10.PTO Severka

Aktuálně ze Severky

aneb
Oddílové zprávy

2. 04. 2010  * Propozice tábor

Přihláška na tábor a propozice se všemi informacemi jsou ke stažení například na stránce Tábory - Expedice 2010.

Uzávěrka je 24.dubna, potom uvolníme místa pro zájemce mimo Severku.
Hanča

19. 03. 2010  * Kostky jsou vrženy

Nový článeček najdete na webu Korsiky. Vede tam odkaz - tlačítko pod Novinkama :-)

A další články budou teď už následovat pravidelně. Do odjezdu zbývá 14 týdnů... Psavec v Hanči se začíná probouzet :-)
Hanča

11. 03. 2010  * Objednávky a uzávěrky

OBJEDNÁVKY:
Na schůzkách a mailem jste dostali "katalog" a obj. formulář. Na podzim nám objednávání nějak usnulo, vlivem předávání různých rolí v Severce. Objednávky však dnes už mají nového patrona, kterým je Pařez a bude se jim věnovat na 100% :-)

Nejbližší uzávěrka objednávek je 25.března, to je čtvrtek. Objednávejte POUZE PÍSEMNĚ, tedy mailem Hanči a nebo pomocí formuláře, který odevzdáte v klubovně. Na ústní nebo SMS objednávky nebudeme reflektovat :-) (neudržíme je)

Objednat si mohou členové Severky, popř. Fan Clubu, vše, co je v katalogu a co jim náleží - nemůže si tedy dítě objednat vestu (jen pro vedoucí od ST) a nemůže si objednat šátek a znaky, nemá-li nováčkovskou zkoušku. Stejně tak si nemůže objednat tričko Fan Clubu někdo, kdo není ve Fan Clubu :-)

Dále prosím neobjednávejte trička, která mají škrtnuté velikosti v katalogu - nejsou a zatím nebudou. Trička pouze doprodáme zásoby a připravuje zcela novou řadu!!!

UZÁVĚRKY:
Dovoluji si připomenout některé uzávěrky, které se nám blíží:
- neděle 14.3. uzávěrka předběžných přihlášek na TÁBOR !!! Děkujeme. Napište i kdo nechce jet, díky.
- středa / čtvrtek 17./18.3. uzávěrka přihlášek na výpravu U nás Kocourkově, Blansko Obůrka. Zvadlo na webu.
- neděle 21.3. uzávěrka přihlášek na Šaškec - akci pro rodiče a vedoucí. Info na www.severka.cz/saskec
- čtvrtek 25.3. uzávěrka objednávek, viz výše
- čtvrtek 25.3. uzávěrka ANKETY o aktivitách KLUBU. Děkujeme všem, co už odpověděli. Oceníme i když odpovíte "nemám zájem o nic", jako to někteří udělali - tato odpověď má pro nás také význam! I vedoucí !!!

Díky, ahoj!
Hanča

23. 02. 2010  * Nové fotky

V naší externí fotogalerii najdete nové fotky - ze dvou akcí Mravenečků - lednová výprava Boskovice a říjnový výlet Soběšice - rozhledna Ostrá horka.
Hanča

14. 02. 2010  * Výlet do Níhova se ruší

Jednodenní výlet do Níhova, který měl být příští sobotu, se ruší pro minimální zájem. Přihlásilo se cca 6-7 dětí z našich více než 40 (nepočítaje v těch 40 Vikingy). A to mi přijde, že opravdu není reprezentativní část oddílu. Nemluvě o nezájmu vedoucích.
Mrzí mě to, ale říkám na rovinu, že svůj čas raději investuju nějak víc efektivně.

Zdá se, že můj názor "škoda, že v zimě neděláme žádné jednodenní výlety jako jiné oddíly" byl zcela mylný a příští rok už ho nebudu na poradě prosazovat. V zimě se nám nikam ven nechce a když, tak jen na výpravu, která je přes víkend a dá se něco dělat uvnitř.

Takže počkáme až bude teplo :-)

Příští celooddílová akce - zapište si - je výprava do Blanska-Obůrky, v termínu 26.-28.března, to už bude jaro.

Zimní táboření se bude konat i v menším počtu, užijte si to, možná se na vás přijedu podívat.

