10.PTO Severka

Aktuálně ze Severky

aneb
Oddílové zprávy

1. 11. 2006  * Taková obyčejná středa

Co podniká běžný člověk ve středu po práci, když se venku čerti žení, do tmy padá studený déšť a kdybych byla básník, sepsala bych i cosi o meluzíně ? Možná vyrazí za zábavou, možná zaleze do tepla k televizi nebo knížce. Určitě nedělá to, co my dneska :-)

Tak napřed jsme se s Bizonem postarali o dvacítku skřítků na schůzce Školky, protože jejich vedoucí Andrejka a Eliška jsou marod a Adámek se někde zašíval... Už jsem asi trochu vyšla ze cviku, udržet pozornost nejmenších dětí je vážně fuška. Ale zvládli jsme to. Bizon měl pak spíš problém, jak se s hrou vejít do klubovny, protože jich tam všech bylo opravdu plno...

Kolem šesté hodiny přijel Ježíšek a dovezl rozebranou plovoucí podlahu. Normálka, ne ? Už se ničemu nedivím. Podlaha je složená v koutě a snad ji nějací další Ježíšci brzo sestaví - v sálu to bude opravdu paráda...

No a potom nás čekala prima prácička - oblíbené škatule škatule... Vyklidit pravou část Rekvizitárny, dvě skříňky šup ven a velká šatní skříň na kostýmy šup dovnitř. To "šup dovnitř" stálo Bizona a Víťu spoustu sil a vymýšlení, protože vytočit se s tou almarou mezi všemi dveřmi a ve finále projít bez úrazu šatnou, to nebylo jen tak. Kluci ale dokázali, že nejsou dobří jen na kecy, ale že umí i pořádně zabrat, takže almara je kde má být. Pak jsme do ní slavnostně pověsili každý jedno ramínko... :-) a pak ještě hafo dalších a já se už těším, až do skříně uklidím všechny pláště a hazuky kostýmů. Tímto zdravíme rodinou Hlouchovu, sponzora ramínek :-)

Závěrem jsme si opět střihli jednu diskusi o umístění baru a mírně se dorafali, ale jen trošičku :-) Protože to totiž není jen tak, vybrat správně, kde přesně bude stát bar. Už jste to někdy dělali ? Tak vidíte :-) I když se jedná o půlmetr sem nebo tam, pořád nemáme jasno. Ach jo. Tak třeba to vymyslíme zítra...

A teď už mi zbývá jen dodělat účty z Podzimáků na dotaci a pak se pokusit sehnat ubytování pro Vikingy na příští výpravu. No jak říkám - taková obyčejná středa... :-)
Hanča

30. 10. 2006  * Proměny klubovny

Když jsem tu nedávno psala, že v klubovně si můžu vymyslet cokoli a ono se to splní - nebo aspoň začne plnit - netušila jsem, jaké překvápko mě čeká. V pátek jsem měla převzít zásilku dvou skříněk od jednoho dárce a při pohledu do jeho dodávky jsem zůstala stát a jen tiše (později hlasitě) zírala. Ten dárce nám totiž nečekaně dovezl rovnou celý hotový BAR ! Jo, ten bar, který zatím existoval jen v naší fantazii a na čmáranicích na papíře. Nemusíme ani kupovat materiál, ani to Ďoubec kreslit v AutoCadu :-) natož to pak vyrábět. Jen trochu vylepšíme tenhle dáreček od říjnového Ježíška, opravíme drobnosti a doladíme detaily a můžeme si odškrtnout - bar, hotovo ! Bar bude součástí našeho kuchyňko-koutku, jehož další součásti se už taky scházejí a tak snad brzy bude vše komplet. Nově vybudovaný odpad a vodovod už funguje, první část linky je zapojena a nová kuchyňka tak už pomalu začíná sloužit - aspoň co se vaření čaje a kafe týče... Na fotkách uvidíte proměnu kuchyňky od fáze zazdění trubek až po dnešní provizorní podobu kuchyňko baru. Ale další změny se ještě chystají, takže se těšte... My se těšíme moc, ale ještě nás čeká hodně práce. Aspoň že je kde si odpočinout - Roháček dovezl do sálu veliký zelený gauč :-) (výhledově pro čajovnu)

