10.PTO Severka

Aktuálně ze Severky

aneb
Oddílové zprávy

26. 09. 2006  * Zveme vás...

Tentokrát jsem tu proto, abych vás pozvala zahrát si DESKOVKY ! V pondělí 2.10. se od 17 hodin otevře klubovna (a možná provizorně i sál) a vypukne první letošní akce našeho Klubu Za školou. Místa je dost, všichni se vejdete, her je taky dost a ty neznámé vás naučíme ! Program Klubu Za školou je na našem webu už zveřejněn, takže já jen doplním, že akce jsou otevřené pro veřejnost, všechny vás zveme - děti i dospěláky, vemte kamarády, sourozence, sousedy... Zvlášť upozorňuju maminy na Zdobení zeleniny - bavili jsme se o tom přece na Rodince, že byste se to chtěly naučit ! Náš lektor Bocman je připraven :-)

No a krom toho jen připomínám, že je třeba se přihlásit na výpravu Vikingů a Školky, které jsou už tento víkend ! No a my s vedoucíma míníme věnovat státní svátek velké brigádě na klubovně. Takže ve čtvrtek večer vám povím, jak to dopadlo - jestli jsme při překládání umyvadla nevyplavili sál, jak vypadají staro-nové skříně a co za kostlivce jsme našli, když jsme sundali podhledy :-)
Hanča

24. 09. 2006  * RFTS

Čerstvé zprávy mi včera volal Víťa z republikového finále Setonova závodu. Už v pátek totiž naši závodníci vyrazili spolu s celou reprezentací Brna do Kamýku nad Vltavou utkat se v disciplínách Tábornické stezky (našeho Setonova závodu, odtud zkratka RFTS - rep.finále Táb.stezky). Původně měla jet i hlídka Nejmladší, ale vzhledem k rodinné události u Bulíků se nemohly zúčastnit Peťka a Lucka. A tak jsme do boje postavili jen postupující hlídku Mladších - Martin Tyl, Honza Pražák a Terka (zastupující Alču). No a tato hlídka získala ve finále pěkné 4.místo, inu - bohužel bramborová medaile. I tak je ale čeká pochvala :-)

A aby toho nebylo málo, nakonec závodil i Víťa (jinak pouze doprovod na akci), protože zaskakoval u hlídky oddílu Phoenix. A společně s Nikolou a Filipem vybojovali v kategorii Rádců první místo ! Gratulujeme :-)

Doufám, že si všichni čtyři Severáci a nejen oni akci pořádně užili, však se ještě dozvíme, co je čekalo za doprovodné programy. A protože předpokládám, že Víťa taky něco nafotil, snad se dočkáme i nějakého článečku a fotek, coby jeho pohledu na věc. Ode mě zatím každopádně putuje ke všem reprezentantům velká pochvala :-)
Hanča

20. 09. 2006  * Nováčci

Tak na dnešní první schůzku Školky přišlo celkem 11 nováčků, ve věku od 5-6 do 8 let. Některé z nich známe, třeba z Rodinky, no a ty ostatní jistě brzo poznáme. Ještě se jich ohlásilo dalších asi 3-5, takže nás bude zase víc. A protože ve středu jsou na schůzky volné dvě klubovny a taky sál (teda až to všechno upravíme a zabydlíme), není v počtu problém a další nováčky klidně ještě vezmeme... Hlavně kluky, holčiček už máme habakuk :-) Příští víkend nás čekají první družinové výpravy, takže oddílový rok už je opravdu v plném proudu.

Na webu se už brzo objeví nový kalendář akcí a začnou postupně přibývat zvadla. Taky vám dlužíme fotky z Rodinky a víc fotek z tábora, na to všechno ještě dojde. Zatím nás pořádně zaměstnává rozjezd roku a nová klubovna.

Jo ! A to prkýnko na WC a schůdek pro malý děti už máme !!! (Jak jsem psala včera.) Tomu říkám rychlá reakce. Péčí rodiny Adámkovy jsme tedy připraveni i na budoucí malé účastníky našich akcí :-) Děkujeme !
Hanča

19. 09. 2006  * Sháníme...