A o jarňákách nejsou schůzky!
Hanča

1. 02. 2010  * Exkluzivně z Kanárských ostrovů

Právě se mi z dalekých a hlavně teplých krajů přihlásil náš zpravodaj Carlin. Říká, že na Kanárských ostrovech teď "trochu" prší a údajně ho vyhánějí z univerzity kvůli vyhlášenému Alertu. Pro ty, kteří by rádi viděli něco bližšího, náš zpravodaj zaslal následující odkaz na webovou kameru: odkaz.

Pro ty, kteří by chtěli aktuálně zjistit něco o počasí, které na kanárech panuje, jsme připravili následující odkaz: zde.

Loučíme se s Vámi a doufáme, že to tam náš zpravodaj přežije a že na něj nespadne nějaká budova.

1.2.2010 15:35 UTC
Víťa a Carlin

23. 01. 2010  * Korsika

Jak jste si možná všimli, na našich stránkách se vpravo vedle textů Aktuálně trochu proměnila tlačítka. Místo starých táborů zde máte přímý odkaz na naši externí fotogalerii, odkaz na letošní tábor a nově i odkaz na web Korsiky. Pro ty z vás, kteří netuší, o co jde, bych chtěla napsat malé vysvětlení:

Expedice Korsika 2010 je další akce z cyklu Rodinka, tedy pro naše oddílové rodiny s dětmi, pro vedoucí a Fan Club. Začali jsme víkendovými akcemi, později se to přehouplo do týdenních, no a po Slovinsku 2008 a Hronu 2009 letos vyrážíme na dva týdny na Korsiku. Akce je samozřejmě otevřená pro všechny Severácké zájemce, ale v tuto chvíli je už obsazena těmi, kteří na to měli přednostní právo - tedy vedoucími, členy Fan Clubu a rodinami, které s námi už jezdí delší dobu. Jak se můžete sami podívat (na zvláštní stránku Korsiky se dostanete pomocí tlačítka nebo na odkazu www.severka.cz/korsika10), už je nás více než autobus (čekáme už jen na několik opozdilců). Takže musím další potenciální zájemce zklamat, už se nevejdete :-( Ale kdyby se uvolnilo místo, určitě vám dáme vědět.

Pokud chcete taky s námi vyrazit na nějakou akci s rodinami, nebo jen rodiče bez dětí, sledujte naši nabídku a kalendář a určitě někdy pojeďte. Letos jsme krom Korsiky nabídli ještě zimní hory v Horní Bečvě (už plno), Večer tříkrálový (už bylo) a dále se chystá výprava bez dětí Aprílový šaškec, v termínu 9.-11.4. (zvadlo bude brzo). Rádi mezi námi přivítáme nějaké nováčky!

Ať už s námi na Korsiku jedete nebo nejedete, sledujte na webu Korsiky Deník příprav. Budeme vám tam psát různé novinky, jak všechno pokračuje a na co se můžou účastníci expedice těšit. Právě dnes tam jedna zprávička přibyla.
Hanča

17. 01. 2010  * Aktualizace Webu

Je právě tolik kolik je :o) Tedy 1:42...
Právě jsem dokončil aktualizace našich stránek, fotky a články z akcí, které jsme vám dlužili, už najdete v příslušných místech. Zejména z odkazů na stránce Akce.

Pokud vám přijde že máte málo fotek u jednotlivých článků, mrkněte i do naší externí fotogalerie na picase, tam najdete všechny vyfocené fotky z konkrétní akce. A že jich někde je požehnaně.

Tak příjemnou zábavu...
Ďoubalík

16. 01. 2010  * Pozdrav z Boskovic

Naše nejnovější družina Mravenečci je tento víkend na výpravě v Boskovicích. Byli jsme je dnes dopoledne s Ďoubalíkem navštívit, dovezli jsme jim ještě nějaký proviant a hlavně jsme se chtěli podívat, jak se jim daří. Takže vám přináším od nich spoustu pozdravů - slíbila jsem, že o nich hned po návratu napíšu do Aktuálně :-)

Proč? Hlavně proto, že se událo něco, co už dlouho nepamatujeme, pokud vůbec (lovíme v paměti zatím marně). Na družinové výpravě jsou totiž VŠICHNI členové družiny Mravenečci!!! Ano, čtete správně - je tam všech 15 dětí a Víťa se všemi 3 instruktory. Mají tedy opravdu 100% účast, za což jim patří velikánské "umíííí" :-) Opravdu si nepamatuju, kdy naposledy byla některá družina na výpravě v plném počtu. Pro ostatní je to velká výzva, jestli se jim něco takového někdy povede...

