10.PTO Severka

Aktuálně ze Severky

aneb
Oddílové zprávy

3. 03. 2005  * Akce minulé i budoucí

Ahoj Severáci !
Letošní zima se nám nějak protáhla, že ? Nevím jak vy, ale já už se pěkně dlouho těším na jaro...
Ze zimních akcí máme za sebou lyžování s Trojkou v Jeseníkách (viz fotečky a Džankův článek), na výpravu vyrazili sólově Vikingové (Gogi, co takhle nějaké fotky?) a s prckama ze Školky jsme se vydali do kina, na vláčky a do Planetária (fotky budou...).
Zimní akce PTO - Kačerův šplouch - byla jako tradičně poznamenána chřipkou a opět jsme nezaznamenali nějaký výrazný vzestup našeho oddílu v této disciplíně :-) Přesto chválím všechny za účast, zejména Honzíka, který zabodoval a obsadil 3.místo, ale i ostatní, kteří se sice objevili někde spíše v 2.polovině startovního pole, ale i tak jsme za ně nějaké bodíky utržili.
No, třeba to napravíme na "Sitňáku", který se už rychle blíží. Ovšem ještě před tím nás čeká Velikonoční výprava, Vlečka - zvadla najdete na stránce "Akce" už brzy, stejně jako pozvánku na letošní Rodinku !
Už aby bylo to jaro... :-)
Hanča

1. 02. 2005  * Expedice KORSIKA

Tak je to tady - včera jsem začala slavnostně rozdávat přihlášky na letní tábor 2005 - Expedice KORSIKA !!! Poslední dva týdny tím vyloženě "žiju" - sháním, telefonuju, mailuju... Brzy bude zprovozněna speciální stránka, kde vám budeme sázet další a další informace. Uzávěrka přihlášek 28.února !!!

A z jiného soudku - Severáci, bando jedna líná, kdo se vyhecuje a půjde nás reprezentovat na plavání PTO - Kačerův šplouch ??? A co takhle blížící se Setonův závod ? Žádné výmluvy neberu :-)
Hanča

18. 01. 2005  * Termíny a registrace

Ahoj,
tak jak jsem slíbila, už se zase hlásím. Dvě informace:
1) Nový KALENDÁŘ na vás čeká na stránce "Akce" - je tam plno termínů do konce roku, včetně termínu tábora ! Kalendář si můžete i stáhnout v "Extra".
2) Registrace - mám tu čest vám oznámit, že v roce 2005 budeme asi registrovat REKORDNÍ POČET členů Severky - zatím 90! Podrobnou zprávu vám tady vyčíslím za dva týdny, až bude registrace definitivně uzavřena. Pokud snad někdo ještě nezaplatil na rok 2005 a chce k Severce patřit, ať se ozve :-)
Hanča

10. 01. 2005  * Lednové novinky...

Ahoj Severáci,
to jsem se zas dlouho neozvala, co ? Tak ještě jednou všechno NEJ do nového roku !!!
Mám pro vás dvě zásadní zprávy :
1) Dnes bylo rozhodnuto - jede se na KORSIKU ! Tábor 2005 bude tedy zahraniční expedice, termín zhruba 25.6. - 9.7. Podrobnosti co nejdříve...
2) Dnes se konala celomančaftová porada vedoucích Severky (chválím všechny za velkou účast !!!) a naplánovali jsme plno akcí do oddílového kalendáře. Už brzy budou všechny změny vystaveny na webu, kalendáře vám dojdou i mailem a tištěné až do ruky :-)

Tak ahoj zase brzo, polepším se :-)
Hanča

18. 11. 2004  * Listopadové INFO pro Severáky

- kdo si nevzal výroční tričko, ať se hlásí u vedoucích !!!
- kdo nemá oddílovou lžičku se svým jménem a chce, ať se hlásí u vedoucích do 25., max. 29.11. !!! Kdo ji ještě nedostal, bude ji mít od nás jako vánoční dárek, kdo ji už ztratil a nebo ošoupal :-), dostane novou za cca 50,- Kč.
- kdo si objednal video a fotky, měl by je snad konečně dostat ve čtvrtek na Čajovně či potom na schůzce. Kdo si ještě neobjednal, ať tak neprodleně učiní !!!
- žluté oddílové propisky a pentelky jsou k dostání za 20,- Kč set.
- nejbližší výprava je Vánoční - Krucemburk, 10. - 12.12., zvadlo bude co nevidět ! Přihlášky do 2.12., resp. 6.12.2004.
- konec hlášení, další dotazy směřujte na Hanču (602 834 675, hanca@severka.cz)
Hanča

19. 10. 2004  * Podzim...