       

Malovací brigáda v podání Mustangů dopadla výborně. Sál hýří barvami, na stopě je například moje oblíbená žlutá :-) a jinak je tady opravdu pestro. Vymalováno bylo i na WC a zlatým hřebem je růžově zářící kumbál, budoucí nářaďovna. Na ten se chodíme koukat pořád dokola a moc se nám líbí :-) Nejlepší na tom všem ale je to, že barvy byly zadarmo (děkujeme dalšímu příznivci), že malovali Mustangové, obešlo se to bez naší asistence (hlavně že z toho vynechali mě) a moc se jim to povedlo - a že je to bavilo a jsou nažhavení vymalovat i zbytek prostor. Sláva !

Na programu je teď práce na rozmístění nábytku. Na jednu stranu se toho děsím (a hlavně by se měli děsit ti, co budou podle mého komandování postrkovat ty skříně), ale na druhou stranu se strašně těším. Protože až to bude, můžu konečně začít uklízet ty hromady věcí a všechno se bude vracet do normálních kolejí. Najít totiž teď třeba některé věci na výpravu je opravdu velký humor a detektivka zároveň :-) A tak mou nejčastější větou poslední doby je: "Já se TAK strašně těším, až to tady bude uklizený..."

A abychom se zatím nenudili, tak se bavíme psaním žádostí o dotaci na všechny strany. Píšeme na MŠMT, na Magistrát, na Kraj i na Evropskou Unii. A to ještě není všechno. Jestli to vyjde, o tom vás samozřejmě budu informovat. Tak držte palce !!!
Hanča

29. 10. 2006  * Neděle

Taky jste dneska dostali plný zásah podzimního hnusu, ledového větru a vodorovných provazů lijáku ? My na výpravě ano. Naštěstí to byla jen taková nepříjemná tečka na závěr, ale právě proto o tom píšu takovými ostrými slovy - protože to v kontrastu s předchozími dny opravdu "hnus" byl. Letošní dlouhé léto a doposud příjemný podzim člověka tak mátly, až skoro zapomněl na to, že taky existuje sychravo a škaredé počasí. Já bych se aspoň nezlobila, kdyby letošní říjnové počasí vydrželo až do jara - a sníh a zima ať si jsou někde na horách... No jo, ale to bych chtěla moc. Tak se musím smířit s tím, kde žiju, uvařím si čaj a podám slíbené hlášení o výpravě.

Podrobnosti i s fotkama najdete samozřejmě brzo v Kronice, fotek je habakuk, fotilo se jedna radost. Měli jsme se dobře, bylo většinou nádherné počasí a podle mého soudu na výpravě vládla pohoda a dobrá nálada. Dětičky ze Školky i Vikingů celkem sekaly dobrotu, byly fajn, i dva nejmenší skřítci Mirečka a Kamilka (předškolačky) zvládly prodloužený víkend bez maminky na jedničku. A protože jako první Peťka ze Školky splnila Nováčkovskou zkoušku a dostala šátek, je asi nejvyšší čas změnit Školce název :-) Potěšili mě i X-tremáci, protože to s nima po delší době "šlo" - je to snad náznak a příslib, že jejich nejbláznivější období máme za sebou a teď už to bude fajn ? Doufejme :-)

Hra Klíče od pevnosti Boyard proběhla zdárně až k získání pokladu, na fotkách uvidíte, jaké nástrahy a úkoly museli soutěžící překonat. Mezi nejatraktivnější patřilo určitě lovení klíče ze sklenice s červy :-) a nebo prokousávání se ke klíči pocukrovanou buchtou - babetou. No jak říkám, těšte se na fotky...