Jinak se mají naši malí Mravenečci skvěle. Jsou ubytovaní v klubovně-ubytovně Pionýra Boskovice, mají tam teplíčko a momentálně venku krásně svítí slunko, takže se odpoledne chystají ven. Podle slov Víti je sice nejvíc ze všeho baví hrát na schovku mezi patrovými postelemi :-), ale když jsme za nimi byli, hned mi někteří hlásili, kolik už mají splněno zkoušek do Nováčkovské a co se zrovna chystají dělat: dostávají totiž vzkazy od místního ducha, který zde prý žije už 200 let a proto, jako pán domu, dává "vetřelcům" stále nějaké úkoly. Když jsme s Ďoubalíkem odjížděli, děti zrovna trénovaly společnou písničku pro ducha - úkolem bylo ho pobavit :-)

Více se o výpravě určitě dozvíte později z fotek a článku. Já jsem už zase doma, chystám vám nějaké věci na internet a těším se na jarní výpravu, kdy vyrazíme všichni společně, s celým oddílem, do Blanska. Ale do té doby nás čeká ještě plno jiných akcí - kdo neví jaké, může se na stránce Akce na všechno podívat!
Hanča

14. 01. 2010  * Kalendář a TÁBOR

1) Kalendář
V Novinkách naleznete nejnovější verzi kalendáře pro následující pololetí. Stejnou verzi v tištěné podobě dostanou děti v klubovně při nejbližší příležitosti.

2) Expedice - letní tábor
Hanča vám slíbila bližší informace k chystanému letnímu táboru a tak tento slib plníme. V sobotu jsme definitivně rozhodli, jakou podobu letošní tábor bude mít, a tak prosím pozorně čtěte následující řádky.

Pro letošní rok jsme se rozhodli uspořádat expedici (ano čtete správně). Nejedná se tudíž o žádný puťák, i když trochu se přesunovat budeme, po souši i po vodě, ale také se nejedná o stálý tábor na naší základně. Důvodů k tomuto rozhodnutí jsme měli hned několik:
První z nich je prostě ten, že máme na expedici chuť. Řekli jsme si, že expedice už dlouho nebyla (naposledy 2002 Vltava a 2005 Korsika) a že změna se nám zamlouvá, a proto letos opustíme pohodlí naší stálé základny U Kalicha.
Druhým důvodem je velké množství mladých instruktorů zejména z řad Vikingů. Expedice svým programem umožňuje jejich lepší zapojení do táborového života, přesně na pomezí mezi dětmi a vedoucími. Na stálý tábor bychom pravděpodobně všechny Vikingy vzít nemohli a přijde nám to líto.
Třetím důvodem je snaha poskytnout vašim dětem i jiné zážitky, než dokola se opakující prostředí stálého tábora. Expedice samotná nabízí spousty zajímavých a vzrušujících momentů, které na stálé základně nezažijete. A také nabízí možnosti jak zdokonalit např. samostatnost, péči o ostatní, apod. v mnohem větší míře.
Čtvrtým důvodem je to, že už jsme dlouho s dětmi nesjížděli žádnou řeku, ačkoli mezi sebou máme několik zkušených vodáků :o)
Pátým důvodem je i to, že z našeho pohledu je organizace expedice poměrně jednodušší záležitostí než stálý tábor a po náročné Korsice to všichni uvítáme.
Tolik k důvodům a teď k vašim případným otázkám.

