aspoň takto:

ODLITKY Z KŘIŠŤÁLOVÉ PRYSKYŘICE
Další odpoledne z cyklu Tvořivá dílna Rattuska, tentokrát s velmi lákavě znějícím názvem se uskuteční UŽ V PONDĚLÍ 2.LISTOPADU od 17 do 19 hodin v klubovně.
Přezuvky, členové PS 50 Kč, nečlenové 100 Kč.
Oceníte s sebou vlastní potřeby jako je: lžička či hladší formičky (i víc kusů) na tvary brože či přívěsku, různé drobnosti na zalití do brože, semínka, mušličky, atd...

Píšu pozdě, ale přesto bychom ocenili, kdybyste se Barči předem přihlásili, kapacita je omezena na cca 10 lidiček. Tel. 773 061 838, kozova.b@seznam.cz
Prosíme - děti do 10 let pouze v doprovodu někoho dospělého, děkujeme.

A další tvořivá dílna bude ve středu 18.11. - Adventní věnec trochu jinak. Opět je nutno se přihlásit !
Díky a ještě jednou se omlouvám.
Hanča

24. 10. 2009  * Letáky v šalině

Výzva pro ty z vás, co jezdí šalinou :-)

V rámci pionýrské propagace byl po dohodě ze Setkání v září (akce vedoucích v JMK) vytvořen nový leták. Propaguje Pionýr a adresu www.dobryoddil.cz, kde jsme uvedeni i my. Leták by měl jezdit asi do 12.11. v šalinách a propagovat tak naši činnost.

Prosím všechny, kteří by ho viděli někde v šalině, aby mi napsali:
- kdy a kde ho viděli (př. pondělí v 8 ráno v "1" do města, skoro vzadu)
- jestli se jim líbí, popř. další postřehy, popř. postřehy kamarádů, kolegů...
- jestli náhodou zaznamenali, že si ho lidi prohlíží a třeba co k němu říkají (pionýr, to ještě existuje? :-) )
- když nám ho vyfotíte na mobil, jak tam trůní mezi ostatními letáky, jedině dobře

Díky moc za pomoc se zpětnou vazbou :-)
Hanča

23. 10. 2009  * Korsika

Už to jede, už to frčí, už se to vaří... :-) Dnes jsem dostala cenovou nabídku na trajekt na Korsiku. Pokud se teda domluvíme s váma a celá akce klapne v termínu, co plánujeme, tak ten trajekt mám prakticky už zamluvený :-) Tam i zpátky.

A Ďoubalík už oslovil našeho dvorního dopravce a nabídka na autobus, případně na autobusy :-) se nám už chystá. Pak ještě prověříme kempy a cena akce bude na světě.

Těšíte se? :-)
Hanča

21. 10. 2009  * Tvořivý víkend

Barča, naše lektorka rukodělků, zvažuje možnost zrealizovat speciální TVOŘIVÝ VÍKEND. Jde o to, že v termínech jednotlivých Klubů - rukodělků - není dost často čas na to, aby se některé věci dokončily, udělaly pořádně, některé bloky by dokonce potřebovaly být dva dny po sobě.

A proto nabízíme VÍKEND v termínu 12. - 13.prosince, kdy by se v klubovně konala celovíkendová akce, resp. od soboty do neděle (popř. i s možností přespání), zaměřená na všelijaké rukodělky, o které by byl zájem mezi zúčastněnými. Opakování bývalých aktivit i aktivity nové, například malování na hedvábí, slané testo, samotvrdnoucí hmota, špachtličková truhlička :-), znova pedig, vánoční ozdoby z korálek, ale i další podle domluvy s Barčou.
Finanční náročnost víkendu v závislosti podle plánovaných rukodělků, to bychom se ještě domluvili - příspěvek na materiál.

Otázka zní:
MÁTE zájem o takový víkend? Zúčastnili byste se? Případně měli byste zájem, ale nehodí se vám termín? Akce je otevřená i pro nečleny oddílu.
Prosím zájemce, aby psali na můj mail do konce října, potom by následovala bližší domluva mezi vámi a Barčou. Bude-li dostatečný zájem. Díky!
Hanča

16. 10. 2009  * Korsika 2010

Milí zákazníci naší cestovní kanceláře Severka :-)

Oznamuji vám tímto, že bylo rozhodnuto o termínu konání naší expedice Korsika (pro vedoucí a oddílové rodiny s dětmi): zůstaneme u původně navrženého hlavního termínu, tj. cca 26.6. - 10.7. (plus mínus podle trajektu). O ostatní termíny byl menší zájem, vyhodnotili jsme si to pečlivě.