Dnes opravdu AKTUÁLNĚ - hledáme instalatéra se třemi vlastnostmi: ochotný, levný nebo zadarmo a má čas :-) Já vím, už bych fakt chtěla moc, že :-) Ale za zeptání nic nedám, ne ? Nevíte o někom ? Budeme v klubovně překládat umyvadla a tahat vodu a odpad skrz zeď a byla bych opravdu klidnější, kdyby u toho byl nějaký odborník... Mimo to sháníme výlevku, takovou tu jak mají v kumbálu uklízečky. Elektřinu už máme snad v jednání, slíbená je i lednička. Ale kdyby někdo věděl, kde přijít levně k úsporným žárovkám... No jak vidíte, vznikl už velký seznam, dvoustránkový, co by se nám hodilo. Pokud snad existuje mezi příznivci Severky někdo, komu jsem ten seznam neposlala, ať se mi ozve :-) Někteří rodičové už nabídli své služby a jsou mezi tím i opravdu skvělé nabídky, které nemůžu asi moc zveřejňovat, ale řekněme že se týkají podlah v klubovně :-) A co takhle nějaké regály do skladů, nebyly by ?

Navíc k uvedenému seznamu mě napadlo už plno dalších blbinek. Třeba prkýnko na WC pro malý děti, plus schůdeček :-) (Že bysme sehnali rovnou i nočník ?) No jak vidíte, každý detail hraje roli...

Takže děkujeme moc všem, co už se s něčím přihlásili, naše vděčnost je nekonečná :-) Já jsem teď opravdu optimista a věřím, že to všechno fakt zvládnem !
Hanča

13. 09. 2006  * Držte si klobouky

Jedeme z kopce ! Už se nám to všechno rozjíždí. Tento týden jsem a budu v klubovně snad každý den a zatím mi to vůbec nevadí. Užívám si ten pocit, že to všechno kolem jsou NAŠE klubovny, že se nebudeme dělit s knihovnou o chodbu. Chodím po placu, ukazuju návštěvám prostory stále dokola a podávám výklad jako průvodkyně na zámku :-) Máchám rukama do široka a maluju naše sny... tady bude čajovna, tady vidím ten koberec a hrací koutek pro malý děti, tady - vidíte tu kuchyňku ? Jo jo, představy by byly jasné. Kluci zase mají lepší představy o tom, jak to všechno zařídit a přestavět a dát těm mým (našim) snům konkrétní podobu. Začínají se nám scházet nabídky pomoci od rodičů, kdo s čím pomůže, kdo co dodá a sežene - a to je, jak doufám, teprve začátek ! Zítra je v klubovně porada "sekce údržba" :-) a budeme všechny ty plány sepisovat a ještě víc je konkrétně řešit. Stále si netroufám na sebemenší odhad, KDY bude vše zabydleno a kdy bude ta kolaudace :-) Ale doufám, že brzo. To jsem už říkala, ne ?

Každý den se to o kousek posune, každý den kamínek do mozaiky. Když ještě nemůžem začít přemisťovat umyvadla, budu aspoň přeorganizovávat sklady do nové podoby. Jeden den Ďoubalík vybourává jakýsi betonový sokl, jindy budeme vyměřovat nové regály. A tak bych mohla pokračovat...

Rozjíždí se však i naše oddílová činnost. Máme za sebou dva dny náboru členů - k nám a do Mustangů. Na obvyklé zkušenosti byl nábor docela úspěšný a tak snad oba oddíly přivítají spoustu nováčků. Družiny postupně dostávají informace o svých schůzkách, o první výpravě, o poplatku na registraci a na klubovnu. Dnes se v klubovně mihlo i několik našich předškoláčků, které známe z Rodinky a kteří se už taky hrnou do Severky :-) S vedoucíma jsme si během náboru grilovali u klubovny klobásy a kuli pikle, sešel se taky dokonce skoro celý X-treme. Máme zamluvené ubytování na všechny hlavní výpravy až do Velikonoc, dolaďujeme kalendář akcí. Příští týden vypukne pravé oddílové dění naplno, zanedlouho bude zveřejněn i nový program Klubu Za školou - a to minimálně jednou za 14 dní ! No a jednání o budoucí činnosti pro maminy s prckama je taky na dobré cestě, takže se už začínám na to všechno fakt těšit.

Jenom mám každý den pocit, že se toho stalo tolik a že jsem řešila tolik věcí zaráz, jako by od včerejška uběhly aspoň dva týdny :-) Tak tak, začínám ty dny poznávat. To je září, měsíc nových začátků a velkého frmolu. No jak říkám, držte si klobouky, jedeme z kopce :-)
Hanča

7. 09. 2006  * Klubovna definitivně

Dovoluji si oznámit, že mám v ruce klíče od sálu a dalších NAŠICH nových prostor! Knihovna je minulost, ať žije KLUBOVNA! Tak zněla SMSka, kterou jsem dneska kolem 15:30 rozesílala kamarádům. Nechci být zase přehnaně sentimentální, ale vy všichni víte, jak je pro mě tento okamžik důležitý. Držím v ruce ty klíče a vzpomínám, jak dlouho jsme o tom snili...

