10.PTO Severka

Aktuálně ze Severky

aneb
Oddílové zprávy

24. 12. 2010  * Přepínáme na nový web...

Milí Severáci, slíbený dáreček je zde! Dnešním dnem, u příležitosti Vánoční svářky a Štědrého dne, spouštíme naši novou webovou prezentaci, kterou vám tímto představujeme :-)

Přepínáme na nový web, vše ostatní si přečtěte už tam - co nového přináší a jaké služby vám bude poskytovat.

Uzavíráme po 10 letech kapitolu původní webové prezentace Severky. Tento "starý" web bude ještě nějakou dobu v provozu, protože do značné míry slouží jako kronika veškerého dění kolem Severky.

Dnes, tedy 24.12.2010, se loučíme s těmito stránkami. Bylo nám s vámi dobře :-) Najdete nás i nadále na www.severka.cz
Hanča

15. 12. 2010  * Večer tříkrálový

Milí rodičové a přátelé, je mi ctí Vás pozvat na 10. ročník naší legendární akce pro dospěláky Večer tříkrálový, letos na téma ORIENT EXPRES. Veškeré informace ve zvadle. Termín - sobota 8. ledna.

Vysvětlení pro nováčky: jedná se o příjemný společenský večer v klubovně, s nějakou motivací, s občerstvením a spoustou veselých zážitků. Chcete-li vědět více, obraťte se na pořadatele (Radeček, Bocman), nebo na Hanču či Ďoubalíka, rádi vše vysvětlíme.
Příjemným zpestřením je účast v kostýmu, nebo alespoň s pár doplňky. Nemusíte se toho ale bát, jednak to není úplně povinné a hlavně Vám s tím můžeme pomoct doplňky z naší kostymérny (půjčuje Hanča). Fotky z minulých akcí najdete přímo na webu i ve fotogalerii.
Nebojte se a přijďte rozšířit naše řady :-)

Akce je určena pro oddílové rodiče, vedoucí a Fan Club Severky, popř. další vybrané příznivce a letos je nově 18+ (jen pro dospělé).

Těšíme se na Vás!
Hanča
a pořadatelé Radeček a Bocman
Hanča

9. 12. 2010  * Platby, Svářka, závěr roku

1)PLATBY registračního poplatku na 2.pololetí:
Dovolujeme si vás požádat o uhrazení druhé části registračního poplatku na tento rok. V lednu budeme odvádět registrační poplatky a hlásit počty členů, na čemž pak závisí výše dotací a další důležité věci. Znát výši poplatků je pro nás důležité i pro shánění peněz na klubovnu.
Potřebovali bychom uhradit zbytek peněz nejpozději do 12.-13.ledna, to ale opravdu nejpozději.
Jedná se o 500 na druhé pololetí (pokud nemáte zaplaceno už celé), u vedoucích mnohdy o celých 1000 na celý rok. Fan club Severky potom platí opět jen 250,- Kč (novým zájemcům o členství ve Fan Clubu ráda vysvětlím...).
Platit můžete po schůzkách (tyhle sumy ideálně Hanči nebo Ďoubalíkovi, většinou tam snad budeme), nebo opět na účet.
Děkujeme !!!

2)VÁNOČNÍ SVÁŘKA:
Poslali jsme vám zvadlo na naši tradiční akci Vánoční svářka. Skalní účastníci už vědí a nováčkům bych chtěla říct, že se jedná o 7.ročník oblíbené akce se svařákem na Štědrý den, kde se poslední roky schází téměř 100 Severáků, rodičů a příznivců!!! Jste srdečně zváni!
Více ve zvadle...
Poznámka - letos dárečky nenoste, zas až jindy :-)

3)ZÁVĚR ROKU:
Poslední schůzky jsou příští týden, neboli před Vánoční výpravou. Další týden už schůzky NEJSOU! (22. a 23.12.) Děkujeme za pochopení.
Uvidíme se na Svářce a nebo zase v lednu, hned od 1.týdne...

Hezký předvánoční čas!
Hanča

28. 11. 2010  * Fotky a zvadla

Ve fotogalerii najdete nové fotky (výprava Bubáci a doplněno Uh.Hradiště). Fotky z tohoto víkendu v Buchlovicích nám slíbili Mravenečci a Tučňáci prý brzo :-)

Dále najdete tady na webu zvadla - například na Vánoční výpravu v Kališti! Přihlaste se včas!