Na první poradě jsme si nalinkovali další postup:
- bereme si asi měsíc na to, abychom zjistili všechny potřebné vstupy - ceny trajektu, kempů, dopravy
- zhruba za měsíc, tedy kolem 15.11. se na webu www.severka.cz/korsika10 objeví další informace - jak akci zatím plánujeme, kolik bude stát, kdy se co bude platit. Tedy první informace, nutné pro vaše závazné rozhodnutí, zda pojedete.
- zatím je ve hře opravdu hodně zájemců, neradi bychom někoho nechali doma :-) Ale ono to tak horké nebude, určitě někdo ještě odpadne. Takže zatím nestanovujeme žádná kriteria výběru a uvidíme, šance je zatím pro všechny. Zvažujeme zatím všechny varianty: velký bus, dva malé busy :-) , bus a pár aut, atd... Prověřujeme ceny a další podmínky.
- přihlášky potom budeme brát odhadem do konce ledna, první platby podle toho, jaké zálohy za trajekt a za bus bude kdy nutno platit.

Tak to je zatím vše, píšu jen abyste si mohli plánovat dovolené :-)
Hanča a Ďoubalík

2. 10. 2009  * Páteční info

KORÁLKOVÁNÍ
V pondělí 5.10. od 17 do 19 je v klubovně tvořivá dílna pro děti i dospělé - korálkování - viz zvadlo. Je to oblíbená dílna, tak určitě přijďte, Barča ji dělá na vyžádání některých dětí... Otevřeno pro veřejnost !

GAUČ A KŘESLA
V klubovně nám pomalu "odchází" zelený gauč a křesla, co jsme po někom zdědili v roce 2006. Kdybyste se někdo zbavovali nějaké pohovky, dejte vědět, asi bychom si ji vzali. Díky !!!
Taky je možnost to opravit a přečalounit, ale...

POTVRZENÍ ZA TÁBORY
Někteří se už ozývali, že by zase potřebovali potvrzení o platbě za tábor a o účasti - jsou nějaké možnosti příspěvků na tábory od pojišťoven ? Zjistěte si to a prosím napište mi znova přesně, kdo co potřebujete - ať to udělám zaráz a ne každý den něco.
Děkuji !!!

Hezký víkend!
Hanča

6. 09. 2009  * Potlach na Horáckým - den poté

Ahoj Severáci,
zdravím vás večer po Potlachu na Horáckým. Severka vstupuje do 26.roku své existence :-)

Už jsem se trochu dospala, vydýchala, no a taky doma umyla plesnivý nádobí z dřezu, co se tam nakupilo za poslední dva týdny příprav :-) Začínám se rozhlížet co dál, ale taky ohlížet za sobotní akcí. A protože už sice nejsem náčelník, ale kronikářem, hlavním psavcem a zpravodajem Severky zůstanu jistě ještě dlouho :-) , mám pro vás nějaké zprávy:

- na akci se sešlo odhadem minimálně neuvěřitelných 400 účastníků !!! Je to jen první odhad, ještě to budu přepočítávat, ale na prezenčce je zapsáno cca 390 lidí včetně pomocníků, rozdalo se 370 náramků a vím o spoustě lidí, co se zapsat na vstupu ani nebyli. Takže myslím, že konečné číslo bude ještě někde kolem 430 !!!

- kdo jste tam nebyli, tak vězte, že jste přišli o naši zatím největší megaakci :-) Taky jste přišli o vynikající guláš od týmu Pepa+Michal+Petr+Bobina (to posledně jmenované je naše polní kuchyně, ti tři předtím tatínci Glos, Bulant a Fajt), o utopencový raut, plno slaných i sladkých dobrot, koláčků, buchet a nevím čeho ještě od maminek a dalších hostů. Mohli jste si prohlédnout výstavu, fotky, videa, vyrobit smaltovaný přívěsek, vyzkoušet plno atrakcí v čele se skákacími botami a jednokolkami cirkusu LeGrando, padákem se spoustou míčků nebo lanovými překážkami... O celé akci ještě samozřejmě napíšu článek a taky máme plno fotek...