Ještě spokojenější ale budu, až dokončíme všechny opravy a úpravy, přestřihneme pásku na slavnostním otevření kluboven :-) a spustíme velkou oslavu. Kdy to bude ? To záleží na nás všech, na pomocnících, ale taky trochu na TEZE, která - zdá se - by mohla ještě s ledasčím pomoci. Nebudu se tady pouštět do spekulací a nadhazovat žádný termín. Jen doufám, že ta pořádná "kolaudace" bude brzo.

Co si přát na závěr ? Dovolím si neskromně hned tři přání:
1) "Prachy bohužel až na prvním místě", takže ABYCHOM NA TO MĚLI...
2) Aby se v klubovně POŘÁD NĚCO DĚLO a přinášela nám všem spoustu akcí a zábavy.
3) Ale hlavně aby byla klubovna tím pravým ÚTOČIŠTĚM a DOUPĚTEM pro všechny děti, vedoucí, rodiče, kamarády, PRO NÁS VŠECHNY, aby se bylo pořád s kým scházet a abychom se sem všichni rádi vraceli !
Hanča

3. 09. 2006  * Září a klubovna

Konec prázdnin s sebou nese i jednu dobrou zprávu - začíná další oddílový rok ! Všichni Severáci dostanou brzo do svých schránek nové informace - kdy to vypukne, kdy která družina, kdy se vydáme na první výpravy atd. atd... Některé věci si ještě ujasňujeme, takže mějte prosím chvíli strpení. Ale aspoň stručně - Vikingové snad stále ve čtvrtek, Školka a nová omladina ve středu (je čas Školce vymyslet nový název :-) ne ? ). Sleziny pro X, Trojku a vedoucí zřejmě taky ve středu, večer, uvidíme. To abyste věděli aspoň přibližně. A čekají nás drobné personální přesuny, například k Vikingům přibyde Džanek, no ale to všechno uvidíte. Každopádně schůzky začnou až po 18.září.

Další záležitostí je NÁBOR nováčků - přibíráme pouze špunty, tedy 1.-3.třída, zhruba. Nábor se uskuteční prostřednictvím akce Den otevřených dveří - více na plakátku, 13.září. Pozvěte známé, dejte vědět kamarádům, ať se přijdou podívat a domluvit ! Podle toho, kolik prcků nabereme, se dohodneme o dalším složení středeční družiny (družin).

A na závěr to nejdůležitější a nejvážnější - velká nová klubovna ! Už je to fakt na spadnutí. Smlouva podepsána, knihovna odstěhována, čekáme jen na předání sálu a dalších prostor po knihovně, které by mělo proběhnout každým dnem. Ale ještě není čas slavit :-) ještě nás čeká spousta práce na zabydlení a vybavení klubovny. Dnes jsme si celé nedělní odpoledne s vedoucíma "povídali" o všem, co s klubovnou souvisí. Za Severku se sešlo 13 vedoucích (velká pochvala), pak několik Mustangů a Dědek. Probrali jsme všechny nové možnosti, vize, nápady, ale i úkoly a problémy. Vyplnulo z toho samozřejmě spousta práce, ale i plno věcí, které je potřeba sehnat a s čím nám můžou pomoct všichni naši příznivci, kamarádi, rodiče... Seznam už se tvoří a kdekdo ho brzo dostanete mailem :-)

Tak to je snad pro začátek vše. Další info zítra. Jooo... a tak si tu školu děcka zítra pěkně užijte :-)
Hanča

31. 08. 2006  * Poslední dny prázdnin

Zdravím všechny příznivce Severky od účastníků Rodinky 2006 ! Já jsem si na chvilku odskočila do práce, ale brzo se pod Templák zase vracím :-) Máme se tam výborně, sice nám krapet fouká, ale nám to nevadí a náladu máme pohodovou. No však uvidíte na fotkách, kterých bude asi hodně, protože všichni fotí jako o závod. Momentálně je nás kolem 45, ale jinak se tam už různě prostřídalo přes 70 lidí a lidiček, Severáci i hosté, dospěláci, děti i nejmenší mimina.