Takže já už vás na závěr jen pozvu na zítra do klubovny zahrát si Deskovky - od 17 hodin jako vždycky. A navíc se můžete podívat na novinky v přestavbě klubovny, omrknout jak Mustangové pěkně vymalovali, no a v sálu máme jedno velké překvapení... A kdo to zítra nestihnete, tak se stavte večer tady na internetu, já vám o tom aspoň povykládám :-) a třeba přidám fotku.
Hanča

26. 10. 2006  * Pevnost Boyard

Dopravte tuto obrovskou truhlu s pokladem do Brumova - to byl první úkol, který dnes čekal na naše statečné Severáky. Na letošní Podzimní výpravě si totiž hrajeme na soutěž Klíče od pevnosti Boyard - a hned v úvodu byli soutěžící postaveni před první výzvu. Truhlu tak velkou, že se do ní v pohodě schová dospělý člověk (i dva ?), uzamčenou několika zámky a velkým řetězem, bylo nutno dopravit na základnu do Brumova, kde si o poklad zahrajeme. Úkolu se chopili členové nejstarší družiny X-treme a jak jsem slyšela, zvládli to skvěle - pěšky, vlakem i autobusem. Pan průvodčí prý ani nic moc nenamítal, jen s úžasem hleděl, jak se snažili tu obrovskou truhlu narvat dveřmi do vlaku a chytla se jim za řetěz :-)

Pamětníci Severky možná vědí, že na Boyard si hrajem už tuším počtvrté, protože je to super téma a dá se využívat stále dokola. Pro dnešní generace Severáků to ale bude novinka a tak doufám, že se jim hra bude líbit a že si se zajímavými úkoly dobře poradí. Napřed je třeba získat 7 klíčů a potom indicie, z nichž musí uhodnout heslo... ale to jistě už znáte.

Do Brumova jich dorazilo zatím 36, já a Ďoubalík doplníme jejich řady až zítra. Zatím jsem jim tam jen dovezla proviant, ale pak jsem se musela vrátit, touží po mně totiž pan zubař, tento týden skoro každý den... Ne že bych se mu tak líbila, ale řeší zápletku kolem nehojícího se kráteru po mé osmičce :-) Ráno se mám zase hlásit. Bolí to jak čert. Ale to je zas jiná hra a tu vám popisovat nebudu.

Každopádně se už moc těším za děckama na výpravu, má být pěkné počasí a vůbec v Brumově je to prostě prima. A hlavně se těším na ty naše malý skřítky, nejmenší špunty, pro ty mám slabost. Taky budu zase vařit a na sobotu s Ďoubalíkem chystáme extra specialitu, to budou miláčci koukat :-) V neděli podám hlášení, jak to všechno dopadlo !
Hanča

23. 10. 2006  * Zvednout hlavu...

Už se mi stalo v životě víckrát, že mě Severka podržela ve chvíli, kdy mi nebylo nejlíp. Přišel špatný čas a chtělo se mi utéct. Ale dětičky, vedoucí, nějaká legrácka či nějaká maličkost mi prostě nedovolili to vzdát a připomněli mi, že je pro co jít dál a čím se bavit. Stačí vidět malý děti na výpravě, nebo potkat nějakou kompletní Severáckou rodinu, jak na mě mává a volá přes ulici... Kdo to nezná, nepochopí.

Dnes je přesně ta chvíle. Za sebou strašný týden a před sebou vyhlídky na nutnost jít dál a se vším si poradit. Tímto se omlouvám všem svým lidem, které jsem s tím už otravovala :-) Člověk má pocit, že už vážně nemůže. Však jsem ani nepsala do Aktuálně a to už je co říct :-)

A pak mi přijde mail, který obsahuje jen jednu větu a jednu fotku. Stačí mi jeden pohled a hned vím, že tohle mi stojí za to, tyhle maličkosti nás baví a dávají vědět, že Severka není pro nás jen obyčejný koníček. Protože není běžné, aby mi rodiče posílali fotky svých aut a u toho komentář:
"ŽLUTÁ JDE DO MÓDY..."A mně tahle žlutá snad přinese nový vítr do plachet.