- pokud nám chcete něco sdělit k Potlachu, očekáváme vaše dojmy a poznámky jak na mailu, tak na adrese www.severka.cz - stále je v provozu stránka 25let- Pozdravy a vzkazy, kde nám můžete cokoli napsat ! Děkujeme.

PODĚKOVÁNÍ:
Chtěla bych ještě jednou MOC poděkovat všem, kteří nám nějak pomohli:
- vedoucím, rodičům i dětem za pomoc při přípravě, akci samotné i při úklidu. Přímo v sobotu to byl úplný sen - ráno v 8 se u klubovny a na louce sešlo plno pomocníků, kteří se chopili práce a za chvilku naše stanové městečko stálo, mamky ještě krásně uklidily klubovnu... Během akce všechno klapalo, no a po akci ? Na louku naběhla armáda mravenečků a mizelo mi to před očima jako ve zrychleném filmu ! Neuvěřitelné. Je to opravdu úžasný pocit, mít kolem sebe takovou armádu ochotných pomocníků !!! Díky !
- dále děkujeme řadě z vás za finanční podporu, v některých případech navíc poměrně výraznou (Pražáci, Fasorovi, Gogi) ! Díky !
- děkujeme i všem, kteří donesli něco na zub, mamce Adámkové za dort, mojí sestře Ivě za dvě bedny koláčků, klanu rodiny Buchtovy za utopence a dalším a dalším...
- poděkujeme taky všem lidem z Lužánek, kteří nám něco půjčili, a že toho bylo, dobrý náklaďák věcí... A cirkusákům z LeGranda, kteří za námi vyjeli se svým šapitó a rekvizitami a nic za to nechtěli !
- Tatíčkovi Ondráčkovi, Olinovi Uhrovi, Jarovi Hlouchovi, mamce Krejčiříkové a vedoucím za dovozy a auta...
- triu Pepa+Michal+Petr za guláš a suroviny a materiál a veškeré divadlo kolem :-)
- Báře Hlouchové za výraznou pomoc s oddílovým archivem a přípravou výstavy před akcí, dále i Karlovi a Pařezovi. Merlinovi za krásné plakáty 24. a 25. roku, Karlovi Zezulovi za fotky (těšíme se...)
- všem pomocníkům za sobotní stanoviště, hlavně chudákům Bobrovi a Gregorovým u lan, Báře K. a holkám u rukodělků, Martinovi a Kukině za pionýrského psa
- mamkám Fajtové a ostatním za náborový stánek :-) To mi z ostatních oddílů závidí, že nám dělají nábor samy maminy :-)
- Terce a Ance za hlídání a přivedení psa :-)
- atd. atd... Ještě jsem určitě někoho vynechala... :-( Moc děkujeme, byli jste úžasní.
- a taky díky všem za vaše gratulace a poděkování, byla jsem dost na měkko :-)
- všem vedoucím za všechno, Ďoubalíkovi za to, že to vymyslel, a Oliverovi Pospíšilovi za to, že tomu vymyslel název :-)

Bez vás všech nejen že by tato akce nebyla tak skvělá, ale nekonala by se vůbec...
Jsme rádi, že jste s námi !
Ahoj a díky!

P.S. : Že měla příprava akce z naší strany řadu velkých much, přímo masařek :-) to dobře víme a ještě se k tomu vrátíme - abychom zkušenosti z Potlachu pořádně využili.
Hanča

31. 08. 2009  * Začínáme 26.rok

Máme po Rozjezdové poradě a jak jsem slíbila, přináším vám nové info o následujícím oddílovém roce. Zatím to bude jen základ informací - momentálně žijeme přípravami oslav výročí a tak nějak nevím, kde mi hlava stojí. Takže základ máte dole, v sobotu se vesměs uvidíme a pak dostanete další informace, až se proberu :-) To už ale vlastně bude vládnout nový náčelník, takže... ;-)

1) V sobotu 5. září bude oslava 25.výročí - Potlach na Horáckým. Těšíme se na hojnou účast!

2) Schůzky začínají až v týdnu 16.-17.9. Je to proto, abychom po výročí měli dostatek času uvést sebe i klubovnu do chodu :-) Hlavně tu klubovnu, bude plná věcí z Potlachu k uklízení...