A další novinky ? Pokud jednání dopadnou jak mají, měli bychom zítra přebírat nové prostory v klubovně - po knihovně. V neděli máme velkou poradu, co si s tím vším počneme, takže doufám, že všichni vedoucí dorazí a přidají svoje nápady k dobru. No a pak už to vypukne - nový oddílový rok ! Všichni Severáci obdrží nové kalendáře, informace o chystaných akcích, i tady na webu se objeví řada novinek a zvadel. Sledujte nás pozorně, už od víkendu by se to tady mělo začít hýbat. Konec prázdninového odpočinku a táborů a cestování, hurá zpátky do klubovny - 23.rok Severky právě začíná !
Hanča

16. 08. 2006  * Klubovna

Ledy se hnuly - máme nové informace kolem klubovny! Jako dáreček k svátku jsem dostala mailem výměr, kolik budeme platit za klubovnu. Teda, budeme platit... pokud to Vedení schválí. V pondělí se na to sejdeme, probereme to ještě jednou ze všech stran, propočítáme, zavzdycháme si, popíšeme tabuli čísly... Ale věřím tomu, že se rozhodneme neházet flintu do žita a jít do toho! Je to hodně peněz a ne jednou, ale každý rok. Ale přece to teď nevzdáme?

Pokud se tak rozhodneme, podepíše Děda v pondělí smlouvu a od 1.září máme velkou klubovnu. Teda dvě malé klubovny a k tomu sál... No co vám to tady ale budu vykládat. Však věřím tomu, že to všichni brzo uvidíte - a koneckonců, bude potřeba vymalovat a sehnat plno věcí a... Nehlaste se všichni :-)

Jinak se omlouvám za menší pauzu po táboře, dala jsem si holt prázdniny :-) Ještě si střihnu vandr na Landštejn (teda doufám) a potom už nás čeká poslední letošní akce (nebo první akce dalšího roku ?) - Rodinka. No a pak, sbohem prázdniny, nový oddílový rok je tu ! Ale o tom až příště...
Hanča

13. 07. 2006  * Už to jede

Kdo jste dnes zkoušeli koukat na slíbené stránky Olymp 2006, asi jste narazili. Trochu nás zlobil server a stránky se zobrazovaly špatně. Ale už to jede, vše je zas OK a už se nám to plní... :-) Omlouváme se a už je vše v pořádku.

Dnes šel na maily test mailového zpravodajství z tábora - a včera totéž na mobily. Kdo si zadal adresu nebo číslo, ale zprávu nedostal, ozvěte se, napravíme ! Díky !
Hanča a Víťa

12. 07. 2006  * Olympské noviny

Už dnes se dočkáte oficiálního zprovoznění táborového webu ! Sledujte naše stránky ! Pokud vše půjde tak jak má, zajistíme pro vás pravidelné zpravodajství z tábora Olymp 2006. Drobné komplikace ale nejsou vyloučeny, vzhledem k polním podmínkám, ze kterých se vám budeme hlásit :-) Nicméně věříme, že všechno klapne.

Přípravy tábora jdou do finále... Dnes budeme balit program a ladit poslední detaily, vše směřuje v pohodě k sobotě, kdy naložíme sebe, děti, bagáž a program do autobusu a tradá směr Kalich. Na tomto místě se tedy nějaký čas odmlčíme, ohlásíme se samozřejmě po skončení tábora - ale v mezičase sledujte naše "božské" reportáže přímo z Olympu :-) Co se děje na nebesích ? O tom vám budou vyprávět bohové v čele s Pallas Athénou :-)

A vy se nestyďte - a pište nám a pište... a pište... a posílejte buchty... a pište...
AHOOOJ !!!
Hanča

5. 07. 2006  * Prázdniny...

Co vám dneska vlastně mám psát ? Každej normální člověk je stejně někde na dovolené, na prázdninách, na vodě, u babičky, někde se baví, griluje sebe nebo stejky, prostě hlavně netrčí u počítače :-)

No dobře, tak každej ne - aby se na mě nezlobili ti, o kterých vím, že nikam nejeli a mají prostě "neodkladnou práci" :-) Stejně tak i já - ovšem to mi nezabránilo v tom, abych chytla AKUTNÍ prázdninový pocit! I když nechodím do školy, prázdniny pořád jaksi "držím" a hraju si na ně. Každý rok po stavěčce a Letní pouti mi odpadne všechno od ruky a aktivita poleví, mám chuť si jen užívat léto. V práci nadávám, že trčet v létě v kanclu by mělo být trestný, v Severce nemáme schůzky a já tvrdím, že děti nechci chvíli ani vidět :-)

Jenže moje prázdniny znamenají především TÁBOR, takže děti uvidím už příští sobotu a rozhodně se na to těším :-) A že je v létě víc volna ? No ideální čas na dokončení té hromady restů, co se mi kupí v počítači, na stole, na křesle, v bednách po pokoji, v bednách a regálech v šatně, v klubovně... :-) Takže s chutí do toho, půl je hotovo - ale stejně věřím, že ani letos v srpnu neprohlásím "tento způsob léta zdá se mi být poněkud nešťastným" :-)