P.S: To je nový model oddílových nálepek na auta, dřív byly zelený. Kdo má zájem ať se ozve ! A dodavateli opět díky :-)
Hanča

16. 10. 2006  * Malujeme...

Z dnešní Designové porady jsem přišla domů poměrně dobře naladěná. Řešili jsme další postup a zásadní detaily úprav klubovny a opět se mi potvrdila moje příjemná teorie: já si jen tak chodím po klubovně, máchám rukama jako průvodkyně na zámku, říkám, co by se mi kde líbilo, popřípadě nadhazuju otázky - a ono se to pěkně skládá :-) Holt mám kolem sebe spoustu šikovných lidiček a taky pracovitých a odvážných a ještě k tomu plno štědrých dárců a sponzorů a pomocníků a... Tak radši popořádku:

Na jedné z minulých brigád jsme hýbali skříněma (opět naše oblíbené škatule škatule...). Snažili jsme se naplánovat rozmístění nábytku v sálu. Zatím ne definitivně, ale už se to rýsuje. Nicméně děkuju pomocníkům, Víťovi, Jiřovi a Roháčkovi, neměli to se mnou lehké (hmmm... tak že bysme tu skříň dali radši tááámhle?).

Ze zásobárny oddílových mecenášů se vynořil garant kovových konstrukcí, změřil si ve skladu regály, co jsem vymodelovala rukama do vzduchu - a už se na tom pracuje :-) Děkujeme... Já se hlavně úplně šíííleně těším, až ty regály budou, protože pak UŽ KONEČNĚ budu moct douklízet ten šílený binec z čajovny a sálu.

V neděli dva stateční dobrovolníci taťka Glos a Ďoubalík nahazovali omítku na původně vybourané a potom Radečkem zazděné díry (viz naše instalatérské přeložky...). Všem patří velký dík, protože se své práce zhostili s velkou odvahou a... prostě se toho nebáli :-) V této oblasti prací už se blížíme do finále, no a slyšíte jak mi spadl kámen ze srdce ?

My jsme s Víťou mezitím provedli generální úklid Severácké skříně, což je úkol nesnadný, nekonečný a hlavně marný :-) Za měsíc už tam bude zase značně nepřehledno. No ale aspoň teď víme, kde máme který fixy a mapy a teprve teď jsme pořádně prohlédli jeden velký sponzorský dar kancelářských potřeb z června - no, jářku, fakt moc děkujeme, fixek a lepidel máme neuvěřitelnou zásobu :-)

No a jsme u zlatého hřebu - dnes se v klubovně odvážně plánovalo a šlo nám to jak po drátku. Předně jsme si pustili fantazii na špacír u vymýšlení našeho budoucího kuchyňko-baru. A když vám řeknu, že u toho vymýšlení asistovali mimo jiné Ďoubalík, Radeček, náš barman Bocman a taťka Eda, coby záruka pozdější odborné stavebně interiérové pomoci :-), je znalcům jasné, že jsme se s těmi plány rozhodně nedrželi při zemi... Tak tak, změny půjdou až do stropu :-) Já jsem jen stála a zírala, jak vzduchem lítaly odborné termíny, fixy rýsovaly na papíry studie, půdorysy, pohledy a podhledy, kolem mě švihaly šlahouny svinovacích metrů a když jsem to všechno přestala stíhat, sedla jsem si a rozhodla se, že teď už se budu jenom těšit :-) No až to bude hotovo, můžete se přijít podívat.

