10.PTO Severka

Aktuálně ze Severky

aneb
Oddílové zprávy

9. 09. 2005  * Deník Expedice KORSIKA

Tak jsem si právě vypočítala, že:

3 sešity DENÍKU z Korsiky mají celkem 132 stran A5. Když jsem si vyzkoušela, jak dlouho přepisuju jednu stranu do počítače, vyšlo mi, že nad tím strávím asi tak 10-11 hodin a dostanu se tak asi k 22 stranám počítačového textu. Cha chááá :-) A to nepočítám korektury, formátové úpravy a následné skenování obrázků a pohledů, které doufám zajistí Víťa... No naštěstí některé strany mají vložené pohledy a tak, čili snad zaberou míň času, ale i tak mě čeká příjemný víkend :-)) Vzhledem k tomu, že chci, aby Deník vyšel na CD a to chceme rozdávat na výstavě už ve středu...

No kdyby snad někdo měl elán pomoct mi s korekturama, neboli celé to zodpovědně přečíst a najít chyby a překlepy, ozvěte se ! Ale nehlaste se všichni... :-))
Hanča

8. 09. 2005  * A máme tu dvacátý druhý...

Ahoj vespolek,
takže je konečně rozhodnuto, schůzky budou i letos v podobné skladbě jako loni:
Pondělí 18 - 20 X-treme
Středa 16:30 - 18:00 Školka, pak následuje od 18:00 tzv. "15+" neboli sleziny Trojky a vedoucích
Čtvrtek 17 - 19 Vikingové.

No a já už se snad konečně proberu z prázdninového flákání na "poloviční chod" a rozjedu se na plný plyn, ať začneme ten dvacátý druhý rok jak jsme zvyklí - opět půjdeme z akce do akce ! Ta první nás čeká už za pár dní - ve středu je Zahájení roku (viz zvadlo). Tak doufám, že vás tam všechny uvidím !!!

A snad se nám podaří zas trochu oprášit web :-) Těšte se, už brzo, fotky, fotky, fotky...
Hanča

8. 08. 2005  * Množíme se... a hned 3x !

Ahoj lidi,
tak Severácká mafie je opět silnější o TŘI človíčky !!!

Dvojitý přírůstek je u Merlina - dnes v poledne se Svadbíkům narodili Ondra a Marek !

A mně už můžete konečně doopravdy říkat "teta Hanča", protože Ivča a Roman mají od půl jedné kluka: Robin Čermák, zatím nejmladší člen Fan Clubu Severky :-))

Kluci i mamky jsou v pořádku, taťkové už slaví...

A my to oslavíme v pátek na "výjezdní poradě" :-)
Hanča

14. 06. 2005  * Fakt aktuálně...

Kdo chce opravdu vědět AKTUÁLNĚ ze SEVERKY, ať čte Deník Korsiky...

A jinak v sobotu jsme byli na poslední letošní akci - výlet do ZOO se Školkou. Nevím jak děcka, ale mě osobně nejvíc nadchla ŽIRAFA - když zvedla tu svou velikou hlavu ze svého výběhu k nám nahoru, koukaly jsme si z oka do oka a ona mrkla šíleně dlouhýma řasama... nádhera :-) A pak byli ještě skvělí papoušci Žako, kteří mi odpovídali na pískání, no a lední medvěd, který skákal šipky pro rybičky do bazénku s podobnou vervou, jako Baryn když loví ze dna řeky šutry. Až budou fotky, najdete je jako vždy v Kronice.
Hanča

6. 06. 2005  * Ten čas tak letí...

... a já vůbec nejsem jeho pánem :-(( Přátelé, kdo čekáte netrpělivě na fotky z Rodinky, ze Srazu a teď už i z Letní pouti a Vodního vandru Svratka, dejte mi ještě pár dnů... Už to chystám, zítra nebo ve středu to dám Víťovi a pak se snad už dočkáte. Holt jedna akce stíhá druhou, práce pořád plno a Korsika je už za 18 dnů, uff uff... Jinak účastníkům Rodinky jsem na pouti rozdávala CD s komplet fotkama, takže kdo ho ještě nemá, ozvěte se !