Hezký večer nebo den...
Hanča

24. 11. 2010  * Luxusní Bubácká večeře

Dneska jsem přišla kolem 18.hodiny do klubovny a hned ve dveřích mi bylo něco divného... Tady to ale neuvěřitelně dobře voní! Šla jsem po čuchu (pes byl teda rychlejší) a po příchodu do sálu jsme zjistili, že vlastně víme, o co jde! Bubáci si dnes pod vedením Bocmana vařili :-)

Byla to už druhá kuchařská schůzka. Co jsem tak zaslechla, na té první děcka z družiny Bubáci dostaly výklad o surovninách, například o mase. A dneska z nakoupených surovin všichni kuchtili. Radost pohledět, ale ještě větší radost čuchat :-) Nevím, co všechno vařili, zaujala mě má oblíbená sýrová omáčka s masem a těstovinama. Možná by se mělo říct těstoviny s masem a sýrovou omáčkou, ale to by ta omáčka byla až na posledním místě a tak to rozhodně není! :-D Věřím, že si Bubáci svoje vaření moc užili a že jim chutnalo...

A my ostatní vedoucí jsme tak dlouho závistivě slintali, až se Bocman slitoval, chvíli něco kutil a pak před nás postavil na bar velký hrnec s důkladnou porcí sýrovky, masa a vrtulí pro všechny! Rázem bylo po poradě o výpravách a na 10 minut se pozornost všech upřela do hrnce :-)

Všechno krásné však jednou skončí a tak jsme po chvíli opustili dokonale vymetený hrnec a věnovali se opět práci. Ale až budou zase Bubáci vařit, nechci u toho chybět ;-)

Díky, Bocmane!
Hanča

23. 11. 2010  * Aquapark, Rukodělky

1) AQUAPARK v Maďarsku pro rodiny
Dovolujeme si vás pozvat na akci, pořádanou pro obvyklou skupinu účastníků našich akcí pro rodiny s dětmi, ale nejen pro ně.
Veškeré informace ve zvadle - šlo mailem a Víťa ho snad dá i sem, do Novinek.

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK je už v neděli 28.11., prosím rozhodněte se rychle !
V případě zájmu většího než autobus mají přednost obvyklí účastníci, naopak bude-li volno, pozveme i další známé...

2) RUKODĚLKY
Tvořivé dílny pod vedením naší lektorky Barči zdárně pokračují. Skupinka zájemců se přímo s Barčou domlouvá na konkrétní dílny, termíny, témata. Proto neposíláme letáčky, přestože se tyto akce konají cca 1x za dva týdny!!!
Chcete-li dostávat informace o dílnách a zúčastnit se, ozvěte se prosím přímo Barči, zařadí si vás mezi svoje ovečky. Zatím se účastní například holky Bulantovy, Kamča Fajtová, Alenka Nesvadbová, Lucka Buchtová, mamka Bušová s Bárou, atd...

Nejbližší termíny:
TVOŘIVÝ VÍKEND - pátek+sobota 3.- 4.12. Témata jako malování na hedvábí, smaltování, kofoláčci, mozaika, atd... Je potřeba se přihlásit Barči co nejdřív a pokud chcete objednat materiál na hedvábí, tak do čtvrtka 25.11. !!!
ROKAJL (korálky) - úterý 7.12., cca od 17 do 19 hodin
Kontakt na Barču pošlu zájemcům a šel vám mailem.
Hanča

22. 11. 2010  * Fotky a Mikuláš

V naší fotogalerii najdete několik fotek ze zářijových výprav (ještě přibydou další) a tři hromady fotek z Podzimáků. Kdo už ty Podzimáky viděl, tak dnes jsem přidala ještě krásný fotky od Kristýny. A pak jsou tam ještě fotky z výpravy Kuličky. / Odkaz vpravo - Fotogalerie

Mailem jsem vám poslala (a snad se objeví i tady) pozvánku na Mikulášskou nadílku. Týká se jen dětí do 8 let, ale třeba takové máte nebo znáte...
Starší děti (Bubáci) a vedoucí jsou zváni na tuto akci jako pomocníci - potřebujeme lidi na stanoviště. Průběh akce podobně jako vždy, hry v klubovně + Mikulášský závěr.