A ani v poslední části večera jsem nestačila zírat. Holky od Mustangů na sobotu svolávají velkou malovací brigádu a elánu mají požehnaně. Tak jsme poklábosili co kde jak, jaké barvičky a vzorečky, probrali jsme všechny detaily a já mám v jejich budoucí výtvarný počin velkou důvěru. Když pak ještě přijel sponzor barev a opět začal máchat kolem mě tím svinovacím metrem, už jsem se nedivila ničemu. Kdybych si objednala na střeše přistávací dráhu pro vrtulník, nebude to asi problém, jen by to zašel někdo změřit :-)

TAKŽE ! Kdo chce pomoct, čekám vás ve čtvrtek v 18 hodin v klubovně, budem vyklízet sál na malování. Nebo v sobotu od 13-14 hodin můžete pomoct Mustangům s malováním a uklízením. Nehlaste se všichni :-) Ale doufám, že někdo přijde...

Jooo... a ve středu se asi bude opravovat a upravovat ta elektřina... Opět děkujem odborníkovi pomocníkovi :-)
Hanča

15. 10. 2006  * Nedělní zprávy

Na zítra si Mustangové chystají v rámci Klubu Za školou další etapu barvení triček, takže komu se to líbilo na Rodince nebo jinde, vemte doma nějaké triko a šup do klubovny si ho nabarvit. Je to zábava, zbyde vám pěkný vlastnoruční výrobek a navíc je to pořádně napínavé čekat, co se z barveného trika vyvrbí :-) No a kdo to zítra nestíhá, nevadí, ale všichni jsou zváni zase za dva týdny na Deskovky !!! (Pondělí po Podzimákách...)

Na webu jsme s Víťou zřídili novou stránku, kde najdete veškeré ekonomické a úřední údaje o Severce, co nás teď napadly. Takže sponzoři zde mají přehledně číslo účtu a naše IČ pro případné darovací smlouvy :-) No a ti ostatní aspoň můžou na účet platit peníze na výpravy, najdete zde i slibovaný seznam variabilních symbolů.

Vím, vím..., dlužíme vám ještě fotky z výpravy Školky do Zastávky, čekáme totiž na článek od Adika :-) Ale zato jsme zřídili na stránce Akce odkaz pro kategorii 15+, neboli pro X-treme, Trojku a Vedoucí - koukněte na akce, co se nabízejí.

Co nového s klubovnou vám napíšu zase zítra - máme totiž velkou Designovou poradu :-) Kdo chce mluvit do toho, jak se co vymaluje a jaký uděláme bar :-) nebo prostě jen nabídnout svou pomoc, má možnost se zapojit...
Hanča

15. 10. 2006  * Lanáč den poté

Tak v Lanáči jsme moc nezabodovali - naše závodníky to sice moc bavilo, ale zjevně nemáme moc zkušeností, takže jsme přeborníkům nestačili. Holt nás Ďoubalík musí vzít na lanové překážky častěji, abychom si to víc zažili... Vždyť mnozí byli v té výšce poprvé, takže není divu, že jsme skončili někde uprostřed startovního pole.

Přesné výsledky zatím nemáme, jak budou zveřejněny tak se je dozvíte a taky vám předvedeme spoustu fotek, těšte se... Doufám, že se mi podaří připravit pro vás i článek a dojmy některých účastníků - já jsem to přece viděla jen ze země :-)
Hanča

12. 10. 2006  * Lanáč

Zvadlo na sobotní akci najdete logicky na stránce Akce. A poslední domluvené termíny jsou tyto:
- Školka má sraz podle zvadla, tedy v 8:30.
- Vikingové (ti co jdou soutěžit) v 10:30 na zastávce busu 70 na Horáckém nám., u Zverimexu
- X-treme a Trojka přímo v Lanáči ve 14 hodin.