Jak budete spát? - Spát budeme v kempech, v tábornických stanech (kopule). Pro případ extrémně špatného počasí budeme mít domluvena útočiště ve školách nebo DDM v okolí.
Jak budete vařit? - Jídlo bude v našem obvyklém standardu, proto sebou bereme i Bobinu (naše polní kuchyně) a na té se vaří jedna báseň.
Co je to standard? - 5x denně jídlo, v tom 2x svačina (ovoce, oplatek apod.). Min. 1 jídlo denně je teplé.
Jak často se budete přesouvat? - Přesuny plánujeme cca jednou za 3-4 dny, tedy za celou dobu tábora se přestěhujeme cca 4x.
Jaký bude program? - Veskrze turisticko-sportovní. Různé výlety po zajímavých místech v okolí, sport a také splutí Vltavy
Zvládnou to i menší děti? - Ano, zvládnou. Na poslední expedici bylo nejmladším 8 let. Navíc budeme mít silné zázemí v podobě Vikingů, kteří nám hodně pomohou se o menší děti postarat. Jak při přesunech, tak i na Vltavě.
Jaká bude cena? - To v tuto chvíli ještě nevíme, pravděpodobně se bude pohybovat podobně jako loni (3000,-)
Kdy budou další informace? - První propozice s detailnější trasou, cenou a podmínkami přihlašování očekávejte nejpozději do konce února.

Rekapitulace základních údajů:
A, TERMÍN - je stanoven na 24.7. - 7.8. 2010
B, MÍSTO - Šumava, Vltava a přilehlé okolí
C, CENA - zatím není stanovena
D, DALŠÍ INFO - do konce února

Věřím, že se mi povedlo dostatečně objasnit důvody a naše plány pro letošní tábor. Díváme se na to jako na příležitost zažít si něco jiného, často nového nebo nečekaného a těšíme se. Také věřím, že se budete těšit s námi a pokud by snad vyvstaly jakékoli pochybnosti, s důvěrou se na mne obraťte.
Ďoubalík

4. 01. 2010  * Tvořivé dílny

Ahoj milovníci rukodělků :-)
Barča pro vás naplánovala další tvořivé dílny až do konce dubna. Nebudeme vám už posílat informace plakátem - podrobné info najdete na webu naší PS Pionýr Řečkovice, konkrétně na http://www.reckovice.pionyr.cz/klub . Zvykněte si prosím dívat se sem pravidelně a hlídat si aktuální informace o dílnách sami :-)

Nejbližší dílna je už za týden 11.1. - MOZAIKA - přihlášky do ČTVRTKA !!!
Připomínám, že je nutné se Barči na dílny předem hlásit, aby odhadla množství materiálu!

Stále platí, že členové PS včetně FanClubu a vedoucích platí 50 Kč, nečlenové 100 Kč.

P.S. Hlásíte se Barči, ne mně :-) Kontakty jsou tamtéž na webu.
Hanča

25. 12. 2009  * Carlinovy prázdniny

Hola todos!!! Que tal? Mí muy bien o mejor.

Ano, ano, ano vážení už je to tady, už se to roztáčí, už je to jisté. První zpráva od Carlina [čti Karlina] je tu. Já vím, že jsem zde na Islas Canarias již třetím měsícem a dosud jsem nenašel čas napsat něco pěkného do Severky. Nyní svůj rest napravuji.

Tudíž …

Pro menší vysvětlení pro ty, kdo by snad nevěděli. Momentálně pobývám na Kanárských ostrovech v rámci studijního programu Erasmus podporovaného EU. Byl jsem sem vyslán za účelem studia místního klimatu a studentského života v laboratoři (chemické) a nejen v ní. Doufám, že jest vysvětlení mého statusu „v zahraničí“ dostatečné, čímž to děkuji za vytvoření pěkného statutu.
Tedy úvod máme zdárně za sebou a nic mi už nebrání se pustit do líčení mnoha drobnůstek a začneme od začátku. Několik dat z cesty letadlem (dne 2.10.2009):
Počet teroristů: 0 / Počet teroristických útoků na letadlo překvapivě: 0 / Počet navštívených letišť: 3 (Vídeň - Düsseldorf – Areopuerto de Tenerife Norte)
Teplota a počasí na jednotlivých místech: Vídeň, +15°C, polojasno / Düsseldorf, +6°C, déšť / Areopuerto de Tenerife Norte, +25°C, slunečno / teplota během letu, příjemných -55°C, slunečno, mraky překvapivě dole pod letadlem.