Zítra čekejte podrobné informace o akci pro rodiny - aquapark Maďarsko, Gyor.
Hanča

1. 11. 2010  * Další dítě u Buchtů

Hlásím se na svět, Štěpán Buchta 3950g, 51cm. Jsme s maminkou v pořádku.
Ivča a Jiřa

22. 10. 2010  * Objednávky a NOVÁ TRIČKA

Ahoj Severáci a rodičové,
nemožné se konečně podařilo a máme NOVÁ TRIČKA !!!

Kdo si vezme peníze na Podzimáky, může si tričko vybrat už tam. Máme nějaký omezený počet na vyzkoušení a pro první várku zájemců.
Důležité informace:
- trička jsou žlutá a černá - můžete si pořídit jak žluté, tak černé, tak obě, nebo i víc :-)
- pro Fan Club jsou TYTÉŽ trička, momentálně na objednání (děti a vedoucí mají přednost)
- cena: 120 Kč za kus

Tímto spouštím PODZIMNÍ KOLO OBJEDNÁVEK Severka Fashion (katalog nabídky). Formulář na objednávky i přehled věcí vám dá Víťa na web. UZÁVĚRKA 11.11.2010.

Některé věci jsou na skladě, jiné musíme objednat. Evidujeme z minula stále vaše objednávky na zpěvníky (už se tisknou), na nálepky na auto (taky) a na lžičky - objednáme do vánoc.

Za zajištění triček patří PODĚKOVÁNÍ:
Kuba a Terka - dotlačení akce, výběr a nákup triček
Ďoubalík - potisk
Ivča Buchtová - grafika

Tak neváhejte a objednávejte !!! (objednávkový formulář)
Hanča

22. 10. 2010  * Spacák nebrat

Důležitá informace pro účastníky akce PODZIMÁKY - BÍLÉ KARPATY !!!

1) Spacák si NEBERTE, povlečení je v ceně.
2) Naopak si můžete vzít PLAVKY, protože plánujeme výlet do Aquaparku - uskuteční se ale až podle ceny, uvidíme.
3) Je možno si koupit NOVÁ TRIČKA !

Díky za pozornost,
říkejte to i dalším Severákům, ať to vědí všichni...

Z pověření manažera akce Ďoubalíka...
Hanča

6. 10. 2010  * Fotky z tábora, maily

Ahoj Severáci,
dvě informace z mé oblasti působnosti:

1) Kompletní FOTKY z letního tábora Expedice Vltava 2010 spolu s webovým deníkem jsou vypáleny na CD a čekají na vás v klubovně.
Nebudu toho pálit rovnou 50, to nemá cenu - uděláme to tak, že kdo chce, řekne si.
Buďto napište mail a nebo se obracejte v klubovně na vedoucí a nebo nejlépe na mě, pokud tam budu.
Cena 20 Kč nebo prázdné CD v obalu :-)
Video ještě není, ale už je beta verze :-)

2) Info maily
Zatím jsme neaktualizovali hromadnou adresu, na kterou vám přichází od nás informace. Jsou v ní tedy i ti z vás, jejichž děti už třeba letos nechodí. Prosíme chvíli o strpení, v průběhu října to napravíme a už vám to nebude chodit :-)
Pokud naopak máte nějaké změny v kontaktech, v mailech či telefonech, prosíme o jejich uvedení, abychom si je upravili.
Děkujeme !
Hanča, toho času Severácký šéf zpravodajství ;-)

13. 09. 2010  * Promítání KORSIKA

Dovolujeme si vás všechny tímto pozvat (a účastníkům zájezdu to připomínám) na PROMÍTACÍ SCHŮZKU - EXPEDICE KORSIKA 2010 ve středu 15.září od 19 hodin v klubovně (trousit se můžete už od 18:30, v celou začínáme).

Oceníme, když si vezmete přezuvky :-)
Občerstvení dobrovolné - co kdo donese. U nás skřítci přes léto všechno snědli a nic nezbylo :-)

Shlédneme video od Nesvadbů (hodina dvacet), popř. nějaké fotky, nabízí se i slideshow z tábora atd. Zájemci si mohou současně objednat aktuální i stará CD, DVD, fotky, videa...