3) Ve středu 9.9. večer bude v klubovně promítací schůzka videa a fotek z Hronu - pro účastníky akce, ale i jakékoli jiné hosty. Zvadlo ještě bude, termín si už napište !

4) A teď ke schůzkám:
- Vikingové - už dostali mailem zvl. info. Jejich družina jede dál, plus bude pomáhat u vedení nováčků podle další domluvy.

- Bubáci - setrvalý stav, středa 16:30 - 18:30 (mírná změna možná podle rozvrhu vedoucích), vedoucí Kuba, Majka. Andrejka částečný ústup, ale možná přijde posila od Vikingů. Do Bubáků se nedělá žádný nábor, pouze kusově ojedinělé zájemce na základě zájmu dětí a vedoucích (např. čekáme Anetku Fasorovou :-) ).

- dnešní Školka - POZOR SLOŽITÉ !!!
Jsme nuceni rozdělit tuto družinu tak, aby na schůzky nechodilo 24 dětí, to opravdu nejde a nic v tom počtu nezvládneme. Takže nabízíme všem současným členům, že se mohou rozhodnout, zda budou chodit:
--- ve středu 16:30-18:30, vedoucí Jirka, Dominik, Pařez a Kačka - rádi bychom cílili spíše na starší a zkušenější Školkáče. Tato družina si dá brzo nový název :-)
--- ve čtvrtek cca 16-18 (ještě bude upřesněno), vedoucí Víťa a 3 Vikingové (skladbu řešíme) - zatím jim říkáme Nováčci, název se vymyslí, je v jednání :-) Cíleno pro nováčky a doporučeno pro mladší děti z bývalé Školky.
Obě tyto družiny budou mít podobné věkové složení, nemusí se nutně odlišovat, mohou se překrývat. Nábor nováčků ve velkém dělat nebudeme, nově příchozí zájemce, kteří přece jen přijdou, můžeme přijmout V OMEZENÉM POČTU. Bude záležet na tom, kolik bývalých Školkáčků zůstane a kolik třeba odejde. Máme odhadem tak 5 míst, možná 7, možná 10. Doufám, že nebudeme muset přistoupit pod náporem zájemců-nováčků k talentovkám, výběrovému řízení nebo úplatkům ;-) Severka NENÍ NAFUKOVACÍ !

- případní předškoláci a popř. i prvňáci mohou dále využít toho, že se nám snad podaří otevřít klub Kulička - pro prťata. Taková Severácká přípravka. Detaily brzo, zatím nevím ani den, kdy by měli schůzky, ale středa to nebude :-) Ale už si píšu zájemce :-)

PROSÍM VŠECHNY ŠKOLKÁČE, ABY DALI BRZO VĚDĚT, ZDA CHTĚJÍ NADÁLE CHODIT A ZDA TRVAJÍ NA STŘEDĚ, NA ČTVRTKU, nebo můžou kterýkoli den. DÍKY !
UPOZORŇUJI DÁLE, že (pro velký zájem o Severku) na ty děti, co nejezdí na žádné výpravy bez vážného důvodu, budeme tlačit, aby uvolnily místo jiným...

5) Snad do týdne dostanete kalendář akcí a první info o nich. Zatím uvádím základní termíny:
- 2. až 3.října - Bubáci a Školka výpravy
- 10.10. Soutěž PTO - Orientační běh
- víkend 9. - 11.10. nějaká výprava Vikingů, v neděli asi výlet pro Nováčky
- středa 28.10. odpo až neděle 1.11. Podzimáky - celooddílová výprava
- 18. až 20.12. Vánoční výprava
Ostatní brzo. Nechci vás dnes zahltit informacemi...
Příspěvek do Severky bude asi zase 1000 Kč na rok, Fan Club ale razantně zlevní :-) Bližší info v sobotu na výročí :-)

Pro tuto chvíli vše. Nepochybně si brzo vzpomenu na něco, co jsem zapomněla.

Buďte ve střehu, prázdniny končí, ať žije Severka :-)
Hanča, ještě 5 dní náčelník :-)

20. 08. 2009  * Tento způsob léta...