A nyní několik postřehů:
Na letišti na Kanárech: Kdo si tu sakra hraje s klimatizací ? /uvnitř budovy/ Aha, asi nikdo. /venku/
Po krátké rekognoskaci terénu a zhodnocení, jak jede „Guagua“ (tj. autobus) do La Laguny se rozhoduji jít do La Laguny (slabých 5 km) pěšky (věren heslu „Do sto kilometrů ...“). Po peripetiích s hledáním chodníku jsem po silnici dorazil do San Chritsóbal de La Laguna. Dnes vím, že jsem byl první, jediný a poslední pasažér, který tak v dlouhé geologické historii Kanárů učinil :-) Protože jak jsem se tu mnohokráte přesvědčil, tak na pohyb tu slouží přece auto.

No a jsme u prvního krásného tématu - Doprava. Je tu sice možno se dopravit zeleným autobusem firmy Titsa, ale je to pro našince spojeno ze značným nepohodlím. Za prvé jízdní řád tu na zastávce budete hledat marně. Na hlavní stanici sice existuje, ale ono to dle něho stejně nejede. A ptát se místních jestli „to“ pojede se též nesetkalo s valným úspěchem. Místní prostě nevědí, protože užívají auto. Tedy soudruzi ze Španělska mají v hromadné dopravě co dohánět.

No abych nehovořil jen negativně. Tak něco pozitivního. Třeba třeba – počasí. Ano počasí jest tu nádherné. Teď v zimě většinou svítí slunce a jen občas zaprší. Teplota je tady příjemných +20°C . Pozor neplést s -20°C tolik bylo jinde! Travička a příroda se díky dešti už zelená. Přemýšlím jestli za týden na Nový rok půjdu fotit rozkvetlou Kanárskou louku nebo raději les. (Před cca dvěma měsíci byla po létě tráva totálně uschlá a všechno kromě aut šedé nebo hnědé.) Bokem na vysvětlenou - na Kanárech je několik klimatických pásů. Když začnu u moře, tak u moře je čistokrevná polopoušť. Od jisté nadmořské výšky (dle charakteru kopce) začíná linie zelenější vegetace. Když se člověk dívá tak na podzim je to jednoznačně poznat. Je to kvůli tomu, že pokud je kopec dostatečně vysoký a dosahuje až do výšky, ve které se vyskytují mraky, pak tyto mraky zastaví. Ze zastavených mraků buď zaprší nebo nějaká ta voda zkondenzuje a proto vidíme zelenější pás. Díky tomu ještě o kus výš můžeme najít lesy. Co jsem tady byl v lese, tak na stromech – borovice, jalovce a sem tam eukalypt - tu roste takovej lišejník, takže stromy tu vypadají jak Enti. Dokonce tu na té nejvyšší hoře Teide mají mlžné lesy. Ty jsem teda ještě neviděl, ale jednou se tam určitě mrknu. Ty mlžný lesy rostou ještě výš než normální les. Ono se to řídí podle pravděpodobnosti. Velký mrak sleze mlhou, až dolů do normálního lesa, tu není tak často k vidění, jako mrak, který se zastaví v úrovni lesa mlžného. No nahoře pak panuje klasické schéma známé i z našich šířek a délek. Tedy pozvolné mizení stromů – nějaká ta polopoušť a pak šutry. A na Teide je v zimě pak sníh.

Doufám, že se můj novinářský (ne)tvor líbil. Budete-li mít jakýkoli dotaz či námitku, prosím klidně emailujte, ICQůčkujte nebo datlujte SMS (ale to vás pak přijde draho...). Rád odpovím.

Pokračování příště. (Výlet do [Baranka], Návštěva [Čuletády], Výlet do Agua García, Srovnání úředníka ČR vs Kanáry a mnohé další se dočtete v … příštím díle – možná)

A na závěr: Feliz Navidad y próspero ano nuevo

P.S.: Foto bude – ještě se dolaďují a domlouvají věci technického charakteru.