P.S. Komu to dojde dvakrát, pardon, nemám sílu ty dva adresáře přebírat.

P.S.2: Vydržela jsem to a ještě jsem to neviděla, ale teďka jsem nahlídla a vypadá to MOC dobře! Už se fakt těším na středu :-)
Hanča

30. 08. 2010  * Severka - NÁBOR

Konkrétní nabídka pro nováčky:
* družina Mravenečci, čtvrtek 16:30-18:30, děti ročník 2001-2003
* družina Tučňáci, středa 16:30-18:30, děti ročník 2000-2002
* družina Bubáci, středa 16:30-18:30, děti ročník 1998-1999
* klub Kulička - čtvrtek 16:30-18:00, předškoláci 4-6 let
Veškeré informace na Dnu otevřených dveří, nebo na hanca@severka.cz.
Hanča

30. 08. 2010  * Den otevřených dveří, nábor

Ahoj všichni, zdravím po prázdninách a přináším DŮLEŽITÉ INFORMACE:

Ve čtvrtek 2.září je v klubovně DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, veškeré info je v letáčku, co vám šel mailem a bude brzo i tady na webu. Zatím je na www.reckovice.pionyr.cz.

Něco se může týkat vašich známých, něco i vás, proto pozor - NABÍZÍME:

- Kulička - přijmeme nováčky z řad předškoláků, dejte vědět svým známým
- Severka letos výjimečně přijímá nováčky - několik kousků do všech družin :-) Více info níže.
- Mustangové rovněž přijímají nováčky, takže komu nevyhovuje středa nebo čtvrtek, třeba uvítá schůzky v úterý. Letáček Mustangů je na www.mustangove.net
- Tvořivá dílna Rattuska - POZOR PRO VŠECHNY ZÁJEMCE O RUKODĚLKY - Barča dělá ZÁPIS zájemců do kroužku!!! Máte-li zájem se nějak opět účastnit rukodělných aktivit pod vedením lektorky Barči, je nutno se jí nahlásit ! A to buďto mailem a nebo se ideálně stavit v klubovně na Den otevřených dveří.
- dále máte-li zájemce o pronajmutí klubovny, ať se přijde 2.9. podívat :-)

Jakékoli další informace ráda poskytnu. A nebo ve čtvrtek v klubovně :-)
Tuto informaci prosím libovolně přeposílejte všem zájemcům o naši činnost. Děkujeme za spolupráci.
Díky, těšíme se na vás!
Hanča

30. 08. 2010  * Zahájení oddílového roku

Hezký večer všem,
o víkendu proběhla rozjezdová porada vedoucích z celého oddílu a tak Vám mohu dát několik základních informací k zahájení dalšího roku v Severce, s pořadovým číslem 27 :o)

1, SCHŮZKY
Mravenečci - zůstává čtvrtek, pozor prodloužení
o 1/2 hodiny tedy 16:30 - 18:30 pod vedením
Víti, Anky, Terky a Pepíka -první schůzka 9.9.
Tučňáci - zůstává středa 16:30 - 18:30 pod
vedením Jirky, Dominika, Pařeza a Kačky-první
schůzka 8.9.
Bubáci - zůstává středa 16:30 - 18:30 pod
vedením Kuby, Majky a Alči-první schůzka 8.9.

Prosím, pokud víte, že dále do Severky chodit nechcete nebo nemůžete, ozvěte se mi nazpět, ať můžeme Vaše místo nabídnout novým zájemcům.
Pokud do Severky chodit chcete, ale nevyhovují Vám časy, zkusíme to nějak vyřešit, ale zatím se nepředpokládá, že bychom schůzky přesouvali na jiný čas, nebo den.

2, NÁBOR A DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Na čtvrtek 2. září plánujeme Den otevřených dveří u Severky spojený s případným náborem nových členů. Bližší informace Vám brzy pošle Hanča.

3, PRVNÍ VÝPRAVA A NEJBLIŽŠÍ AKCE
Kalendář máme domluvený a poměrně slušně zaplněný, ještě čekáme na některé Pionýrské termíny a domluvu s Mustangy ohledně některých společných akcí a tak kompletní kalendář dostanou děti na prvních schůzkách a Vám ho pošlu mailem 6.9. večer.