Nebojte se, nacházím si čas i na zábavu a relaxaci. Ale mimo to i na přípravu tábora: takže kdo to ještě neví, tak autobus s panem Holešovským klapl a Mustangové jsou zdárně na táboře. Sponzoři slíbili a zajistili náklaďák za pusu i na bouračku. Nakoupili jsme řadu nových nezbytností - zásobu nových celt, nové vojenské kotlíky - "várničky", korýtkovou umývárku... Táborový program od Bizona a programáků je v kupě a čeká už jen na moje pravopisné korektury :-) Příští týden věnujeme ještě přípravě rekvizit, čeká nás balení beden programu a zázemí, poslední nákupy a doladění jídelníčku. A taky proběhne zkouška táborového zpravodajství :-) Takže jdeme pomalu do finále - další hlášení příště...
Hanča

28. 06. 2006  * Zmoklá pouť a taky o stavěčce

Ještě než mi uschne oblečení, chci vám napsat o dnešní LETNÍ pouti. Letošní počasí mě už FAKT NEBAVÍ, protože jsme kvůli němu zrušili nebo museli omezit už 4.akci ! (Cyklojízda, Svratka, Hurá prázdniny a Pouť). Tohle bylo za 16 ročníků Pouti poprvé, co takhle lilo. Ještě těsně před pátou jsme vzhlíželi do dálky k obloze a doufali, že to přejde. Vzhledem k tomu, že už fest hřmělo a blýskalo se, byli jsme asi dost optimisti :-)

Ano, tušíte dobře, nepřešlo to - no nebo přešlo, ale přes nás :-) Stáli jsme tam pod stromama a mokli, ti šťastnější se mačkali pod deštníkama. Přesto všichni na moje výzvy "Tak co, zrušíme to?" reagovali jednoznačně odmítavě. V tu chvíli stálo pod těma stromama odhadem asi tak 30-40 vesměs Severáků, dětí i rodičů. Ne-severáků minimum. Ti všichni vydrželi a ty všechny nám bylo moc líto poslat domů, když jsme se už tak pěkně sešli a bavili se. Takže když spadla ta nejhorší voda, rozjeli jsme některé disciplíny aspoň pro to málo dětí, Ďoubec se vydal nakoupit buřty a vše se v dobré obrátilo. Probíhaly slíbené hry, slíbené povídání a setkání přátel, proběhly i ceny a nakonec i ten táborák. Jediné, co bylo jako bonus navíc, byly naše mokrý boty.

Takže akce se nám nakonec vydařila, což je štěstí, protože by se mi jinak moc smutně jelo domů. Takže děkuju všem zúčastněným za jejich elán a nadšení a že to nevzdali !!! Třeba se nám ten 17.ročník povede líp :-)

A teď něco málo o stavěčce, že... No nakonec se nás tam sešlo rovných 20, což byl jistě dostačující a výborný počet. Stavěčka by tedy proběhla v klidu, kdyby se hlavním heslem nestalo "chyba v Matrixu" :-) Tak pro příklad bych uvedla, že jsme třeba až na táboře zjistili, že nám VLASTNĚ JAKSI chybí jeden hangár - dřív jsme ho půjčovali od armády, letos byl nakonec nahrazen konstrukcí ze dřeva a plachet, která je sice super (díky Ďoube a Jardo), ale stála nás den práce navíc. A pak jsme zjistili, že nám VLASTNĚ JAKSI urezl komín od Bobiny (naší polní kuchyně). A pak jsme... no nebudu vás unavovat detailama :-) I zde se vše v dobré obrátilo a naši šikovní vedoucí si se vším poradili. Navíc Mustangové disponují vedoucím, kterému (právem) přezdívají Mac Gyver, no a ten prostě vyřeší všechno.

O dalších detailech stavěčky třeba ještě někdy jindy, dneska už fakt zalezu - ale ještě předtím si musím dát sušit ty mokrý věci po "Letní pouti" :-)
Hanča

26. 06. 2006  * Přijďte ve středu !

V Zamilcu bude tradiční Letní pouť, jste všichni zváni !!! Vím, že to říkám asi po X-té, ale opakování matka moudrosti, že.
Takže:
Dovolujeme si vám připomenout, že už TUTO STŘEDU 28.6. se koná naše tradiční LETNÍ POUŤ !!!