Jak se říká ve známé filmové hlášce, tento způsob léta zdá se mi být poněkud nešťastný :-) Všechno je bezva, jenom toho času se mi nějak nedostává. Nestíhám, nestíhám, občas jsem z toho bezradná, ale ono to nějak dopadne. Zdravím všechny naše čtenáře a chystám se vám napsat, jak jde léto v Severce:

Léto jsme zahájili na Grilovačce u klubovny, která byla moc příjemná a naznačila, že možná naší Letní pouti v Zamilcu odzvonilo. Ale nebudu předbíhat, uvidíme za rok :-)

Pak jsme postavili tábor a v pondělí po stavěčce hurá na Hron. Bylo nás 52 a 3 psi a užili jsme si to výborně. Napřed jsme byli v Nízkých Tatrách, prima kemp, počasí nakonec taky, výlety, Chopok, Tatralandia, bobová dráha... Pak jsem to vzali přes pramen Hronu Do Nemecké, jeden den strávili výletem na Čierny Balog a pak dva dny pluli na řece. Akce byla bezvadná, ale na letošní Rodince bylo vůbec nejlepší to, jaký se vytvořil prima kolektiv. Důkazem toho je, že se od té doby scházíme na pravidelných středečních slezinách, kterých už bylo 7 :-) A nechtějte slyšet ty velké plány do budoucna, to bude akcí, nevím kde na to vezmeme čas :-)

Po chvíli vydechnutí, kdy jsme se ale moc nevydýchali, protože jsme finišovali s přípravou tábora, jsme odjeli ke Kalichu a hráli si na Kinobox. Pravidelní návštěvníci našeho webu znají i web táborový, četli spoustu článků a viděli fotky, takže jsou v obraze :-) Tábor byl výborný, trhali jsme rekordy v počtu účastníků a když přijely víkendové návštěvy (skoro všichni chybějící vedoucí s rodinami), bylo nás jeden den skoro 80 :-) Nejstarší Vikingové si zažili speciální program pro jejich družinu a natolik je to stmelilo a nažhavilo, že se zdá, že jejich družina ještě má v Severce nějaký ten život před sebou :-) No a taky vedoucí byli letos skvělá banda, i když nám chyběli někteří "staří zkušení", ale byli jsme samá legrácka, "máme se teď děsně rádi" :-) a já jen doufám, že nám ta dobrá atmosféra vydrží co nejdýl!

Po táboře a velmi hektické a náročné bouračce se teď plácáme mezi prázdninovou relaxací a naopak velmi náročnými přípravami oslav výročí. Já osobně jsem napřed zcela vypnula veškerou práci, proflákala jeden týden od začátku do konce, abych se pak vrhla na třídění oddílového archivu a přípravu výstavy a oslav, ze kterých mi teď jde denně hlava kolem...

Jak to bude s výročím, o tom si přečtěte na speciální stránce - dostanete se na ni po kliknutí na odkaz :-) A já mám pro vás dva úkoly:
1) zajděte na stránky 25 let a napište nám tam, že přijdete a kdy, aby ostatní viděli, na koho se můžou těšit!
2) prohlédněte si seznam, s čím nám můžete na výročí pomoct a ozvěte se prosím - potřebujeme hlavně lidi na dopolední stavbu stanového městečka a na odpolední zajištění stanovišť s hrami... Děkujeme !

Za týden nás čeká Rozjezdová porada, po které se konečně dozvíte odpovědi na všechny svoje dotazy typu "kdy bude Vánočka?" a "budeme nabírat nováčky?" Držte nám palce, ať se nám rozjezd roku podaří, protože nechci teda nic slibovat, ale myslím, že nás čeká hodně náročný, hektický, ale bezvadnými akcemi a zážitky nabitý rok.

Na Severku v 26.roce se těší váš ještě "dva týdny a kousek náčelník" :-)
Hanča

9. 07. 2009  * Žijeme, nebojte se :-)

Už pořádnou dobu jsme se vám neozvali s žádnou oddílovou novinkou (teda hlavně já, že). Tak jen telegraficky vám chci říct, že to není proto, že by se nic nedělo, ale proto, že se toho děje moc :-)

Až popadnu dech, napíšu vám pohádku o tom, jak jsme s jazykem na vestě stíhali fofr posledních červnových dnů, abychom zakončili oddílový rok stavěčkou a Hronem s oddílovými rodiči a dětmi. Stavěčka byla drsná, dost pršelo - a Hron byl super, super, super - bezvadná parta lidí, vyšlo počasí, krásné hory, zážitky z řeky... O tom, jaká byla naše parta prima svědčí to, že se nás po návratu na následné "dočesné" v hospodě U Baby sešlo ve středu 31 z celkového počtu 52 účastníků zájezdu :-) A za týden se sejdeme zas - ale do té doby se snad vytasím s nějakým článečkem a fotkama na ukázku.