Ale abyste mohli s první výpravou počítat už teď, tak každá družina Mravenečci, Tučňáci i Bubáci pojede na družinovou výpravu 24.-26.září. Zvadla budou také na první schůzce.

Další akcí bude jednodenní nácvik na Soutěž PTO Za Psem (šifrovací soutěž po Brně), který jsme nazvali Za Barynem, a plánuje se v klubovně 28.září. Následovat bude o týden později již zmiňovaná soutěž - Za Psem - 9. října.

To bude pro tuto chvíli vše, další info bude následovat 6.9., mimo jiné kalendář, informace o výši plateb za Severku a další.
Ďoubalík

11. 08. 2010  * Kryštof

Ahoj, několik fotek Bizoního mláděte Kryštofa najdete ve Fotogalerii!
Hanča

7. 08. 2010  * Noví rádci a ST

Severka má nové rádce - Barču a Majku! A nového staršího táborníka Anku! Doufáme, že je další budou brzo následovat :-) protože přezkoušení na táboře probíhalo o 106 :-)

Jsme v pořádku zpět z tábora. Kdo nás snad cestou nesledoval, může se ještě podívat na stránce www.severka.cz/vltava a nebo v naší fotogalerii na Picase. Teď nás nechte prosím nějaký čas vydechnout a za pár týdnů se zase ozveme.

A vedoucí nezapomeňte, 27.-29.8. Rozjezdová porada v Zastávce u Brna!

27.rok Severky se blíží... :-)
Hanča

2. 08. 2010  * Bizoni mají mládě

Ahoj Severko, jmenuji se Krystof narodil jsem se dnes v 11:45 a vazim 2320g. Ja i maminka jsme v poradku a tatinek moc stastny. Posilame pozdravy, rodina Buchtova.
Bizon

19. 07. 2010  * Sleziny

Slezina opět ve středu U Baby! Repelent na komáry s sebou, ale jinak je tam krásně a příjemně.
Hanča

14. 07. 2010  * Slezina U Baby poprvé...

Na dnešní slezině U Baby se "slezlo" 39 našich lidí plus několik psů :-) Pozdravy poslali dále Pecka, Pavel a řidič Honza.

Klábosili jsme, konzumovali, někteří si zahráli i petanque, sesbírali jsme fotky z Korsiky a pak jsme i některé prohlíželi a vzpomínali a vzpomínali...

Za týden pokračujeme. Stejný čas a stejné místo. Ahoj!

Jo a Roháček je ostříhanej !!!!!!! To je konec jedné éry...
Hanča

13. 07. 2010  * Sleziny U Baby

Ahoj Severáci, FanClubáci a spol.,
LETNÍ SLEZINY "U BABY" JSOU OPĚT TADY !

Ať už jste byli nebo nebyli s námi letos na Korsice, jste zváni ve středu od 18 hodin na již tradiční (po loňsku) slezinu v hospůdce U Baby (nebo spíše před hospůdku, nebude-li bouřka).
Kdo neví, kde to je, zeptá se. Ivanovice, ulicí Kouty dál a dál do lesa.
Skvělá atmosféra, ještě lepší topinky, příjemný svérázný personál...
Ukončení dle zájmu, většinou se vytrácíme do setmění, ale jak kdy :-)
Jestli se opět sleziny ujmou na celé léto, to uvidíme - sledujte zprávy na webu Severky.

Účastníky Korsiky prosím o vrácení misek a přinesení fotek na DVD nebo na flešce.
Hanča

26. 06. 2010  * Jedeme na Korsiku

Ahoj návštěvníci našich stránek,
v sobotu 26.6. odjíždíme na Expedici Korsika 2010, s autobusem lidí, oddílových rodin a vedoucích. Vracíme se 10.7. a do té doby nebudeme moc na příjmu - teda na telefonu třeba ano, ale na mailu a internetu asi vůbec.

Přesto jsme zajistili, že budete mít pravidelné zprávy, jak se máme a co děláme. Na webu Korsiky, přesněji na stránce http://severka.cz/korsika10/index.php?page=zpravy se budou pravidelně objevovat vzkazy od nás. A chcete-li nám napsat vy - nejlíp uděláte, budete-li zprávu směřovat někomu na mobil.