Dnes to u mě vypadalo jako na telefonní centrále :-) Protože kolem akce Lanáč bylo plno zmatků - pro starší je to Expedice Karakoram, pro menší děti Minilana, máme tři různé srazy a navíc se dnes ještě bylo trénovat... Bylo tedy pořád co vysvětlovat a všichni si volali a psali o upřesnění. Nechápu, jak jsem ten oddíl kdysi mohla vést bez mobilu :-)

V sobotu nám držte palce, ať zabodujeme a ať se našim soutěžícím daří. Samozřejmě podám hlášení !
Hanča

11. 10. 2006  * Severka INFO

Dovolujeme si oznámit, že na webu je zvadlo na Podzimáky (čtyřdenní výprava) a taky článek a pár fotek z Rodinky !!!
- kompletní fotky z Rodinky na DVD nebo výběr na CD jsou už skoro připraveny, brzy dáme vědět !
- přípravu CD s fotkama z tábora převzal nově Víťa a snad se nám to podaří brzo dokončit
- video z tábora není a v nejbližší době asi nebude, klubovna má přednost... Ale dočkáte se, nebojte !

- na Podzimáky se prosím přihlašte do příštího týdne
- seznam vašich dvojčíslí (k variabilnímu symbolu pro platbu na účet) bude na webu už brzy...
- nováčky prosíme o vyplnění přihlášky
- všechny, kdo tak ještě neučinili, prosíme o odevzdání AKTUÁLNÍ oddílové zdravotní dokumentace
- pokuste se pomalu platit na Severku, aspoň těch 400 na první půlrok. Děkujeme !!!

Další info zase příště, ahoj !
Hanča

10. 10. 2006  * Trápení...

Ne vždy se nám v Severce všechno daří, jak by se možná zdálo z těchto řádků. Když jsem chystala další povídání do této rubriky, napadlo mě, že většinou to, co tady píšu, vyznívá pozitivně :-) Všechno se nám daří, se vším se popereme, se vším někdo pomůže a vše se v dobré obrátí... Ale život je boj a ani v Severce nejde všechno hladce. A bude-li tohle jednou něco jako elektronická kronika oddílu, neměla bych zamlčovat... A tak mě napadlo, že se s vámi podělím i o některá svoje trápení... Samozřejmě mám na mysli jen oddílová trápení :-), tohle přece jen není můj soukromý deníček, i když to tak mnohdy působí. Na soukromá trápení mám svého čtyřnohého utěšovatele (Bary tímto všechny pozdravuje), ta oddílová vám tady teď zkusím vylíčit. S čím se tedy potýkáme ?

1) Není ČAS. To je asi základní heslo našich dnů. Přestože razím v Severce zásadu „člověk má čas na to, na co si ho udělá“ a někdy si ho mnozí uděláme opravdu hodně, občas to stále nestačí. Práce na klubovně neprobíhají zdaleka tak jak bych chtěla - není čas. Slevili jsme z počtu pořádaných akcí - není čas. Do října jsme chtěli vecpat výlet pro vedoucí - no copak jsme našli volný víkend ? Ano, správně - nenašli. Furt se něco děje. Někdy mám pocit, že jsme z něčeho slevili a bude to lepší - ale pak si zas na sebe něco vymyslíme a zase jsme v jednom kole...

2) S časem souvisí druhý tradiční problém - nejsou LIDI. Teda ne že by nebyli, lidí je kolem nás dost, ale ti správní se nám jaksi vytrácejí. Spojit vtipně práci, soukromý život a Severku (plus případné další koníčky), to je opravdu zápřah a ne každý tím propluje „k mé spokojenosti“ :-) V případě Ďoubalíka bojuju o každou jeho minutu pro oddíl (zatím ještě úspěšně), Radeček se taky zapojuje co to dá, je to náročné, ale fakt se snaží. Tu naši „káru“ se mnou teď táhne především Pavlin a Víťa, na které se dá opravdu spolehnout. Ostatní vedoucí šlapou ve stylu „střídavě oblačno“ (nebudu vás všechny jmenovat, fakt ne, ale taky díky), no a na opačné straně barikády stojí ti, o které se bojím a doufám, že ještě nepřišel čas je obrečet :-( Mám na mysli Saďoura, Thomasa, občas i Bocmana a další... Ti všichni jsou naše zlatíčka, ale všichni se nám pomalu vytrácejí, k lítosti všech ostatních. Nezbývá mi, než doufat, že jsou srdcem pořád s námi a že je nějakou vhodně motivovanou akcičkou přitáhneme aspoň občas zpátky „domů“ - třeba na hory, na Vánočku, na V3K nebo podobnou vylomeninu. Chybí nám přece na každé akci !