Oslavy 20.výročí jsou dávno za námi a v Severce je v plném proudu další oddílový rok.
Letos máme 4 družiny: nejstarší Trojka se i nadále schází, pomáhá s čím je třeba, začíná hrát hru GURPS a navíc Andrejka, Elis, Michal a Džanek vedou nejmladší družinu. Do této tzv. "Školky" se nám přihlásilo téměř 20 malých nových špuntů, už máme za sebou první výlet do jeskyní u Ochoza. Je to opravdu školka, věkově od 5 do 7 let, takže si zatím budeme hlavně hrát...
Družina X-treme pokračuje v nastoupené cestě (stále náročnější programy) a tak se v listopadu i v lednu těší na svou extrémní výpravu. A do úplného výčtu nám zbývají Vikingové - což je nový název pro bývalé Kindoše, pod vedením Karlina a Gogiho. Jsme zvědaví, jestli jim ten název vydrží, ale všichni si myslíme, že ke Karlově družince se hodí :-)

Jinak je nás zase hodně. Na poslední oddílové poradě vedoucích a instruktorů se nás sešlo 20, včetně různých externistů. Z dětí jsme přišli o Ivču - Gluma, o Martinu Novákovou a Lucku Plavcovou. Zato přišla nová Terka a spousta nadějných prcků do Školky, takže i s Fan Clubem je nás kolem 90 :-)

V nejbližší době se budeme s Víťou snažit doplnit na web, co tu chybí (fotky z akcí, nový kalendář), tak vydržte a už se snad brzy dočkáte...
Hanča

25. 08. 2004  * 20 let Severky - zbývají dva týdny !

Zdravím všechny příznivce Severky !

Tak se nám ten náš web po prázdninách konečně trošku rozjel… :-) Ještě vám sice dlužíme nějaké fotečky a další novinky, ale každopádně tady máte nová zvadla, nové termíny v kalendáři a brzo snad už i další sadu fotek z tábora.

Informace o startu nového roku už všichni Severáci dostali. Ale to hlavní, co nás teď čeká, je 20.výročí Severky. Přípravy finišují, zvadlo už by mělo být u vás a nebo k vám brzy doputuje. Nakonec - můžete si ho taky stáhnout z webu.
Těšíme se, že vás všechny na výročí 10.září uvidíme - a prozatím se můžete opět kouknout na anketu Nej fotka. Přibyly tam totiž fotky ze zbylých 10 ročníků. Rychle hlasujte, zbývají nám dva týdny…

Tak se loučím a jdu se opět probírat starýma kronikama, abyste na výstavě v Pivovaru našli opravdu to NEJ…
Hanča

3. 05. 2004  * Setonův závod a Rodinka 2004

Ahoj všem !

Tak se nám to jaro letos vydařilo ! Naše reprezentace na Setonově závodě výborně zabojovala - ačkoli jsme nepřinesli žádnou putovní cenu, máme 2.místo, 4., 5. atd... a hlídka Lukin, Jirka a Lucka postupuje do celostátního finále. Navíc jsme se drželi ve špičce i bodovým ziskem a za Seton jsme do Zelené ligy získali maximum možných bodů - tedy čtyřikrát 16 ! A to taky přineslo nečekaný výsledek - nejen že jsme zůstali mezi 7 nejlepšími oddíly, ale pro tento rok si ze Srazu PTO přivezeme nášivky za 4.místo ! Takže moje poděkování a pochvala patří všem, kteří se o to zasloužili ! Další detaily a výsledky, doplněné fotkami, si můžete prohlédnout již brzy v Kronice.