P.P.S.: Vikingové, kdo byste potřebovali pomoc vymyslet program na schůzku – jsem vám k dispozici (ICQ: 220 431 848). Pepík zvaný též Malý Budha vám řekne víc. Jinak jen tak dál :-D
Carlin

24. 12. 2009  * Vánoční svářka

Zní to neuvěřitelně, ale naše Vánoční svářka má za sebou už 6.ročník! A já jako tradičně podávám aktuální hlášení:

Letos opět padl rekord, napočítala a zapsala jsem si 95 lidí a lidiček! Trochu jsme v závěru zvažovali, jak prolomit stovku, jestli třeba nechytit nějaké kolemjdoucí - určitě by rádi zašli na svařák zdarma :-) Ale nakonec jsme od toho nápadu upustili a tak těch poctivých 95 účastníků jsou opravdu jen "naši". Severácké rodiny, různí kamarádi, i zástupci Mustangů... Opět jsme se trochu namnožili, přibylo prťat v kočárku, takže o další generace je postaráno. No a kdybych připočítala ještě jednoho psa a jednu koloběžku... Ne, i tak si na tu stovku budeme muset počkat až zase za rok :-)

Vypilo se 20 litrů svařáku a nepočítaně litrů čaje, ten nemáme evidovaný :-) Takže závěrem jako vždy děkujeme klanu Ondráčků za zajištění a sponzoring celé akce a přejeme všem Severákům a přátelům krásné vánoce a pohodový nový rok!
Hanča

10. 12. 2009  * Galerie fotek

Na webu jsou krom zvadel na Vánočku, Vánoční svářku a V3K hlavně KONEČNĚ fotky a články z prvních 3 letošních akcí - Potlach, Brlenka a Krkatka. Lanžhot je tam už dýl. Fotky z dalších akcí se už chystají a budou snad do týdne...

Ale hlavně! Protože fotek je velká spousta (logicky od té doby, co máme digitál) a vy se k nim málokdy dostanete ke všem a ještě nemáme nový web s fotogalerií, zřídili jsme pro vás externí fotogalerii ZDE: http://picasaweb.google.com/SeverkaBrno
Po kliknutí na tento odkaz se dostanete do galerie, kam budeme postupně přidávat kompletní fotky z letošních akcí - a postupně je pak zase umazávat, za pár měsíců. Jednak aby tam nevisely věčně a taky abychom si uvolnili prostor pro další. A tak to bude minimálně do doby, než si konečně vytvoříme náš nový web, což bude ještě chvíli váznout.
Fotek je tam opravdu hodně, nechali jsme tam i plno rozmazaných - sice nejsou úplně dobré (trochu nás teď zlobil foťák), ale i tak dobře dokreslují celou atmosféru akce, takže by tam chyběly :-)

Budeme rádi, když nám dáte vědět, jak vám to funguje a jestli prohlížíte - abychom to tam nedávali zbytečně :-)

P.S.: Když jsem tak znova prohlížela všechny fotky z Potlachu, znovu a znovu jsem si uvědomovala, KOLIK POMOCNÍKŮ se nám na akci sešlo. Z fotek je to dobře vidět. Fakt ještě jednou moc děkujeme :-)

Tak přejeme příjemné prohlížení...
Hanča

8. 12. 2009  * V3K a Kulička

V3K - Večer tříkrálový - další ročník je zde, zvadlo v Novinkách. Jedná se o společenský večer pro rodiče a vedoucí, bez dětí. Devátý ročník! Velmi rádi bychom přivítali nějaké nováčky v naší zavedené sestavě :-) Kdo váháte, tak prozkoumejte staré ročníky akce na našem webu - odkaz Akce (Archiv) a nebo nejlépe se zeptejte někoho z ostřílených účastníků, jaké to je. Odkazuji zejména na Glosovy, Bulantovy, Fajtovy, Nesvadbovy, Pražákovy, a mnohé další...
(Pro Vikingy - vaši možnou účast na V3K ještě probereme, ale rozhodně to bude 15+ nebo možná i 16+)

KULIČKA - fotky z klubu pro předškoláky.
Pokud vás zajímá, jak si vedeme s našimi prťaty, tak plno fotek najdete na http://www.reckovice.pionyr.cz/kulicka - dole odkaz Podzim v Kuličce, nebo hned na hlavní straně.
Hanča

3. 12. 2009  * Zimní Rodinka

Aktuální stav přihlášených je v tuto chvíli tento: Lukšijovi, Glosovi, Pecka + dogy, Bulíci, Vaculíci, Fajti, Fasorovi, Chyťovi a Tom, Zezulovi, Buchtovi s Vojtou.