3) No a do třetice - nejsou PRACHY :-) Ale to asi znáte, že ? Já to teď budu cítit každého 10. v měsíci, kdy mám poslat další peníze za nájem klubovny... Ale o klubovně už bylo řečeno dost a my doufáme, že i ty peníze se nějak vyřeší...

Jak vidíte, máme starosti asi jako každý. Ale nedá mi to a skončím zase pozitivně - pardon :-) asi to v Severce jinak nejde... Problémy typu "čas, lidi a prachy" jsou opravdu zásadní a stojí a padá s nimi celá existence a další život Severky. Na druhou stranu pokaždé jsme si s tím nějak poradili a všechno jsme přežili, takže nakonec řešíme starosti zcela banální. Kam jet na výpravu, abysme se tam vešli ? Co koupit dětem na vánoce ? Kdo ušije kostým Mikuláše ? Kdo to zas zmotal a donesl špatný účet ? Jak jen rozestavět ty skříně v sálu ? Kdo umyje v klubovně to nádobí ?
A kdo už konečně naučí Hanču napsat krátkej článek ? :-)
Hanča

4. 10. 2006  * Další kamínky...

Můžeme si pomalu odškrtávat položky z našeho seznamu úkolů a potřeb pro klubovnu. Sice jich tam zbývá ještě strašně moc, ale i tak mě těší, když vidím, jak se nám to skládá... Takže co je nového ?

Díky našim dárcům a mecenášům se v klubovně objevila zásilka úsporných žárovek do všech světel, kde je plánujeme. Děkujeme! V kumbálu přibyla pořádná hromádka úklidových potřeb v čele s jedním novým kýblem :-) Díky ! Jedni bývalí Severáci dodali materiál na zazdění rozbouraných zdí při přeložce vody, v koutě sálu se zjevila hromada cihel a pytlů s netuším čím, ale prý je to potřeba na zazdění, říkali kluci :-) Děkujeme !!! Mustangům se povedlo zajistit od svého příznivce barvy na vymalování za naši oblíbenou cenu, tedy za pusu. Taktéž děkujeme !!! Další dárci donesli ramínka na kostýmy, pet vršky na hry, monitor k počítači (teď ještě ten počítač), atd. atd... Díky ! V pondělí malá Týnka spokojeně vyzkoušela malinkou židličku, první kus nábytku pro prcky, který jsem ukořistila u Adámků na půdě. Jen tak dál.

Dnes jsme přenesli, přetáhli a zavlekli všechny hangáry na jejich nové místo v novém skladu (po kuchyňce). Aby si tam zvykly. Nebudou tam ale samy, brzy jim budou společnost dělat party sety (stoly a lavice) a z garáže se "domů" vrátí taky pinecový stůl :-) Těšíme se...

Občas si připadáme jako blázni, protože taháme věci po všech místnostech sem a tam jako kočka koťata. Tu je třeba udělat na něco místo, stěhujeme. Tu se uvolní nové prostory skladu na něco konkrétního, stěhujeme. Navezly se stoly a židle - stěhujeme je do sálu. Bude se tam malovat - budeme je stěhovat ze sálu :-) Meziskládku bohužel žádnou nemáme a tak to prostě i nadále budeme tahat sem a tam až nakonec dojdeme ke štastnému dni, kdy bude všechno na svém místě tam, kde to má být :-) Důležité je, že je pořád kde si uvařit čaj a kafe a že stará klubovna je stále v provozu, aby mohly družiny takřka nerušeně pokračovat ve svém programu. Jen jim občas kolem dveří profuní vedoucí, tahající něco někam, a jindy zakopnou o nějaký kus cihly, ležící v cestě. Vegetujeme holt na staveništi :-)

A pokud vám už připadá, že "dost bylo řečí o práci", koukněte se na fotky a článek z výpravy Vikingů. Byla podle mě super a o zážitky neměli trosečníci nouzi. Fotky z výpravy Školky budou mírně později...
Hanča

28. 09. 2006  * Makáme !