O víkendu jsme podnikli netradiční akci - vandr, spojený se sjížděním Svratky z Víru do Borače. Bylo to opravdu akční - účastníci se nechali slyšet, že kam se hrabe Vltava. Jiřa chudák utopil poměrně drahé brýle - musel si vybrat, jestli bude chytat brýle nebo Kukinu, když se cvakli. Přestože Kukině bylo před vyplutím vyhrožováno, zachránil přednostně ji a patří mu za to poděkování :-) No a ostatní perličky z posledního víkendu si přečtete snad už brzo v Kronice...
Hanča

27. 05. 2005  * Pošta Korsika

Testovací provoz zpravodajství z Korsiky a na Korsiku byl zahájen na http://www.severka.cz/aktualne/posta/ Tak testujte, ať tomu včas vychytáme mouchy...
Hanča

18. 05. 2005  * Korsika INFO

Informační schůzka ke Korsice se koná ve čtvrtek 26.5. od 19 hodin v klubovně ! A jinak akce už je obsazená, žádná volná místa už nemáme (ledaže by někdo onemocněl...) Jede nás ideálních 38 + řidič.
Hanča

10. 05. 2005  * Fotky od Bulíků

První fotky z Rodinky k vidění na
http://www.math.muni.cz/~bulik/fotky/Rodinka2005/index.html
Děkujeme rodině Bulantů !

Další fotky budou už brzo - už mám naše 3 filmy, fotky z digitálu poslali Strnadovi - a co vy ostatní ? Děkujem předem :-)
Hanča

9. 05. 2005  * Rodinka 2005

Pátý ročník akce pro celou rodinu - Rodinka 2005 - máme úspěšně za sebou. Škoda, že už víkend skončil :-), protože to bylo opět bezva ! Sešlo se nás celkem 52 dětí a dospěláků z 10 rodin, nejmenší účastnici Lucince byly 3 roky... Opět bylo hodně drobotiny - předškoláků, kteří byli neúnavní a stále rozvernější a veselejší.

A co jsme zažili ? Velkou zimu, ale jinak plno sluníčka. Zahráli jsme si spoustu her, došlo i na paintball nebo barvení triček. Upletli jsme společně rekordní 40 metrů dlouhý věnec z pampelišek. V sérii rodinných her letos vyhráli Bulíci - pětičlenná rodina Bulantova. No, však jsme nafotili tři filmy a spoustu fotek na digitály, takže si to už brzo budete moci prohlédnout - a zavzpomínat...

Doufám, že se s vámi se všemi opět uvidíme na Letní pouti s táborákem - ve středu 1.června ! Ahoj !
Hanča

5. 05. 2005  * Novinky ze života :-)

Dnes se s vámi podělím o dvě novinky, které nejsou zrovna z tábornické oblasti, ale Severky se dotýkají velmi úzce :-)

Jednak se mi žení další "dítě" - Kopeček, civilním jménem Robert Svadbík, dlouholetý Severák a dnes člen Fan Clubu, si v sobotu 21.května bere svou přítelkyni Martinu. Mají moc krásný oznámení, kdo ho chce vidět, ať se staví v klubovně :-)

A za druhé jsem konečně dostala oficiální svolení, že "už to můžu vykecat" :-) Dalším Severákem, který plánuje svatbu, je Thomas! Takže 6.srpna si nic neplánujte, musíme jim na té svatbě uspořádat nějakou taškařici, ať to stojí za to :-)
Hanča

30. 04. 2005  * Zelená liga 2005

Protože už ta skvělá zpráva chodí mezi dětmi i mezi rodiči, je asi na čase dát vám vědět - podle předběžných výsledků Zelené ligy jsme pro tento rok obsadili opět ČTVRTÉ MÍSTO !

Výsledky se stanou oficiálními po ověření několika ostatními náčelníky - aby byly vyloučeny chyby. Můžeme doufat, že nikdo nebude mít žádnou reklamaci a naše čtvrté místo bude potvrzeno :-)

Děkuji všem, kteří se o to zasloužili a kteří se Severce tento rok věnovali. Vím, že Zelená liga není všechno a proto Severku neděláme. Ale je to jakési oficiální uznání prestiže našeho oddílu, ocenění, že "to" děláme dobře, že máme fajn děti, že jsme dobrá banda a že jsme prostě "šikovní" :-)) A nevím jak vy, ale já povzbuzení určitě potřebuju. Takže ještě jednou díky !

Zájemcům zašlu podrobnou tabulku s výsledky (ostatně bude brzy vystavena na webu) a také ráda vysvětlím, co to vlastně Zelená liga je a jak se počítá (například rodičům, kteří to přesně nevědí).
Hanča

23. 04. 2005  * "Ještě horké" výsledky Setonova závodu

Mám pro vás dobré zprávy - naše výprava na 15.ročník Setonova závodu byla velmi úspěšná ! Vybojovali jsme jedno první místo a putovní cenu (Mladší - Alča, Honza, Martin), plus čtyřikrát třetí místo (Nejmladší - Kristýnka + Kuba + Filip, Lucka + Peťka + Terka, Starší Lukin + Jirka + Lucka a Rádci Víťa + Michal + Džanek).