Vy ostatní neváhejte - zvadlo vám šlo mailem a snad se objeví i tady na webu. Rychle se to plní a kapacita není neomezená :-)
Hanča

26. 11. 2009  * Kauza Papuče

Možná to nevíte, ale už asi třetí týden máme v klubovně konečně uklízečku :-) Zpráva je to skvělá a radostná - horší to bude, až jí budeme muset za každý měsíc zaplatit :-) Ale my si s tím nějak poradíme. Stojí to za to. Paní Helena k nám zajde jednou týdně, všechno to nablýská a hned je to poznat. Jen si to představte - na záchodě nám to voní, podlahy prokoukly... Je poznat, když uklízí někdo, kdo má k tomu vztah a ne banda instruktorů :-)

No a paní Helena - jako správná uklízečka - je generál, vzala to u nás pěkně od podlahy (doslova) a obratem se stala hlavní šéfovou klubovny, jak už to uklízečky dělají :-) Ale já jsem za to šťastná - konečně bude pořádek. Mladí vedoucí už ji viděli "v akci" a sklapli a neopovažovali se jí vstoupit na mokrou podlahu, aby nedostali hadrem :-)

Takže nejen že je uklizeno, ale ještě dostáváme přísné pokyny :-) Jedním z nich bylo, že je potřeba vyřešit nepořádek v BOTNÍKU (máme 3) - s čímž souhlasím a bojuju za to roky. Paní Helena začala tím, že nám vyházela část papučí, co byly roztrhané a plonkovní. A v botníku se bude uklízet, to si pište!

Co z toho plyne pro vás? Jsme u kauzy PAPUČE:
Všichni se budou přezouvat! To už platí dávno...
1) Kdo si nosí papuče z domu, je v pohodě a hadrem nedostane.
2) Kdo si trvale (ne nouzově) půjčuje papuče v klubovně, je čuně, protože se o svoje špinavé nohy dělí s ostatními...
3) Kdo si NECHÁVÁ SVOJE PAPUČE v klubovně, tak pozor: Budou podepsané a budou vzorně uklizené v příslušném botníku, popsaném pro jednotlivé družiny. Pochopíte na místě. Každá družina má svou část botníku. (Mravenečci za rohem, směrem k WC.)
4) Všechny současné papuče jsou teď vytažené na chodbě v bedně. Každý si vybere svoje a podepíše si je a umístí je do botníku. Co zbyde, dáme na půjčování a nebo vyhodíme!
5) Kdo nebude uklízet nebo kdo bude nosit cizí podepsané papuče, dostane hadrem!

Díky za pochopení :-)
S pozdravem ZA KLUBOVNU KRÁSNĚJŠÍ :-)
Hanča

18. 11. 2009  * Adventní věnce

V rámci cyklu Tvořivých dílen Rattuska se dnes v klubovně pod vedením lektorky Barči vázaly adventní věnce. Sešlo se nám asi 10 účastníků, pohodový počet akorát kolem stolu :-) Mezi štamgasty těchto dílen už patří dvojčata Bulantovy a Barča Tykalová, ale i Lucka Buchtová, dále k nám zavítali mamka a Radim Nekužovi, mamka Pražáková, Ivča Buchtová a Bubáci Ondra a Bertík.

Barča si pro svoje ovečky připravila doslova záplavu materiálu. Korpusy na věnce byly ozdobeny jutou a barevným plátnem, klasické i netradiční svíčky pak byly doplněny všemožnou směsí přírodních materiálů - sušená poupátka, hvězdičky z pomerančové kůry, semínka, skořice... Výsledné výrobky vypadaly moc pěkně - snad k nám doputují nějaké fotografie, abyste se mohli taky podívat.

Chtěla bych na tomto místě poděkovat Barči za její neutuchající elán a nadšení pro tvořivé dílny. V Barči jsme totiž získali skvělou posilu a pro rukodělky pravý poklad. Převzala už v klubovně péči o zásobárnu rukodělkových rekvizit a materiálů a zdatně ji doplňuje. Nápadů na příští dílny má tolik, že se to ani náhodou nemůže za rok stihnout :-) Díky tomu se taky v prosinci uskuteční celý Tvořivý víkend - zvadla na všechny akce klubu hledejte na www.reckovice.pionyr.cz.