Dnešní svátek jsme důkladně oslavili prací. Moje VELKÉ PODĚKOVÁNÍ putuje k těmto Severákům: Ďoubalík, Radeček, Bizon, Roháček, Nojšl, Víťa, tatínek Pepa Glos, Tatíček Ondráček, odpoledne se pak zapojil i Jiřa, svůj úkol vyfasovali i Spoustíci. A pomohl i kamarád Zbyňa (někteří ho pamatujete, ten s červenou motorkou :-)). Díky všem za všechno, byl to perný den. Přemýšlím, kde začít s povídáním...

Po ránu jsme se probrali po včerejší oslavě Bizonových narozenin a po válečné poradě vypukla akce Kulový blesk. Jedna pracovní četa, vybavená tranzitem a fabií s vozíkem, jela do Troubska k Ďoubalíkovi, kam přemístili podvozek od Bobiny a naopak zpátky přivezli nadílku asi 15 stolů, hromadu židlí a nějakou tu skříň. Při druhém kolečku dovezli zbytek věcí a nafasovali další skříně na Kraji na Údolní. Třetí otočka vedla k našim do garáže, kde na nás čekaly další 3 skříně :-) Nějaké poklady jsme si vyhlédli i u Adámků na půdě...

Mezitím tým ve složení Ďoubec, Radeček a Pepa, chvilku posíleni i o odborníka Zbyňka, řešili zapeklitý problém VODA. Po nějaké době jejich řádění fungovalo v klubovně už jen jedno umyvadlo, ostatní jsou buď definitivně odmontovaná (ve skladu a jednom kumbálu) nebo v rekonstrukci. Zlatým hřebem bylo zřízení nové přípojky pro umyvadlo v sálu, v místě budoucí kuchyňky a baru. Nebudu vám líčit všechny ty peripetie, ale byla to síla ! Naštěstí se nakonec vše podařilo, ale ještě nás čeká spoooousta práce...

Krom toho jsme ještě zrušili starou kuchyňku a vzniklý prostor byl opraven, vymalován a připraven na rozšíření velkého skladu. K tomu ještě připočtěte nanošení všeho nábytku do sálu a plno dalších úprav, no a den byl fuč než jsme se nadáli. Mám z toho teď velmi rozporuplné pocity. Především to zatím od doby, co jsme prostory převzali, v klubovně a sále vypadá stále čím dál tím hůř :-) a je tam neuvěřitelný binec. Jen my zasvěcení však víme, že to je vývojový pracovní binec a že se to už pomalu rýsuje... Sklad už dostává novou podobu, umyvadla už se blíží definitivnímu stavu, no prostě vše se skládá jako kamínky mozaiky. Bohužel, než tu mozaiku poskládáme celou, uteče ještě hodně vody (jen doufám :-) že ne z našeho nového potrubí).

Tím druhým pocitem je však můj nekončící optimismus a naděje, že se to všechno povede. S tímhle mančaftem to půjde! A když navíc ještě pomůžou tak šikovní tatínci, jací nám zatím svou pomoc nabídli, bude to prostě paráda :-) Jen jedna věc mi dělá starost - aby elán těm mým pracantům vydržel... Protože jim nemám za to co nabídnout, jen tu radost z naší společné klubovny a možnost podílet se na splnění našeho velkého snu. No a pak ještě vděčnost náčelníka :-) Takže ještě jednou DĚKUJUUUUUUU !!!!

    
    
Hanča

Zobrazit příspěvky:
 
1-20  21-40  41-60  61-80  81-100  101-120  121-140  141-160  161-180  181-200  201-220  221-240  241-260  261-280  281-300 

Zpět