Tak my jedem, držte nám palce, ať se akce vydaří !
Hanča

14. 06. 2010  * Letní vandr Níhov

Coby hlavní zpravodaj Severky jsem tu s dozvuky naší právě uplynulé poslední letošní výpravy:

1) Článek s podrobnostmi sepíšu (slibuju) během týdne.

2) Fotky jsou už v galerii!

3) Ztráty a nálezy - v klubovně je k rozebrání:
- žlutá pláštěnka
- černý řemínek (popruh) z batohu s cca dvěma přezkami, nejspíše někoho od Tučňáků - byl v jejich igelitce
- kartáček na zuby tyrkysový (zeleno-modrý) Colgate
- sandály větší, asi spíš vedoucího
Vše je na chodbě spolu s několika dalšími nálezy - na skříňce pod nástěnkou v krabici.

4) Pokud mají rodiče Kuličky z batohů dětí nějaké věci, co nejsou jejich a naopak něco postrádají, můžeme udělat ve čtvrtek burzu :-) Vaše spacáky, karimatky a gumáky jsou k vyzvednutí ve středu i ve čtvrtek v klubovně. Prťátka z Kuličky byly úžasný a moc jsme to užili :-)

5) Měli jsme se dobře, bylo nás rekordních 43 a pes !!! Všechny družiny včetně nejmenší Kuličky se zdárně sešly do sobotní večeře na základně v Níhově a dál už jsme byli spolu. Děkujeme všem vedoucím v čele s "manažerem" Pařezem za organizaci tohoto spletitého víkendu, byl to místy oříšek :-)

6) Bouřka: teprve ze zpráv od vás jsme zjistili, a já teď zjišťuju z televize a internetu, že sobotní večerní bouřka byla tak hrozná, ale nás to nepostihlo!!! Měli jsme velké štěstí a děkujeme naší šťastné hvězdě Severce :-) že nad námi bděla. U nás byla sice bouřka pořádná, lilo jako z konve asi 3-4 hodiny a blýskalo se a hřmělo ze všech stran - ale to vše téměř bez větru! Takže žádné újmy jsme neutrpěli, celý večer jsme zpívali ve srubové jídelně a snažili se tu bouřku přeřvat. Potom si všichni ustlali improvizovaně všude možně pod střechou (podlaha jídelny a kuchyně a půda), pár vedoucích na terase a několik i venku, jen nejmenší z Kuličky s vedoucími usínali pokojně ve svých stanech. Po půlnoci už bylo po dešti. Ráno jen zvednutá hladina potoka a slehlá mokrá tráva naznačovaly, že se v noci něco dělo.
Všem rodičům dětí (vedoucích ne) jsem posílala večer SMS, že jsme v pořádku. Pokud vám to někomu nedošlo, je na čase prověřit, jestli na vás mám správný kontakt.

To je v tuto chvíli vše, další info v článku později...
Hanča

31. 05. 2010  * Fotky a poděkování

1) NOVÉ FOTKY
V naší fotogalerii najdete nové fotky - ze Srazu PTO, schůzky Mravenečků a z Dětského dne

2) PODĚKOVÁNÍ ZA DĚTSKÝ DEN
Severka moc děkuje za pomoc všem pomocníkům, kteří se podíleli na zajištění naší části stanovišť letošního Dětského dne za(s) Radnicí. Konal se v pátek a podle vyjádření místostarosty Marka Viskota se i letos zúčastnilo neuvěřitelných 450-500 dětí (podle počtu vydaných soutěžních karet).

Vím, že je tato čtyřhodinovka pro všechny zúčastněné velmi náročná, zejména když ji zajišťujeme z větší části jen za využití rodičů, přátel a nejstarších dětí. Navíc vzhledem k tomu, že letos pořadatelé bohužel zrušili dělení na kategorie mladší a starší, navštívilo naše disciplíny minimálně 2x tolik dětí než obvykle, což bylo pořádně znát. Největší nátřesk byl samozřejmě na lanech, u Sítě, kde si kluci opravdu pořádně zamakali. Plno bylo ale i jinde a na výtvarném stanovišti kvůli tomu došly pracovní materiály už něco málo za půlkou času. Příště to snad sladíme lépe.