Mám taky velkou radost, že se tvořivé dílny tak ujaly a prakticky už každý druhý týden se něco děje. Pomalu se nám rozšiřuje klientela a občas se odváží nás navštívit i nováčci - máme radost z každého nového nadšence a zejména z oddílových maminek. A proto lákám i vás ostatní - přijďte si taky vyzkoušet nějaké rukodělky! Nebudete tam už zdaleka sami/y mezi dětmi, dospěláků už chodí víc a víc... Těšíme se na vás!
Hanča

16. 11. 2009  * Fotbálková liga

Další (tuším v oficiálním pořadí druhé po 0. a 1.) kolo FOTBÁLKOVÉ LIGY proběhne, jak bylo předem avizováno, VE ČTVRTEK 19.11. od 18 hodin v klubovně.

Hrají překvapivě dvojčlenné týmy :-) Otevřeno pro děti i dospělé. Herní systém bude definitivně stanoven podle počtu a skladby přihlášených týmů. V případě zájmu můžeme otevřít i kategorii "Otec+syn" :-) nebo (aby nebyla diskriminace) "Rodič+dítě".

Je tedy potřeba se předem přihlásit. Přihláška by měla fungovat na http://www.reckovice.pionyr.cz popř. http://www.reckovice.pionyr.cz/fotbalek. Zatím je tam stará verze. Pokud ji Víťa dnes neaktualizuje, můžete se zatím hlásit mně.

Tak jako tak, čekáme vás ve čtvrtek v klubovně. Přezutí, pití a originální dresy s sebou :-) Ukončení podle účasti, v případě přetlaku mají dětské kategorie přednost.

Z pověření pořadatele Martina Tyla :-) (Martin by se teď měl starat o aktivity Klubu - Deskovky, Fotbálek, Šipky atd.)
Hanča

2. 11. 2009  * Hledáme pomocníka

Vyhlašuji výběrové řízení na POMOCNÍKA LEKTORA tvořivých dílen :-)

Lektorka Barča pořádá v klubovně rukodělkové tvořivé dílny momentálně cca 1x za dva týdny. Potřebovala by stálého pomocníka, který by jí pomáhal s prací s dětmi či staršími účastníky, s vysvětlováním a obcházením kolem stolu při rukodělkách, a na závěr s úklidem. Byl by jí taky parťákem na dohody o dalším programu.

První kolo - čekám na zájemce do pondělí 9.listopadu, pak vyberu z případných více zájemců. Případně budu hledat dál. Hlaste se a máte-li dotazy, ptejte se :-)

HLEDÁME OSOBU, která by se stala POMOCNÍKEM LEKTORA v tvořivé dílně:
Práce:
- pravidelná účast na Barčiných tvořivých dílnách (pondělky, středy, atd..., 17-19, různě dle domluvy termínů)
- pomoc při přípravě dle potřeby
- pomoc při vybírání poplatků na akci
- pomoc na samotné dílně - práce s dětmi, pomáhání účastníkům podle pokynů lektora odborníka
- pomoc při úklidu po akci
- pomoc při domluvě na další akce
- pomoc při propagaci akcí (letáky, ...)
atd...
Podmínky:
- věk 13 až 100 let
- zájem o rukodělnou činnost, ochota učit se nové věci
- ochota pracovat s lidmi a pomáhat lektorovi
- není podmínkou být člen Severky ani velká rukodělná zdatnost, odborníkem bude Barča
- zdopovědnost co se týče pravidelné účasti a práce dle pokynů lektora
Co za to:
- dobrý pocit z odvedené práce
- možnost realizovat se na "svém" úkolu a být při tom
- možnost udělat pro Severku něco navíc
- po osvědčení se a při dobrém hodnocení lektorkou možnost finanční odměny podle obsazenosti dílen, v rozsahu cca 50 Kč za hodinu = 100 Kč za jednu běžnou dílnu
Hanča

Zobrazit příspěvky:
 
1-20  21-40  41-60  61-80  81-100  101-120  121-140  141-160  161-180  181-200  201-220  221-240  241-260  261-280  281-300 

Zpět