Na mnohých výsledcích se podepsala smůla - stačilo pár bodíků, nebo i jeden bodík a mohlo to být ještě lepší. Ale určitě jsme měli i štěstí, takže jsme spokojeni. Ostatní naše hlídky už tak úspěšné nebyly, ale na druhou stranu musím všechny pochválit za VELIKOU účast, protože jsme měli devět hlídek plus Majku ! A počasí bylo super a vůbec to bylo prima, jenom teď trochu chraptím, jak jsem dirigovala těch 30 Severáků a fandila a chválila a nadávala - no jak já to umím, však mě znáte :-)

Co to udělá s naším umístěním v Zelené lize, to se ještě uvidí - záleží na bodovém rozestupu hlídek ve výsledkové listině a na úspěchu "konkurenčních" oddílů :-) Ale každopádně už víme, že se uvidíme v republikovém finále, které se koná v září v Brně.
Jakmile budu mít podrobné výsledky Zelené ligy, dám vědět!

Ahoj a díky všem za aktivní účast - včetně našich vedoucích, kteří zajišťovali kontrolu První pomoc (kat. N a M).
Hanča

18. 04. 2005  * Pro vedoucí a Trojku

Svolávám celomančaftovou PORADU Severky (vedoucí a Trojka) na středu 4.května (před Rodinkou) od 18:00(30) v klubovně.

Nástin programu:
I) 18:00 - 18:30 - občerstvení, vykecání se, probrání nových mobilů a dalších zásadních otázek...
II) 18:30 - 20:00:
- personální situace v Severce, informace z Vedení PS, pojištění vedoucích, staré dluhy a další
- akce na květen až srpen a jejich zajištění (Rodinka, Sraz PTO, vandr-voda, závěr roku - schůzky, léto)
- zajištění akcí Klubu Za školou - Hry na hřišti, Letní pouť, Pohádkový les
- informace o táboře, domluva na další postup a práce
- výhled na akce v září - první porada, výprava, Bojanovice, RFTS, Br.Bloudění
- rozebrání či přidělení různých úkolů, opravy inventáře, úklid, a jiné...
- příp. další informace...
III) od 20:00 dle potřeby a další dohody příprava věcí na Rodinku (kdo jede)

Prosím napište si termín do kalendářů, mobilů a mozků. Věřím ve velkou účast ! Buďte ohleduplní a snažte se přijít všichni včas, tj. před 18:30, díky !
Hanča

15. 04. 2005  * Setonův závod

Každý Severák, co má ruky-nohy-hlavu, se chystá příští sobotu na Sitňák ! Ať už pomáhat na kontrole (máme letos zdravovědu), nebo Hanči a závodníkům na srazu, ale hlavně - závodit ! Zatím to vypadá na slušný počet hlídek, tak doufám, že ještě někdo necukne nebo neonemocní, že všichni budou v sobotu 23.4. v nejlepší formě a soupeřům to natřou ! A když ne - tak že se aspoň neztratí v lese :-))

Kdybyste nám někdo chtěli přijít fandit, tak nás najdete v Mariánském údolí (v Líšni) u Kadlecova mlýna.

Vedoucím a Trojce připomínám, že večer po Setonu máme Jarní narozeninové soustředění !!! Půlka mančaftu má na jaře narozeniny...
Hanča

13. 04. 2005  * Decoupage II

Už je to hodně dlouho co tato rubrika funguje a ještě jsem nepřidal žádný příspěvek.
Dnes odpoledne proběhlo další kolo klubu za školou, tentokrát technika Decoupage, česky takzvaná ubrousková technika. Všichni byli nadmíru šikovní a tak jsme mohli obdivovat pěknou řádku nádherně ozdobených květináčů.
Mám radost, že se tak děsné slovo ukázalo být jednoduchou rukodělnou technikou a těším se někdy příště. Například při decoupage na svíčky :o))
Ďoubalík

9. 04. 2005  * VELIKÁ VEŘEJNÁ POCHVALA !

Dnes opravdu velmi aktuálně ! Není to ani hodinu, co jsme se vrátili z 5.ročníku akce Vlečka, aneb PTO čistí Moravský kras. Jsme unavení, ale hlavně zmrzlí a zmoklí - už ráno totiž pořádně lilo, přes dopoledne bylo trochu líp, ale od oběda opět prší. Přesto jsme prošli CELOU naši trasu - princip Vlečky spočívá v tom, že má každý oddíl svůj úsek, který projde a vysbírá od nepořádku. Pytle s odpadky se skládají u silnice, jsou potom sváženy Správou CHKO Moravský kras a naplní nejednu vlečku… My jsme dnes začali u hřbitova v Líšni, sešli dolů a údolím kolem Muchovy boudy pokračovali dál… Jen je škoda, že se pro špatné počasí nekonal závěrečný nástup všech zúčastněných oddílů. Ale to si přečtete a na fotkách prohlédnete v Kronice, jen co budou fotky zpracované.