A aby toho nebylo málo, do tábora zbývá nějakých 9 dní :-) Uff... Brzo spustíme táborový web !!!

Tak hezké a pohodové léto všem ! Ahoj !
Hanča

25. 05. 2009  * Ještě o Finále

Krátký článek o víkendové akci Republikové setkání najdete na celostátním serveru sdružení dětí a mládeže ADAM: http://www.adam.cz/clanek-2009050063-potkali-se-u-rabyne.html
Hanča

23. 05. 2009  * Finále Stezky

Přináším ještě horké informace z republikového finále Stezky (Setonova závodu). Volala mi Andrejka bezprostředně po vyhlášení výsledků a pozor, podržte se - naše hlídky získaly 1., 2. a 3.místo !!! Ještě si nejsem jistá, jestli se mi to nezdálo, nebo jestli nemám z dnešního sluníčka úpal a úžeh dohromady :-)

Naši prckové Martin, Ondra a Romča byli prý 3., Lucka, Markétka a Kamča 2. a Peťka s Bárou a Radkou na 1.místě ! A krom toho to tam prý Brno snad vyhrálo celkově. No to jsou, jářku, dobré zprávy :-)

Jak je vidět, naši závodníci věděli, proč chtějí na finále jet :-) Jsem moc ráda, že se jich Andrejka a Pařez ujali, jeli s nimi a dávají nám tam na ně pozor. A jestli je to všechno pravda... tak to nás čeká ve středu další oslava :-)

Šmankote, pořád se mi to nezdá možný. Ale ptala jsem se Andrejky 3x dokola jako blázen, jestli nekecá :-) A okolo bylo slyšet naše nadšené děti, jak s Pařezem dělí ceny, co si vezmou a co dají do Severky :-) Jsou to holt šikulky!
Hanča

22. 05. 2009  * Ranní zprávy...

1) SRAZ PTO
Vzhledem k tomu, že jste zvadla dostali až pozdě, nestihli se mnozí přihlásit. Po dohodě s manažerem akce prodlužujeme uzávěrku až do středy 27.5. 20:00
Máte tedy možnost se ještě přihlásit a zaplatit. Díky, doufám, že vás ještě přibyde, zatím to není žádná sláva !

2) AQUAPARK PRAHA
Stále mám plno lístků, zájemci, ozvěte se ! Viz můj mail z 18.5.

3) DĚTSKÝ DEN S RADNICÍ
V pátek před Srazem 29.5. pomáháme pořádat Dětský den, u radnice v Řečkovicích, cca 15-19 hodin.
Hledáme pomocníky, někteří se mi už ozvali, těm děkuji a pošlu jim začátkem týdne podrobné informace. Kdyby se ještě někdo chtěl zapojit a pomoci nám, budeme rádi !

4) TÁBOR
V tuto chvíli je plno, další přihlášky přijímám pouze jako náhradníky.
Platby - kdo chce variabilní symbol a ještě ho nedostal, ozvěte se prosím ! Jinak je možno zaplatit na info schůzce, která bude ve středu 10.6. od 18 hodin a zvadlo a podrobné informace ještě dostanete.

5) 25 LET SEVERKY
Prosím počítejte všichni s tím, že v sobotu 5.září odpoledne bude oslava 25.narozenin Severky. Podrobnosti brzo dostanete, trochu nám uvázla výroba zvadla.
Hanča

19. 05. 2009  * Soutěž webových stránek

Zapojte se do soutěže webových stránek brněnských oddílů. Který web se vám nejvíc líbí? Kde se pořád něco děje? Kde se dobře vyznáte? Na kterém webu je všechno, co vás jen napadne? Vyberte ten nejlepší web v hlasováni veřejnosti.

Odkazy na soutěžící webové stránky najdete a hlasovat můžete na adrese http://www.dobryoddil.cz/kosmuv-prostor.
Hlasování probíhá pouze 18.-24.5.2009.

K uděleni hlasu je potřebná registrace - toho se nebojte, prostě vyplníte přihlašovací jméno a e-mail a mailem vám přijde heslo. Pak se přihlásíte a už můžete hlasovat.