Pro ty, co ještě nevědí:
- závěr roku a zahájení prázdnin...
- v "Zamilcu" - Zamilovaném hájku, Řečkovice - louka a lesík až vzadu
- od 17 do 19 hodin hry pro děti (i hravé dospělé), pro děti drobné ceny v našem obchůdku
- od 19 hodin táborák a špekáčky, cca do 20-22 dle zájmu
- možnost přihlásit děti do oddílu
- možnost poptat se, kdy je jaká akce, doplatit tábor atd...
- jedinečná možnost potkat se po dlouhé době s mnoha přáteli kolem Severky a poklábosit
- a taky možnost se zase UKÁZAT mezi námi !!!

P.S.: V případě silného deště se o zrušení akce rozhodne až těsně před zahájením, takže je fakt zbytečné, abyste mi volali hodiny předem a ptali se, díky :-)

a ještě P.S.: Případní pomocníci hlaste se Hanči :-) Sraz na místě 16-16:30 (17)
Hanča

21. 06. 2006  * Stavěčka je tu

Tak dneska mám dobré i špatné zprávy. Teda aspoň pro mě. Kterou chcete první ? Dobře, špatnou... Opět nám odpadli další lidi na stavěčku tábora, na kterou jedeme - jak jste už asi pochopili - tento víkend. Radši si ani nepřipouštět, kolik máme v oddíle a kolem oddílu vedoucích a jak málo z nich jede stavět tábor... Někteří mají opravdu vážné důvody, tak třeba Saďour vdává ségru, ale ten Džankův důvod mě teda dneska dostal. Škoda, že vám ho tady nezveřejním, protože budu taktní, ale věřte, že byste se pobavili :-) No jo, zvlášť ti vedoucí a instruktoři, co jedou na tábor, by měli pochopit, že SÁM se teda nepostaví... Tak nic, dneska jsem začala nějak pesimisticky, že ? A to se ještě nezmiňuju o počasí, protože to vedro... Ale to už tady bylo :-)

Tak snad jen letecky zmíním druhou nepříjemnou věc, a sice že stále není vše nabaleno a zítřek budem mít teda hodně nabitý. Ale co, však co jsme vlastně všechno nevzali, to stejně zjistíme až TAM, takže netřeba si zoufat a stresovat se - co bude potřeba, dokúpíme a nebo přivezeme :-)

Lepší zprávou je ovšem novinka, že jsem na 90% sehnala autobus na tábor - od dopravce pana Holešovského, co jsme s ním byli loni na Korsice. Pokud to klapne, je možné, že s náma pojede i "náš" pan řidič :-) Takže další věc si brzo budu moct ze seznamu odškrtnout.

Zlatým hřebem je ovšem následující zpráva: koupili jsme dneska s Ďoubecem LÁTKU NA ŠÁTKY !!! Ano, na oddílový šátky, žlutou, kterou sháníme až roky ! Ještě k tomu doladíme černou v odpovídající kvalitě a může se začít šít ! Nakoupili jsme toho asi na 120 šátků, takže by to mohlo nějaký pátek vystačit :-) Tak jen doufám, že seženeme kvalitní švadlenky, aby nové šátky - a hlavně obšité hvězdičky - byly jak mají být !

A pak se podařily další drobnosti, například jsem dovezla 3 obrubníky :-) co budou sloužit ke zvýšení hráze u studánky, Ďoubalík půjčil od Myšáka další vojenské super bedny (děkujem!), pořešili jsme hafo věcí ke stavěčce a vymysleli co budem baštit :-) Takže se zdá, že všechno pomalu ale jistě směřuje k odjezdu, ještě to dobalit a můžeme jet. Práce nás čeká hodně - ale moc se těšíme ke Kalichu ! Až vylezu nahoře na louku - na náměstíčko, bude se mi zase po roce chtít říct "konečně doma" - a to jsme už nevěřili, že se na tu louku ještě vrátíme. Tak doufejme, že ani letos to nebude naposled. Ale o tom až příště !
Hanča

20. 06. 2006  * Chcete deník ?