Už dnes bych ale chtěla udělit VELIKOU VEŘEJNOU POCHVALU všem 18 statečným, kteří se nenechali odradit ani deštěm a zimou, ale ani svou vlastní leností a šli s námi uklízet a pomáhat přírodě ! Můžou být na sebe pyšní a za sebe, za Severku a za přírodu jim všem MOC DĚKUJU !!! Sladká odměna nemine: Kubu, Lukina, Adama, Dominika, Honzu Pražáka, Terku Glosovou s tatínkem, Roháčkovic Terku + Tomáška + mamku + taťku, Danečka, Báru s mamkou Bušovou, Bizona, Pavla Roháčka, Michala Neuschla, Hanču (jako mě :-) ) a Barynka, ten taky sbíral (pet flašky). Ještě jednou všem DÍKY !!!

A VY OSTATNÍ ? Odpovězte sami sobě - máte čisté svědomí ? Opravdu jste dnes nemohli… ?
Hanča

4. 04. 2005  * Děsné slovo DECOUPAGE

A kdo chce vědět, co to slovo znamená, ať se podívá na pozvánku na nový program Klubu Za školou :-) (Odkazy z Novinek, z Akcí nebo z Klubu...)

Aááá máme tu pár foteček z Výletu Školky do Brna, z Kačerova šplouchu..., kdežto fotky z Velikonoc čekejte příští týden.

Kdo jde s náma v sobotu na Vlečku ? A kdopak se ještě nepřihlásil na Rodinku ? A kdo půjde na Sitňák ? :-) Začala jarní sezóna a "furt se něco děje"...
Hanča

29. 03. 2005  * Velikonoce jsou za námi...

... a blíží se konec března. Proto připomínám, že by se nám už měly sejít přihlášky na Rodinku ! Zatím je mám asi od 5 rodin, ale uzávěrka teprve bude, takže doufám, že se ještě přidáte :-)

Nejbližší akcí je "Vlečka" neboli "PTO čistí Moravský Kras". Na tuto akci jsou zváni i rodiče a menší děti, vyrážíme příští sobotu - 9.dubna !

Fotky z Velikonoční výpravy se snad brzo objeví v "Kronice", tedy aspoň jejich první část. Výprava byla moc fajn, v Polničce se nás sešlo celkem 31 plus návštěva Thomas a spol. Užili jsme si jara i posledního sněhu, pletli jsme pomlázky i barvili vajíčka, ovšem hitem číslo jedna byl FLORBAL :-) Podrobnosti později v kronice...
Hanča

23. 03. 2005  * Prosba :-)

Milí čtenáři a čtenářky !
Teď jsem měla jeden zajímavý telefonát (s naším oblíbeným příznivcem a sponzorem) a přivedlo mě to na následující myšlenku:
Nemám vůbec "ZPĚTNOU VAZBU", jestli čtete tyto zprávy, popř. jestli čtete "Deník Expedice Korsika". Tak by mě opravdu potěšilo, kdybyste mi napsali na hanca@severka.cz, jestli nás čtete, jak často, případně jaké zprávy byste se ještě chtěli dočíst atd...
Můžete připojit i svůj názor na zavedení nějaké diskuse na těchto stránkách, ať už veřejné, nebo jen interní Severácké...

D Ě K U J U !!! :-)
Hanča

22. 03. 2005  * Jaro je tady a s ním dobré zprávy...

A je to tady !
Přišel první jarní den. Venku svítí sluníčko, no po ránu je sice ještě docela zima, ale zimní bundu už schovám... Bary už se může koupat v řece, aniž by z něj potom byl jeden velký rampouch :-) Teď jen doufám, že jaro dorazilo i na Vysočinu a že tam na Velikonoční výpravě v Polničce nebudeme stavět sněhuláky !
První jarní den s sebou přinesl i jeden krásný dáreček pro Severku - na internetu byly zveřejněny schválené dotace Statutárního města Brna. A protože jsme asi byli hodní, dostali jsme hned dvě výrazné dotace - na činnost Klubu Za školou, ale hlavně na autobus na Korsiku !!! Dotace 22 tisíc korun nám pokryje čtvrtinu nákladů na autobus - a já můžu klidněji spát: rozpočet na Korsiku už skoro není mínusový :-)) Ještě nějakého toho sponzora a třeba se dostane i na expediční trička !
Jaro budiž pochváleno !
Hanča

Zobrazit příspěvky:
 
1-20  21-40  41-60  61-80  81-100  101-120  121-140  141-160  161-180  181-200  201-220  221-240  241-260  261-280  281-300 

Zpět