Naše webové stránky tam samozřejmě nechybí :-) Současně si můžete prohlédnout stránky www.dobryoddil.cz, na kterých hlasování probíhá.
Hanča

19. 05. 2009  * Zamyšlení

Na sobotní výlet na Klucaninu se vydalo pouhých 9 dětí... Ze všech Bubáků a Školky, což je asi 40 dětí!!! Už tedy víme, že výmluvy mnohých Severáků a jejich rodičů, že nejezdí na výpravy, protože víkend je na ně ještě moc, jsou opravdu jen výmluvami. Když jsme pro tyto děti udělali jednodenní akci, stejně se k nám nepřidaly (s výjimkou Gabči). Zdá se, že od září to uvážíme a děti, které nejedou za rok na jedinou akci, by mohly uvolnit místo té spoustě zájemců, kteří se do Severky hlásí a my je odmítáme, že už je plno. Co vy na to?

A jaký byl jinak výlet? Doufám, že se dočkáme nějakého článku a fotek od vedoucích. Zatím mám jedinou zprávu, kdy na můj dotaz jaké to bylo a jestli moc zmokli, odpověděl Pařez: BYLO TO SUPER, VSECHNO OK A ZMOKLI JSME HROZNE MOC :-) Přestože mluví o dešti, zní mi tahle zpráva docela dobře :-) Tak se zdá, že si výlet všichni užili a snad se s námi o zážitky podělí. A vy ostatní, kteří jste tam nebyli? Už za týden a něco máte možnost jet s námi na Sraz PTO a ukázat, že se výprav nebojíte!
(Připomínám tedy uzávěrku přihlášek na Sraz!!!)
Hanča

14. 05. 2009  * Web Pionýr Řečkovice

Jak už někteří zvídaví objevili, webové stránky naší rodné pionýrské skupiny dostaly nový kabát. Bylo na čase, ten starý už dlouho dosluhoval :-)

Takže na adrese www.reckovice.pionyr.cz najdete novou prezentaci PS Pionýr Řečkovice, i když stránky jsou ještě ve výstavbě a mnohé informace se teprve doplňují. Web už je ale funkční a objevují se zde různé novinky, jako například dnes článek o včerejších Rukodělcích s Bárou - Smaltování. Jsou tam i fotky !

Najdete zde jednak obecné informace o skupině, o jednotlivých oddílech a klubech, ale taky kalendář akcí a články o životě skupiny. Pokud vám zde bude něco chybět, napište, budeme rádi :-)

A na závěr důležitá věc - na webu skupiny se můžete zaregistrovat a získat tak přístupová práva k dalším informacím - členové skupiny a jejich rodiče mohou mít na rozdíl od veřejnosti přístup ke skupinovým akcím, později zde budou fungovat různé diskuse a podobně :-)

Takže neváhejte a navštivte náš nový web www.reckovice.pionyr.cz
Hanča

10. 05. 2009  * Šlo mailem...

Milí Severáci, před začátkem nového týdne několik informací:

1) SETON
V Novinkách najdete reportáž ze Setonova závodu, fotky, kompletní výsledky i odkaz na Seton v televizi. Jen upozorňuji, že jak se v tom videu mluví o Severce, není to o nás, ale o 32.Severce, to je druhá Severka v Brně :-)
(Podrobné informace pro účastníky Finále Setonu budou zítra - sraz, cena, atd...)

2) POZOR - opět změna ve středu ! Květinový den.
Ve středu jdou vedoucí na Květinový den, proto nebude klasická schůzka Školky a Bubáků, pouze Rukodělky pro zájemce - ale klidně ať dojdou i zájemci ze Školky a Bubáků (info viz dále)!
Vikingové, kteří ještě neví podrobnosti o Květinovém dnu a chtějí jít, ať se ozvou Ďoubalíkovi! Nahlášená je Terka, Martin, Tom, Honza a Pepík - těm se zítra ozveme sami. O nikom dalším nevíme !