Máte ho mít! Komu chybí loňský před- a táborový deník Korsiky, ať zvedne ruku :-) Nebo ať se přihlásí mailem. A nebo ne, radši se nehlaste... Mně osobně teda deník chybí, jak jeho psaní, tak jeho čtení. Takže... Ale domluvme se, že NIC NESLIBUJU, jo ? Jen to zkusím... Zatím jsem tu s předtáborovými informacemi, ale na tábor plánuju něco speciálního :-) I když... jestli bude čas, to nevím. Ale chuť by byla. Takže kdo má přístup na tyto stránky, koukejte koukejte, snad bude na co :-)

Dnešní den mi v mnohém přípravu Korsiky připomínal. Mezi veškerou "prací v práci" mi na stole ležel ještě seznam věcí na stavěčku a co je třeba zařídit a kam zavolat a tak. Povedlo se mi zařídit náklaďák na stavěčku za naši oblíbenou cenu (za pusu) (tu pusu teda asi budu muset věnovat já těm, co to pro mě zařídili, ale bolet to nebude :-) nebojte se). Ďoubec k mé velké radosti objevil na netu PŘESNĚ TY korýtka na umývárku, o kterých sníme už roky. Snad to vyjde. A pár dalších položek seznamu se začalo hýbat, budu informovat. Vše OK, jen kdyby nebylo takový vedro :-)

Co už tak neklape, je vaše nahlášení velikostí triček ! Tak šup !!! Kde to vázne ? A kdo chce ještě oddílovou lžičku, má možnost ! Lžičku budete potřebovat, jelikož v neděli proběhl nákup proviantu na tábor v Makru. Utratili jsme skoro 26 tisíc za baštu a pišingry. Když budete hodní, Víťa vám sem třeba strčí fotku naší vozíkové nákupní Makro sestavy :-) (Už se stalo :-)) Bašta je složená v klubovně a čekáme už jen na slíbené kompoty od babiček :-) Takže vše OK, jen kdyby nebylo takový vedro :-)

Nákup v Makru musel být naložen na 3 nákladní vozíky

Další etapou bylo pak nedělní navážení táborového materiálu ze "skladu" v Troubsku (jako u Ďoubalíka doma) do "skladu" v Řečkách (do klubovny). Byla to fuška a děkuju tímto Ďoubecovi a Víťovi (a posléze Bizonovi) za odvedenou práci !!! No ale představte si, že nechybělo moc a nechali jsme naši báječnou eM-Ká-eSku (vojenskou Malou Koupací Soupravu - jo, tušíte dobře, sprchu)u Saďoura na dvoře ! No takový neštěstí že by nás potkalo ! Ovšem Ď. si vzpomněl a tak je sprcha už taky v klubovně, k odjezdu-připravit-teď. Takže vše OK, jen kdyby nebylo takový vedro :-)

Pod vlivem představy sprchy na táboře jsem sáhla do lejster skupiny Vlast pro návod ke sprše. Cituji:
"Malá kúpacia súprava MKS je určená k hygienickej očiste menšieho počtu osob. Sprchovanie sa prevádza pomocou sprchových ružic, ktoré sú umiestnené na stojane. Na stojane je možné upevniť jednu až štyri sprchové ružice, pričom je možné jeden z vývodou pre ružicu použiť mimo stojanu pre sprchovanie osob ležiacích na nosítkách."
...
No chápete ten VEGET ? Musím končit, jdu si objednat výrobu nosítek. Letošní tábor bude stát za to ! A ani nevadí, když bude takový VEDRO ! Achooooj !
Hanča

19. 06. 2006  * Tábor za necelý měsíc !

Čas opravdu šíleně letí a tak za měsíc už budeme na táboře, hra na Olymp v plném proudu a my všichni poštípaní od fetuší a komárů :-) Přípravy pokračují a já mám pro vás shrnutí několika informací:

- všichni už měli obdržet podrobné info k táboru (sraz, návrat, co s sebou atd...). Kdo ještě nemá informace, tak si je může stáhnout i tady na webu a nebo se mi ozve ! Jen několika z vás ještě dovezu info snad dnes - těm, které jsem nepotkala od schůzky rodičů (a kteří na ní nebyli). Nezapomeňte na zdravotní potvrzení od lékaře a na List účastníka !

- všichni by měli obratem nahlásit velikost trička na tábor, kdo tak ještě neučinil ! Na výběr je XXS, XS, S, M, L, XL, XXL. Spěchá - díky !!!

- přihlaste se prosím do Táborového zpravodajství - pokud chcete dostávat hromadné info od nás přímo v průběhu tábora, SMS nebo mail - napište nám svoje číslo nebo adresu mailem nebo z webu - stránky tábora Olymp 2006. Díky !

A to je pro tuto chvíli vše, ale ještě se brzo přihlásím :-) Hezký den !
Hanča

1. 06. 2006  * Klubovna

Dnes vám přináším slíbené novinky o naší klubovně. Pravidelní čtenáři našeho webu už dávno vědí, že máme zálusk na prostory, které se uvolní po odstěhování Knihovny JM ze sousedství do areálu nákupního střediska Vysočina. Sníme o tom už dlouho a během posledního půl roku jsme podnikali nějaké kroky k uskutečnění našeho snu.