Minulý víkend se potom konal 4.ročník akce Rodinka, tentokrát opět v Křižanově. Spousty fotek už se mi doma začínají pomalu scházet, takže se brzo dočkáte ! Ale už teď můžu prozradit, že Rodinka 2004 ve stylu WESTERNU se opět povedla, rodičové i děti si důkladně zablbnuli a opět jsme utužili přátelské vztahy v naší veliké rodině... Zvlášť mám radost z 8 malých předškoláčků, na které se už těšíme v Severce !

Takže zase někdy ahoj - třeba v červnu na Letní pouti v Zamilovaném hájku...
Hanča

20. 04. 2004  * 20 let Severky

Moji milí Severáci !
Tak už se nám to blíží... Termíny jsou stanoveny, zapůjčení "Pivovaru" na úřadě domluveno, první informace vystaveny na web. Září a naše 20.narozeniny tu budou než se nadějeme.
Jak se tak prohrabuju fotkama, promítá se mi před očima v podstatě celý můj život :-) Já asi opravdu nejsem schopná vybrat z každého ročníku JEDNU NEJ FOTKU ! No, ještě že můžu hlasovat 4x...

Ať se vám taky dobře vzpomíná nad fotkama - a těším se, že se s vámi všemi nejpozději v září potkám, že budu mít zase jednou celou svou rodinu pohromadě !
Hanča

30. 03. 2004  * Jarní INFO

Tak máme za sebou "Jarní výpravu". Stejně jako loni počasí naprosto neodpovídalo názvu - na Vysočině je totiž ještě tuhá zima a tak jsme si na Blatinách zařádili na více než 20 centimetrech sněhu.

Protože ale doufám, že jaro už konečně přijde, připomínám důležité jarní TERMÍNY:
- uzávěrka přihlášek na Rodinku - koncem března, je tedy nejvyšší čas se přihlásit !
- přihlášky na letošní tábor prosím do konce dubna !
- Setonův závod nás čeká v sobotu 24.dubna a přípravy jsou už v plném proudu...
- zelené košile jsou objednány a snad budou do Srazu PTO

A závěrem - dlužím vám výsledky Dračí smyčky... Takže: nejlepší byla Alenka (4.místo), a Kamil (12.místo), jinak nic moc, jak už jsem psala minule. Podrobné výsledky najdete v Kronice...
Hanča

20. 02. 2004  * Dračí smyčka 2004

Naše reprezentace na letošní Dračí smyčce sice nedopadla nejhůř, ale ani tak dobře, jak bychom si přáli. Zabodovali nejmladší - Alča získala krásné 4.místo, ani Honzík se v konkurenci neztratil... V kategorii mladší to ovšem bylo horší, narazili jsme. Jednak na některé nepřesnosti v plnění pravidel, ovšem na druhé straně naopak na nečekanou přesnost - zjistili jsme, že náš způsob vázání škoťáku a rybařáku zřejmě není nejlepší, resp. není na soutěži uznáván. Jen nás zaráží, že nám řadu let procházel a o to více jsme byli letos překvapeni. Naši favorité tak sice trhali rekordy ve vázání loďáku či zkracovačky, ovšem celkové výsledky byly na 12. či 24. místo a horší. Škoda škoda... A tak jen doufáme, že se poučíme, všechno si opravíme a naučíme se správně -a příště to soupeřům nedarujeme !
P.S: Oficiální výsledky včetně průběžného stavu Zelené ligy vám oznámíme ihned po jejich zveřejnění.
Hanča

20. 02. 2004  * První zpráva...

Ahoj Severáci, kamarádi, rodičové, přátelé...
Na tomto místě budete ode dneška nacházet nejrůznější novinky a zprávy ze života oddílu. Aktuality, vzkazy, komentáře, prostě vše, co vám chceme za vedení Severky sdělit. Tak se sem občas hleďte kouknout...
Hanča a Ďoubalík

Zobrazit příspěvky:
 
1-20  21-40  41-60  61-80  81-100  101-120  121-140  141-160  161-180  181-200  201-220  221-240  241-260  261-280  281-300 

Zpět