3) RUKODĚLKY s Bárou - Smaltování - 13.5.
Akce pro Severku i pro veřejnost ! Platí zvadlo z minule, jedná se o přeložený termín z 29.4.
SMALTOVÁNÍ - 16:30 - 18:30, výroba přívěsků z měděných plíšků jednoduchou technikou smaltování
S sebou: Přezůvky a 40 Kč

4) V sobotu je VÝLET !
Školka a Bubáci mají v sobotu 16.5. výlet, zvadlo dostali na schůzkách a je na webu!
Výlet se koná hlavně proto, aby dostaly šanci i děti, které se bojí na výpravu - takže doufáme, že se aspoň na jednodenní výlet ukážou :-)

Díky za pozornost, další detaily příště...
Hanča

7. 05. 2009  * Bongo park

Zdravím všechny příznivce Severky.
Netradičně se Vám hlásí Ďoubalík a to s krátkou zprávou o návštěvě Bongo parku. To je takový zábavní areál v Heršpicích, kde můžou Vaše ratolesti řádit na nejrůznějších nafukovadlech, trampolínách, průlezkách a jiných atrakcích.
A proto dnes byla speciální schůzka Bubáků a Školky a vydali jsme se do Bonga. Já tam původně ani neměl být a dozor zkušeného vedoucího měla vykonávat Hanča, ale tu zklátila jakási choroba a tak jsem rychle zaskočil :o)
Je to pro nás sice dál, vlastně přes celé Brno, ale to jak si tam děti zařádili určitě stálo za to cestování. I my vedoucí jsme si zaskotačili a všichni jsme odcházeli pěkně zpocení :o)Myslím, že hodina a půl v Bongu byla příliš krátká, na to, aby jsme děti unavili, ale ta hromada srandy co zažili určitě stojí za zopakování. Takže se všichni mohou těšit na příští rok, to se do Bonga určitě znovu vypravíme.
Ďoubalík

30. 04. 2009  * Květinový den

Ve středu 13. května se opět účastníme sbírkové akce Český den proti rakovině - budeme prodávat kytičky. Někteří už to znáte.

Mám otázku na vedoucí a Vikingy, kdo by se chtěl letos zapojit do prodeje. Jedná se o středu, buďto celý den a nebo část, uvolňovačky do školy zajistíme. Další detaily bychom domluvili později, celou akci letos garantuje Ďoubalík.
Prosím o odezvu - hledáme asi 10 lidiček, maximálně. Kdo byste měli zájem, napište nám prosím do příští středy 6.5., abychom vám stihli včas dát uvolňovačku do školy a domluvit podrobnosti.
Díky!
Hanča

28. 04. 2009  * Setonův závod

Čekala jsem s hodnocením dojmů ze Setonova závodu, než budu mít v ruce celkové výsledky. Na místě jsem totiž neměla přesný přehled, jak jsme dopadli - věděla jsem jen, že na nástupu byly dvě naše hlídky vyhlášeny na třetím místě a dostaly ceny. V ostatním byl trochu zmatek. A tak se přiznám, odjížděla jsem trošku rozladěná, že jsme zvyklí na lepší výsledky...

Ale teď mám ty celkové výsledky před sebou (neoficiální verzi, ještě se ladí a kontroluje) a už můžu říct - není to vůbec "tak špatný" :-) Jedna skvělá zpráva je, že naše hlídka Nejmladší - Ondra, Martin Fajt a Romča, poskočila z 5. na 2.místo, prý tam byla součtová chyba. Takže je ještě čeká dodatečně diplom a nějaká ta cena :-)

Celkově tedy máme ze Sitňáku 2., 3., 4., 5. a 6. místo a nějaká další, bodově to taky není špatný a zdá se, že celkově jsme na Setonově závodě obsadili 2. nebo 3.místo ze všech oddílů, což je prima výsledek ! :-) No a Zelená liga? To si nechám zatím jako překvápko a taky počkáme, až ty výsledky budou opravdu definitivní...

Když k dobrému výsledku připočtu krásné počasí a hezký výlet na Hrad Veveří, byla to úspěšná sobota :-) Takže velká pochvala všem zúčastněným závodníkům, poděkování vedoucím za pomoc, přípravu i za práci na stanovišti, které jsme zajišťovali... A jestli budou ve středu ty dorty na oslavu ? No, to si ještě rozmyslím ;-)

Článek, fotky a podrobné výsledky očekávejte už brzo !
Hanča

Zobrazit příspěvky:
 
1-20  21-40  41-60  61-80  81-100  101-120  121-140  141-160  161-180  181-200  201-220  221-240  241-260  261-280  281-300 

Zpět