Velké poděkování tedy patří těmto lidem (a nějaká odměna ještě doputuje):
Merlin a Radeček za přípravu lanové atrakce, Merlin a Bocman za vysilující, ale trpělivé odvedení této překážky, plus úklid v lijáku.
Ivča Buchtová a Barča Hlouchová za tvořivou dílničku.
Martin Tyl, Honza Pražák, Kukina a Kristýna, Bára a mamka Bušovy, Peťka a Lucka Bulantovy, mamka Jitka Krejčiříková, Andrejka - všem za vedení stanovišť a pomoc na nich.
Bizon a Jiřa za pomoc a podporu na místě.
Mara a Ďoubalík za následné složení a vrácení materiálu, Lanové centrum a Challenge za půjčení materiálu.
A já :-) (Snad jsem na nikoho nezapomněla).

Pro příští ročníky, budou-li jaké, budeme zcela jistě hledat širší tým na přípravu akce, protože v tomto počtu dětí to tímto způsobem (jako letos) dál dělat nejde :-)
Hanča

26. 05. 2010  * Poslední letošní výprava NÍHOV

Brzo se tu objeví (Víťo?) zvadlo na poslední výpravu 26.roku Severky - vandrovní výpravu NÍHOV.
Je to napůl družinová a napůl oddílová výprava. Začneme každá družina zvlášť a nejpozději v sobotu večer se sejdeme a dál už budeme spolu.
Více informací v příloze.

Těšíme se na velkou účast.

P.S.: Pro externí vedoucí: pokud nejezdíte běžně na výpravy a ani tentokrát nepojedete, zveme vás za námi aspoň na odpoledne nebo na večerní táborák (nikoli slavnostní = opékání se povoluje). Budeme kousek od Brna, tábořiště je asi 3 minuty cesty od nádraží Níhov. Tak přijeďte za náma aspoň na večer a uděláme si opravdu "oddílovou" výpravu :-)
Hanča

19. 05. 2010  * Brigáda zrušena

Pro všechny, kteří se těšili příští víkend na brigádu v Řečkovicích mám špatnou zprávu. Úřadu se nepodařilo zajistit odvoz vysbíraných odpadků a proto se akce NEKONÁ.

Brigáda se tak bude konat pravděpodobně na podzim tohoto roku, přesněji na konci září/začátku října.
Víťa

13. 05. 2010  * O Setonu

Jak jsem slíbila, přikládám zprávu od Ďoubalíka o Setonu:
---
Dobrý večer všem,
právě jsem se vrátil po prosluněném dni u Soběšic. Konal se tam tradiční Setonův závod - závod trojčlenných hlídek v terénu a s plněním různých tábornických dovedností. Dnes jsme měli na trati celkem 21 závodníků v 7 hlídkách. Největším úspěchem se stalo 1. místo v kategorii mladší hoši, které vybojovala hlídka ve složení Martina Satková, Adam Zezula a Ondra Kostrhun. Další úspěchy pak zaznamenaly hlídky starších holek 5. místo (Kukina, Peťka a Lucka Bulantovy) a 6. místo (Alča, Terka, Anka). Další umístění a konkrétní jména budou zveřejněna po obdržení oficiálních výsledků. Doufám, že tento tradičně silný závod nás vynese opět na hezké umístění v celém seriálu Zelené ligy. (Loni jsme skončili na 4. místě).

Děkuji všem závodníkům, kteří se dnes zúčastnili, gratuluji vítězům a nesmím zapomenout poděkovat Majce a Kubovi za starost o děti v prostoru startu a cíle a také Víťovi, Hanči, Pepovi, Andrejce, Honzošovi a Slonovi s Renčou za pomoc při zajištění stanoviště první pomoci.

Tak díky a za měsíc na Srazu PTO si snad převezmeme nášivky za Zelenou ligu 2010 - za jaké místo, to je v tuto chvíli ještě záhadou.

A pokud jste tam nebyli s námi, koukněte na fotky na Picasu.
Za Severku Ďoubalík
---

A já dodávám - v Zelené lize jsme dosáhli opět na naše oblíbené 4.místo :-)
Hanča

9. 05. 2010  * Co nového...