A ledy se hnuly ! Knihovna už pomalu "balí regály" :-) Původní termín odstěhování se asi ještě odloží, ale tak jako tak by snad koncem prázdnin měla knihovna vyklidit pole :-) No a včera jsme dostali dopis, že TEZA (majitel klubovny) schválila náš záměr pronajmout si uvolněné prostory a tak bychom si měli pomoct k velkému sálu a další malé klubovně !!!

Věc má pravda ještě jeden zásadní háček - a to peníze. Však to znáte - o peníze jde AŽ NA PRVNÍM MÍSTĚ :-) V této otázce ještě nemáme zcela jasno, nicméně jsme optimisté a věříme, že se všechno nějak podaří zařídit a vyjednat. Další kroky k naší vysněné klubovně už pomalu podnikáme a jak bude potřeba, hned se obrátíme na širokou Severáckou veřejnost o pomoc !!! No, ale než dojde na úkoly typu "vymalovat" a "zabydlet", ještě asi pár týdnů uteče !

Tak držte palce, aby se nám náš plán nezhatil v samém závěru - a třeba už novou oddílovou sezónu zahájíme v novém "doupěti" :-)
Hanča

22. 05. 2006  * Sraz PTO

Tak máme za sebou Sraz PTO, který byl letos v několika věcech netradiční. Více si přečtete v článku a taky už zde najdete první fotky z víkendu.
V sobotu probíhala velká bojová hra, kterou si všichni užili ať už aktivním hraním (děti) nebo opalováním se (vedoucí). Počasí nám přálo, svítilo sluníčko a jen v sobotu večer a v noci se rozpršelo. To nás však navštívila country kapela a tak všichni na déšť zapomněli a užívali si soutěží a tance u živé hudby. Ta hrála dlouho do noci, ale v noci už jen potichu, a to jsme už spali a těšili se na další ráno.
Na ranním nástupu jsme obdrželi nášivky Zelené ligy, kde jsme letos skončili TŘETÍ, což je pro nás velký úspěch. V minulosti jsme sice už jednou třetí byli, avšak současná konkurence se nedá s tou tehdejší vůbec srovnávat.

Nejbližší akcí je Bambiriáda, tradičně pořádaná u Lužánek, kam se můžete jít podívat individuálně, jako oddíl se ani letos neúčastníme.

Na závěr přeji dobrou noc, případně dobré ráno.
Víťa

16. 05. 2006  * To to letí...

Víte o tom, že za dva měsíce už budeme na táboře ? Ale do té doby nás čeká ještě spousta akcí, jak se můžete sami přesvědčit v Akcích nebo v Termináři závěru roku (viz Novinky).

Květen a červen je samozřejmě pořádně nabitý. Už tento víkend vyrazíme na Sraz PTO a nevím jak vy, ale já se na tento relax už fakticky moc těším. Doufám, že pořadatelé objednali fajnové počasí :-)

A pak budou následovat další akce jedna za druhou, pro děti i pro vedoucí. Doufáme, že si každý vybere něco právě pro něj, ať už to bude drsná Svratka pro X-treme a starší, nebo Dětský den pro všechny děti, až po Letní pouť, na kterou jste samozřejmě zváni úplně všichni! Takže vzhůru do finále, čekají nás ty nejlepší oddílové měsíce.

Vedoucí pokračují v přípravě tábora, hlavas Bizon to drží pevně v rukou :-) Že už byste rádi konečně věděli, na co že si to letos hrajeme ? Jo jo, vždyť už jo, už se brzo dočkáte :-)

Mimochodem - sháníme náklaďák na stavěčku a bouračku, nevíte někdo o nějakém ? Naše oblíbená cena je 0,- Kč :-) Ne, tak šlo by to i za "levno", pokud někdo máte tip, ozvěte se, díky !

Na závěr ještě jednu důležitou věc: máme zprávy, že by už mělo být rozhodnuto o tom, jestli dostaneme do nájmu naši vysněnou velkou klubovnu nebo ne, resp. za kolik by to bylo a zda na to teda budeme mít. Každým dnem čekáme dopis, který rozhodne o naší další budoucnosti. Držte palce a my dáme určitě hned vědět, jakmile bude něco nového !
Hanča

Zobrazit příspěvky:
 
1-20  21-40  41-60  61-80  81-100  101-120  121-140  141-160  161-180  181-200  201-220  221-240  241-260  261-280  281-300 

Zpět