Tak co máme nového v Severce? Přihlášky na tábor jsou jakž takž vrácené a vypadá to, že bude 35-37 dětí včetně Vikingů. Sestava vedoucích se stále ladí a je plná otazníků - více než polovina vedoucích totiž čeká, jak něco dopadne. Jak to dopadne s dovolenou, jak to bude v práci, jak to bude v jiné práci, jak to bude doma s těhotnou ženou :-) A tak dál. Sestava je ale zatím poměrně početná a tak i když pár lidí odpadne, snad nás bude stále dost.

K táboru máme v tuto chvíli víceméně ujasněnou sestavu, zamluvené lodě, zamluvený autobus (jen na cestu zpět, tam pojedeme vlakem, ať je nějaká sranda). Máme taky zamluvený první kemp a ty další už nebudou problém. Programáci se tuží a vymýšlejí program, v čemž jim díky vymoženostem internetu pomáhá on-line Karlin až z Kanárů :-) Poslali jsme ohlášení hygienikovi, začínáme plánovat podrobně i turistický program. Na jídlo dojde někdy koncem května, snad. Bude-li to tak, jak by mělo, bude nám první týden vařit Bizon a druhý týden Ďoubalík. Měli bychom pomalu začít chystat podrobné propozice k táboru, protože informační schůzka pro rodiče se blíží :-)

Jak jsme dopadli na Sitňáku, to vám psal Ďoubalík mailem. No já vám to sem možná ještě přetisknu. A jak už to bývá, po Sitňáku je už pomalu konec roku :-) Je krásně, na schůzkách se chodí ven, do Zamilca, na hřiště... Stejně tak i ve středu - přišla jsem do klubovny a tam nikdo. Všichni se přiřítili celí zdivočelí až ke konci schůzky :-) No a tak to bude ještě měsíc a něco, potom nás už čeká závěr roku, nějaké ty ceny pro šikovné táborníky, poslední výpravy a hurá na prázdniny...

Ne, tak ještě než ty prázdniny nastanou, bude ještě pěkná řádka akcí. Jednak už za dva týdny vyrážíme na Sraz PTO do Vémyslic. Další víkend pomáháme na Dětském dnu za Radnicí a v sobotu bude brigáda. Budeme jako už tradičně jednou za dva roky zvelebovat vybraný kout Řečkovic. V červnu se všichni těší na vandrovní výpravu. Letos vyrazíme toulat se kolem základny u Níhova, tam co bylo Zimní táboření. V sobotu večer se pak všichni sejdeme u jednoho ohně. Jako perličku bych tam chtěla letos pozvat i předškoláky z Kuličky, tak uvidíme :-)

Poslední červnová akce bude Grilování, ve středu 23.6. - podrobnosti teprve ladíme. No a pak v sobotu nakládáme bagáž a vyrážíme na Korsiku. Už jen za 7 týdnů...

Novinkou a dobrou zprávou je i to, že se za náma ve středu po strašně dlouhé době od září zastavil opět Tomáš Adámek z Vikingů, i s mamkou Mirkou. Tomáš zdárně překonal těžkou nemoc a opět se vrací do normálního života. A my mu držíme palce, aby bylo všechno opět v pohodě a aby mu jeho síla a elán vydržely :-)

Joo, ještě máme jednu novinku!!! Všech 5 našich Vikingů, které jsme vyslali na Instruktorák, ho úspěšně absolvovalo :-) Nezbývá než gratulovat! Jim pěti - ale taky Severce, že má takové zásoby šikovných budoucích vedoucích :-)
Hanča

16. 04. 2010  * Web Korsiky

Ahoj účastníci zájezdu, i vy ostatní!
Na webu Korsiky:
a) je nový článek
b) je nová stránka Kujme pikle, KAM MŮŽETE PSÁT I VY !!!!!
c) můžete si nechat novinky z webu posílat :-)

Další info na www.severka.cz/korsika10 (nebo odkaz vpravo na hlavní stránce Severky)
Hanča

Zobrazit příspěvky:
 
1-20  21-40  41-60  61-80  81-100  101-120  121-140  141-160  161-180  181-200  201-220  221-240  241-260  261-280  281-300 

Zpět